Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710,
26.02.18 № 613/1376/16-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мороко А.С., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду у м. Харкові адміністративну справу № 613/1376/16-а за позовом ОСОБА_1 до Івано - Шийчинської сільської ради Богодухівського району Харківської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору: ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішень, поновлення на посаді,-
ОСОБА_1 18.10.2016 звернувся до Богодухівського районного суду Харківської області, в якому просив суд визнати протиправними та скасувати рішення № 1, № 2, № 3 позачергової сесії Івано-Шийчинської сільської ради Богодухівського району Харківської області від 19 вересня 2016 року, поновити на посаді Івано-Шийчинського сільського голови.
Ухвалою Богодухівського районного суду Харківської області від 04.11.2016 відкрито провадження у справі.
Ухвалою Богодухівського районного суду Харківської області від 24.01.2018 адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Івано - Шийчинської сільської ради Богодухівського району Харківської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, , третя особа яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору: ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішень, поновлення на посаді передано за предметно-територіальною підсудністю до Харківського окружного адміністративного суду.
Зі змісту ухвали Богодухівського районного суду Харківської області від 24.01.2018 вбачається, що передання адміністративної справи № 613/1376/16-а на розгляд до Харківського окружного адміністративного суду здійснено на підставі п.3 ч.1 ст. 29 КАС України, за правилами територіальної підсудності.
З матеріалів справи вбачається, що позивач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.
Суд вважає за необхідне вказати, що відповідно до п.п.10 п.1Перехідних положень КАС України, в редакції, що набрав законної сили 15.12.2017 року, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Також відповідно до положень пп.12 п.1 Перехідних положень КАС України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу та не можуть бути передані за підсудністю.
З огляду на вище зазначене слід дійти висновку, що справи, які були подані до суду до набрання чинності новою редакцією Кодексу адміністративного судочинства повинні бути розглянуті тими ж судами, до яких відповідна заява чи скарга надійшла. Передача таких справ не передбачена.
Відповідно до ч.3 ст.30 КАС України встановлено, що справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
Також суд зазначає, що згідно з положеннями статті 318 КАС України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу.
Отже, розгляд даної справи саме Харківським окружним адміністративним судом призведе до порушення правил підсудності, а також до зволікання у вирішенні спору.
Поряд з цим, суд зазначає, що Європейський суд з прав людини у справі "Zand v. Austria" від 12 жовтня 1978 року вказав, що словосполучення "встановлений законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття "суд, встановлений законом" у частині першій статті 6 Конвенції передбачає "усю організаційну структуру судів, включно з (…) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (…)". З огляду на це не вважається "судом, встановленим законом" орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
З огляду на вищевикладене та враховуючи, що адміністративна справа № 613/1376/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Івано - Шийчинської сільської ради Богодухівського району Харківської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору: ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішень, поновлення на посаді надійшла до Богодухівського районного суду Харківської області 18.10.2016 та провадження у вказаній справі було відкрито 04.11.2016, тобто до набрання законної сили Кодексом адміністративного судочинства України в новій редакції 15.12.2017, то у відповідності до положень ч.3 ст.30 КАС України справа № 613/1376/16-а має бути розглянута саме Богодухівським районним судом Харківської області.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Отже, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч. 6. ст.29 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
За правилами ч.8 ст. 29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Враховуючи місце проживання (перебування) позивача та висновки суду про підсудність даної справи Богодухівському районному суду Харківської області, як такої, що надійшла до суду до набрання законної сили новою редакцією Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу № 613/1376/16-а до Богодухівського районного суду Харківської області.
Керуючись ст.ст. 20, 29, 30, 294, 295, 297, п.п.10, п.п.12 п.1 Перехідних положень КАС України, суд,-
Адміністративну справу № 613/1376/16-а за позовом ОСОБА_1 до Івано - Шийчинської сільської ради Богодухівського району Харківської області, ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору: ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішень, поновлення на посаді - передати на розгляд до Богодухівського районного суду Харківської області.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвали суду, яка не передбачена статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.С. Мороко