Рішення від 26.02.2018 по справі 343/2279/17

Справа №: 343/2279/17

Провадження №: 2-а/0343/6/18

РІШЕННЯ

I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 лютого 2018 року м. Долина

Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:

головуючої суддi - Монташевич С. М.,

з участю: секретарів - Шикор Г.В., Олійник М.С.,

позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - Остафійчук М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Долинського районного суду Івано-Франківської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії з урахуванням одноразових видів грошового забезпечення: одноразової допомоги на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, вимоги якого в підготовчому судовому засіданні уточнив та просив поновити строк звернення до суду з даним позовом, визнати протиправиним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у проведенні перерахунку належної йому пенсії з врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме: одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплачувати належну йому пенсію з врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме: одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні, починаючи з 05.11.2015 р. (а.с. 52).

Свої вимоги мотивує тим, що він 22.11.2017 р. звернувся до відповідача з заявою, в якій просив провести перерахунок його пенсії з врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме: матеріальних допомог на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових витань, одноразової грошової допомоги при звільненні. Однак у такому перерахунку йому було відмовлено, що він вважає неправомірним та таким, що суперечить нормам чинного законодавства. Відмовляючи у перерахунку пенсії, пенсійний орган вказав, що до складу грошового забезпечення, з якого обчислено пенсію, не відноситься одноразова матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та допомога на оздоровлення, одноразова грошова допомога при звільненні. Такі дії суперечать вимогам Конституції України, Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та наказу МВС України № 475 "Про затвердження Інструкції про виплату грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту" від 23.04.2015 р. Зазначені ним виплати є одноразовими видами грошового забезпечення, які відносяться до складу грошового забезпечення, тому їх розмір повинен бути врахований при обчисленні розміру пенсії. Відмова у проведенні перерахунку пенсії не має під собою правового підгрунтя і є способом незаконного обмеження його прав на належний розмір пенсії.

Представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, згідно якого головне УПФ України в Івано-Франківській області не погоджується з даним позовом та заперечує проти нього з наступних підстав. Враховуючи норми Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей", для обчислення розміру пенсії за вислугу років особи, яка проходила службу в органах внутрішніх справ, враховується оклад за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премія, фактично отримувані вказаною особою. Сума одноразової грошової допомоги при звільненні із служби військовослужбовців не віднесена до переліку додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, визначеного постановою Кабінету Міністрів України № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 07.11.2007 р. Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону в редакції № 900-VIII від 23.12.2015 р. перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з врахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і проводиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Так, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 р. після прийняття Кабінетом Міністрів України відповідного рішення міністерства та інші уповноважені державні органи повідомляють у п'ятиденний строк ПФУ про підстави для проведення перерахунку. ПФУ у п'ятиденний строк з часу надходження цієї інформації повідомляє своїм головим управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Зазначені списки головними управліннями у 10-денний строк надсилаються уповноваженим органам для підготовки та видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій. На час розгляду звернення позивача будь-яких повідомлень до головного управління про підстави для перерахунку пенсій колишнім працівникам МВС не надходило, тому для проведення такого перерахунку на даний час немає законних підстав. Крім того, позивачем пропущений строк зверення до суду (а.с. 17-20).

В судовому засіданні позивач ОСОБА_2 уточнені позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити. Також вказав, що він перебуває на пенсійному забезпеченні в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". 22.11.2017 р. він звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії, оскільки при її призначенні та визначенні її розміру не була врахована матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та одноразова грошова допомога при звільненні. До вказаної заяви ним була долучена довідка № 16/71/1 від 20.11.2017 р., де відображені вказані види грошового забезпечення. Про неправомірність таких дій відповідача йому стало відомо тільки в листопаді 2017 року, тому просить поновити строк звенення до суду з даним позовом.

Представник відповідача Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області Остафійчук М.В. в судовому засіданні позов не визнала, зіславшись на обставини, викладені у відзиві на позов. Також зазначила, що одноразова допомога при звільненні не може братися до уваги при призначенні пенсії, оскільки це одноразовий вид грошового забезпечення, з якого не сплачуються страхові внески. Матеріальні допомоги не входять до щомісячних виплат та не мають постійного характеру, тому також не можуть бути враховані при визначенні розміру пенсії.

Суд, вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши повно та об'єктивно матеріали справи, вважає, що позов підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступного.

Зі змісту ч. 3 ст. 23 Загальної Декларації прав людини, п. 4 ч. 1 Європейської Соціальної хартії та ч. 3 ст. 46 Конституції України випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для неї самої та її сім'ї.

Згідно ст.ст. 22, 64 Конституції України право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України, є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У рішенні "Кечко проти України" від 8 листопада 2005 року Європейський Суд з прав людини виклав правову позицію, відповідно до якої якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

Як встановлено в судовому засіданні та підтверджується матеріалами пенсійної справи, оглянутими під час розгляду справи, ОСОБА_2 з 05 листопада 2015 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

22 листопада 2017 року він звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з заявою, в якій просив провести перерахунок його пенсії і виплачувати її в подальшому до втрати права на таку пенсію з врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме: індексації грошового забезпечення, матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні та інших додаткових премій (а.с. 66-68).

До вказаної заяви була долучена довідка № 16/72/1 від 20.11.2017 р., в якій зазначено, що ОСОБА_2 за період служби в УДАІ УМВС України в Івано-Франківській області з 01 квітня 2014 року по 06 листопадка 2015 року згідно записів в особових карточках, які знаходяться на зберіганні в архіві, було нараховано і виплачено: за період з 01.04.14 включно по 31.12.14.: матеріальна допомога для оздоровлення в 10.14 в сумі 3640,47 грн., матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань в 12.14 в сумі 3640,47 грн., за період з 01.01.2015 включно по 06.11.15: матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань в 04.15 в сумі 3640,47 грн. У квітні 2016 року нараховано та виплачено вихідну допомогу при звільненні в розмірі 46790,63 грн. На всі види грошового забезпечення, окрім одноразової вихідної допомоги при звільненні, у повному обсязі нараховано і сплачено внески до Пенсійного фонду України та у фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (а.с. 9, 69).

Листом № 1134/Н-15 від 24.11.2017 р. відповідач повідомив ОСОБА_2 про те, що для врахування до складу грошового забезпечення, з якого обчислено йому пенсію, таких видів грошового забезпечення як матеріальні допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога при звільненні та інші додаткові премії не має правових підстав (а.с. 10-11).

Відповідно до частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-XII від 09 квітня 1992 року (далі - Закон № 2262-XII) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) від 17 липня 1992 року пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20 грудня 1991 року (далі - Закон № 2011-XII).

Вимогами статті 9 Закону № 2011-ХІІ встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" від 07 листопада 2007 року (далі - постанова № 1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби, матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Законом № 2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 року за № 638/15329 (далі - Інструкція). Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).

Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.

Таким чином, суд вважає за необхідне визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_2 з урахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань з 01 грудня 2017 року та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення: матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, починаючи з 01 грудня 2017 року.

Щодо дати з якої слід визнати неправомірними дії відповідача та з якої позивач має право на перерахунок призначеної йому пенсії, то необхідно зазначити, що заява позивача про перерахунок пенсії поступила до управління лише 22 листопада 2017 р., до неї долучена відповідна довідка про складові грошового забезпечення, які не були враховані при призначенні такої пенсії, відтак після цієї дати, беручи до уваги вимоги ст. 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у відповідача виник обов'язок здійснити перерахунок та виплату йому пенсії з включенням до розрахунку пенсії сум матеріальних допомог.

При цьому, суд враховує те, що згідно вимог ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 3 ст. 123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом 14.12.2017 р. Суд вважає безпідставним твердження позивача про те, що тільки в листопаді 2017 року із засобів масової інформації йому стало відомо про неврахування до грошового забезпечення матеріальних допомог, оскільки пенсія йому призначена з 05 листопада 2015 року і саме з цього часу йому відомо про її розмір та враховані при її призначенні види грошового забезпечення. Посилання на ч. 2 ст. 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" як на підставу за якої строк звернення до суду, встановлений ст. 122 КАС України, до даної категорії справи не застосовується, суд не бере до уваги, оскільки вказана норма застосовується до вже нарахованих сум пенсій за минулий час, однак не виплачених з вини ПФУ. У даному випадку позивачу здійснювалося нарахування і виплата пенсії, однак без врахування всіх видів грошового забезпечення, тому суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії з урахуванням одноразових видів грошового забезпечення: одноразової допомоги на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії з врахуванням цих виплат за період з 05.11.2015 р. по 13.06.2017 р. включно слід залишити без розгляду у зв'язку з пропуском строку позовної давності.

Відповідно в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії з урахуванням одноразових видів грошового забезпечення: одноразової допомоги на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, та зобов'язання вчинити дії за період з 14 червня 2017 року по 31 листопада 2017 року слід відмовити.

Стосовно одноразової грошової допомоги при звільненні суд вказує на наступне.

Статтею 15 Закону № 2011-ХІІ, як і статтею 9 Закону № 2262-XII, визначено, що військовослужбовцям при звільненні з військової служби за власним бажанням виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 25 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби.

За змістом пункту 17 статті 11 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.

Частиною другою статті 20 Закону № 1058-IV обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених, зокрема, у пункті 17 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що військовослужбовці підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тому мають сплачувати страхові внески та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з суми сукупного оподатковуваного доходу, обчисленого відповідно до законодавства України.

Частина третя статті 43 Закону № 2262-XII не містить положень про включення до грошового забезпечення такої виплати, як одноразова грошова допомога при звільненні. Правові підстави для її виплати встановлені статтею 15 Закону № 2011-ХІІ та статтею 9 Закону № 2262-XII, які пов'язані зі звільненням особи зі служби.

Таким чином, хоча вказана виплата й підпадає під ознаки одноразової допомоги, але має інше правове призначення.

Тобто, одноразова грошова допомога при звільненні не входить до додаткового грошового забезпечення, яка повинна враховуватися при нарахуванні пенсії, оскільки відноситься до разових платежів і має характер окремих гарантій держави щодо соціального захисту громадян, зокрема військовослужбовців. Такого висновку дійшов і Верховний Суд України у постанові від 06 лютого 2018 року, справа № К/9901/3762/18 761/28228/15-а.

Таким чином, оскільки одноразова допомога при звільненні не пов'язана з виконанням позивачем своїх службових обов'язків та отриманням за це грошової допомоги, а пов'язана саме з фактом звільнення зі служби, з неї не сплачувалися страхові внески, тому позовні вимоги щодо визнання протиправиними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у проведенні перерахунку належної йому пенсії з врахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплачувати належну йому пенсію з врахуванням одноразової грошової допомоги при звільненні не підлягають до задоволення.

Отже, на основі повно та всебічно з'ясованих обставин, на які посилається сторона, як на підставу своїх вимог, підтверджених доказами, перевірених в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, а також достатність, взаємозв'язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Питання судових витрат суд вирішує відповідно до вимог ст. 139 КАС України.

На підставі викладеного, ч. 3 ст. 23 Загальної Декларації прав людини, п. 4 ч. 1 Європейської Соціальної хартії, ст.ст. 19, 22, 46, 64 Конституції України, ст.ст. 9, 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-XII від 09 квітня 1992 року, ст.ст. 9, 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20 грудня 1991 року, ст. 11, 20 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»постанови Кабінету Міністрів України № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» від 17 липня 1992 року, постанови Кабінету Міністрів України № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" від 07 листопада 2007 року, Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 року за № 638/15329, керуючись ст.ст. 143, 242, 246, 250 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_2 з урахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме: матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань з 01 грудня 2017 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення: матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, починаючи з 01 грудня 2017 року.

Позовні вимоги ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного Фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії з урахуванням одноразових видів грошового забезпечення: одноразової допомоги на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги при звільненні та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії з врахуванням цих виплат за період з 05.11.2015 р. по 13.06.2017 р. включно залишити без розгляду.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_2 640,00 (шістсот сорок) гривень сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_2, житель АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, паспорт серії НОМЕР_2, виданий 01 вересня 2016 року Долинським РС УДМС України в Івано-Франківській області.

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, що знаходиться за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, 15, код ЄДРПОУ 76018.

Повний зміст рішення складено 26 лютого 2018 року.

Суддя: