Справа № 823/1399/17 Головуючий у 1-й інстанції: Рідзель О.А.
Суддя-доповідач: Василенко Я.М.
13 лютого 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Василенка Я.М.,
суддів Чаку Є.В., Троян Н.М.,
при секретарі Баглай О.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 14.11.2017 у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Черкаської обласної державної адміністрації, третя особа: фізична особа-підприємець ОСОБА_3 про визнання дій неправомірними та часткове скасування рішення, -
ФОП ОСОБА_2 звернулась до суду першої інстанції з позовом, в якому просила:
- визнати неправомірними дії Черкаської обласної державної адміністрації в особі конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, щодо допущення до участі приватного підприємця ОСОБА_3 на 21 об'єкт конкурсу приміський автобусний маршрут загального користування №329 «Черкаси-Крутьки» (АС 2 Черкаси, с. Благодатне, с/т «Хімік», с. Крутьки, с. Мельники);
- визнати незаконним та скасувати рішення Черкаської обласної державної адміністрації в особі конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, оформлене протоколом від 11.07.2017 №5\2017 в частині допущення до участі приватного підприємця ОСОБА_3 на 21 об'єкт конкурсу приміський автобусний маршрут загального користування №329 «Черкаси-Крутьки» (АС 2 Черкаси, с. Благодатне, с/т «Хімік», с. Крутьки, с. Мельники);
- визнати незаконним та скасувати рішення Черкаської обласної державної адміністрації в особі конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, оформлене протоколом від 11.07.2017 №5\2017 в частині зняття позивача з 4 об'єкту конкурсу міжміського автобусного маршруту загального користування №329 «Черкаси-Лебедин» (АС 2 Черкаси, АС 1 Сміла, с. Ротмистрівка, с. Носачів, с. Станіславчик, с. Матусів, с. Сигнаївка, АС Шпола, с. Лебедин);
- зобов'язати Черкаську обласну державну адміністрацію в особі конкурсного комітету з організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, провести засідання конкурсного комітету, на якому визначити переможців на 4 об'єкт конкурсу міжміського автобусного маршруту загального користування №329 «Черкаси-Лебедин» (АС 2 Черкаси, АС 1 Сміла, с. Ротмистрівка, с. Носачів, с. Станіславчик, с. Матусів, с. Сигнаївка, АС Шпола, с. Лебедин), рейси 1408/1409, 1410/1411 та на 21 об'єкті конкурсу приміський автобусний маршрут загального користування №329 «Черкаси-Крутьки» (АС 2 Черкаси, с. Благодатне, с/т «Хімік», с. Крутьки, с. Мельники) на підставі бальної системи оцінки пропозицій станом на 24.05.2017 та документів, поданих перевізниками - претендентами до 24.05.2017, включно.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 14.11.2017 у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить оскаржувану постанову скасувати як таку, що постановлена із порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового процесу, які з'явились у судове засідання, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що у випуску обласної газети «Черкаський Край» від 05.05.2017 Черкаською обласною державною адміністрацією було розміщено оголошення про відкритий конкурс на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на внутрішньообласних приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, зокрема, об'єкт №4 конкурсу - рейси № 1408/1409, №1410/1411 за маршрутом «Черкаси-Лебедин» (АС 2 Черкаси, АС 1 Сміла, с. Ротмистрівка, с. Носачів, с. Станіславчик, с. Матусів, с. Сигнаївка, АС Шпола, с. Лебедин) та об'єкт № 21 конкурсу - рейс № 329 за маршрутом «Черкаси-Крутьки» (АС 2 Черкаси, с. Благодатне, с/т «Хімік», с. Крутьки, с. Мельники).
Крім того, у вказаному оголошенні було повідомлено розклад, режим руху, особливості виконання маршрутів та умови конкурсу, а також зазначалось, що документи на конкурс приймаються до 17 год. 00 хв. 24.05.2017, засідання конкурсного комітету з питань визначення переможців конкурсу відбудеться о 10 год. 00 хв. 07.06.2017.
Згідно з витягом з протоколу засідання конкурсного комітету № 3/2017 від 07.06.2017, конкурсним комітетом після обговорення прийнято рішення розглянути об'єкти конкурсу, на яких один перевізник-претендент, а де 2 і більше претендентів - засідання конкурсного комітету перенести.
Судом першої встановлено та визнається сторонами по справі, що 11.07.2017 конкурсний комітет Черкаської обласної державної адміністрації з організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області продовжив засідання з визначення переможців, зокрема, четвертого об'єкту конкурсу міжміського автобусного маршруту загального користування «Черкаси-Лебедин» (АС 2 Черкаси, АС 1 Сміла, с. Ротмистрівка, с. Носачів, с. Станіславчик, с. Матусів, с. Сигнаївка, АС Шпола, с. Лебедин), рейси №1408/1409, № 1410/1411 та двадцять першого об'єкту конкурсу приміського № 329 автобусного маршруту загального користування «Черкаси-Крутьки» (АС 2 Черкаси, с. Благодатне, с/т «Хімік», с. Крутьки, с. Мельники).
Відповідно до витягу з протоколу № 5/2017 від 11.07.2017 за результатами розгляду вказаних питань конкурсний комітет прийняв рішення про зняття з четвертого об'єкту конкурсу міжміського автобусного маршруту загального користування «Черкаси-Лебедин» приватного підприємця ОСОБА_3 та приватного підприємця ОСОБА_2, у зв'язку із недотриманням вимог п. 10 Основних умов конкурсу та перевезення пасажирів щодо використання для перевезення пасажирів автобусів, двигуни яких відповідають діючим державним стандартам з екологічної безпеки не нижче Євро-4, а саме за відсутність таких автобусів та внести міжміський автобусний маршрут на наступний конкурс.
Також згідно з вказаним вище витягом, за результатами розгляду поданих на конкурс документів та відповідно до бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів приватний підприємець ОСОБА_3 набрав 36 балів, приватний підприємець ОСОБА_2 набрала 25 балів, внаслідок чого переможцем конкурсу на двадцять першому об'єкті конкурсу приміському автобусному маршруті № 329 загального користування «Черкаси-Крутьки» визнано - приватного підприємця ОСОБА_3
Не погоджуючись із вказаними рішеннями конкурсного комітету Черкаської обласної державної адміністрації з організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, позивач звернулась до суду першої інстанції з даним позовом.
Суд першої інстанції мотивував своє рішення тим, що оскільки докази, наведені позивачем під час розгляду адміністративної справи є недоведеними та безпідставними, та не дають підстав для постановлення висновків, які б спростовували правову позицію відповідача, то у задоволені позову слід відмовити.
Апелянт у своїй скарзі зазначає, що допускаючи до участі у конкурсі фізичну особу-підприємця ОСОБА_3, відповідач діяв з порушенням вимог чинного законодавства України, оскільки вказана особа подала на 21 об'єкт конкурсу документи, що не відповідають дійсності, а саме - транспортні засоби, які є власністю ПрАТ «Смілянське АТП» використовуються останнім для обслуговування маршруту «Черкаси - ст. Шевченково», а автобус для перевезення осіб із обмеженими фізичними можливостями вже використовується фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 для обслуговування автобусного маршруту № 152 «Райлікарня - с. Теклине». Також, апелянт зазначив, що відповідач, приймаючи рішення про зняття позивача з 4 об'єкту конкурсу порушив вимоги ст. 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» та п. 42 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081, оскільки позивачем було надано інвестиційний проект-зобов'язання щодо придбання автобусів, двигуни яких відповідають діючим державним стандартам з екологічної безпеки не нижче Євро-4 до червня 2018 року.
Колегія суддів погоджується з рішенням суду першої інстанції та вважає доводи апелянта безпідставними, враховуючи наступне.
Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів регламентований Законом України від 05.04.2001 № 2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт» та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081, в редакціях, що діяли на момент проведення конкурсу.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» забезпечення організації пасажирських перевезень, зокрема, на приміських і міжміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Автономної Республіки Крим чи області (внутрішньообласні маршрути), покладається на Раду міністрів Автономної Республіки Крим або обласні державні адміністрації.
Відповідно до ст. 43 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах. На конкурс виносяться маршрути із затвердженими паспортами.
Статтею 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування. До обов'язкових умов конкурсу на перевезення пасажирів належать: визначена органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування обґрунтована структура парку автобусів, що працюватимуть на маршруті загального користування, за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічними показниками; державні соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування населення.
Для підготовки та проведення конкурсу органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування утворюють конкурсний комітет, до складу якого входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та територіальних органів Національної поліції, а також громадських організацій у сфері автомобільного транспорту.
Порядок проведення конкурсів, а саме - процедура та механізм реалізації підготовки та проведення конкурсу визначений Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 № 1081( далі - Порядок № 1081).
Відповідно до пункту 12 Порядку №1081 конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який: 1) подав до участі в конкурсі неналежним чином оформлені документи чи не в повному обсязі, а також такі, що містять недостовірну інформацію; 2) визнаний банкрутом або щодо якого порушено провадження у справі про банкрутство (за винятком того, стосовно якого проводиться процедура санації), або який перебуває у стадії ліквідації; 3) не відповідає вимогам статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт»; 4) не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов'язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів); 5) має несплачені штрафні санкції, накладені Укртрансінспекцією, або водії якого мають несплачені штрафи, накладені відповідно до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, неоскаржені у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу); 6) подав конкурсну пропозицію, що не відповідає обов'язковим та додатковим умовам конкурсу, крім випадків, передбачених частиною третьою статті 44 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Згідно з пунктом 29 Порядку №1081 для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатками 1 або 2, і такі документи: нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг з перевезень пасажирів; перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті, із зазначенням марки, моделі, пасажиромісткості (з відміткою «з місцем водія/без місця водія»), VIN-коду транспортного засобу, державного номерного знака, року випуску транспортного засобу; копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті; документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі, із зазначенням дати проведення конкурсу; копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті; копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації); перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмова інформація про їх відсутність; анкету відповідно до пункту 32 цього Порядку; копію штатного розпису, податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) за останні повні два квартали. Комплектність поданих документів перевіряє в міру їх надходження організатор.
Достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу (пункт 37 Порядку №1081).
Відповідно до пункту 40 Порядку №1081 під час проведення конкурсу конкурсний комітет розглядає пропозиції перевізників-претендентів виключно за такими показниками: наявність достатньої кількості автобусів, які відповідають умовам конкурсу за класом та пасажиромісткістю (категорія, пасажиромісткість, наявність багажних відділень, додаткового обладнання); наявність, характеристика та кількість резерву автобусів для заміни рухомого складу в разі виходу техніки з ладу; наявність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями; наявність свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності (для міжміського перевезення); строк експлуатації автобусів (рік виготовлення, строк фактичної експлуатації); наявність сертифіката відповідності послуг з перевезення пасажирів автобусами ліцензійним умовам; наявність та характеристика виробничої бази; умови підтримання належного технічного та санітарного стану рухомого складу; умови контролю технічного стану транспортних засобів перед виїздом; умови виконання регламентних робіт з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів; досвід роботи перевізника-претендента; наявність та тяжкість порушень безпеки дорожнього руху, транспортного законодавства, ліцензійних умов; якість роботи автомобільного перевізника на даному маршруті (у разі обслуговування на умовах договору (дозволу), укладеного (наданого) на підставі попереднього конкурсу; інвестиційний розвиток суб'єкта господарювання та соціальний ефект від його діяльності; умови контролю за станом здоров'я водіїв.
Переможцем конкурсу визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів (пункт 46 Порядку №1081).
Щодо посилання позивача на відсутність у третьої особи на праві власності необхідної кількості транспортних засобів для участі у конкурсі, колегія суддів зазначає наступне.
Судом першої інстанції встановлено, що 07.04.2017 між приватним акціонерним товариством «Смілянське автотранспортне підприємство 17128» та ОСОБА_3 укладено договір оренди транспортних засобів, відповідно до умов якого останньому передано в оренду три автобуси марки ПАЗ 4234.
Договором про внесення змін до договору оренди транспортних засобів від 25.04.2017 внесено зміни в частині строку набрання договором законної сили та строку оренди.
При цьому, колегія суддів звертає увагу, що чинним законодавством України, яке регламентує спірні правовідносини передача в оренду транспортних засобів від однієї юридичної особи до іншої не заборонена, так як і не передбачено обмежень щодо використання перевізниками орендованих автобусів.
Аналогічний правовий висновок міститься в ухвалі Вищого адміністративного суду України № К/800/48010/14 від 03.08.2017.
Щодо посилання апелянта на подання третьою особою на 21 об'єкт конкурсу документів, що не відповідають дійсності, а саме - транспортні засоби, які є власністю ПрАТ «Смілянське АТП» використовуються останнім для обслуговування маршруту «Черкаси - ст. Шевченково» колегія суддів зазначає, що вказана обставина, наведена позивачем в обґрунтування протиправності оскаржуваних рішень спростована належними доказами, що містяться в матеріалах справи, зокрема, листом ПрАТ «Смілянське АТП 17128» від 07.09.2017 вих. № 247, копіями дорожніх листів № 003054/11948 від 25.10.2017 та №003058/11951 від 26.10.2017, листом ПрАТ «Черкаське обласне підприємство автобусних станцій» від 03.11.2017 №863, випискою з Журналу диспетчера по АС «Черкаси АС-2» за період з 01.10.2017 по 31.10.2017.
Крім того, щодо посилання апелянта на подання на конкурс третьою особою одного автобусу для перевезення осіб із обмеженими фізичними можливостями, який вже використовується фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 для обслуговування автобусного маршруту № 152 «Райлікарня - с. Теклине» колегія суддів зазначає, що пункт 40 Порядку № 1081 містить вимогу щодо надання перевізниками відомостей лише про наявність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями і вказана умова третьою особою була дотримана.
При цьому, колегія суддів зазначає, що надані третьою особою документи для участі у конкурсі були предметом розгляду конкурсного комітету, жодних зауважень виявлено не було, у третьої особи була достатня кількість автобусів, які відповідали умовам конкурсу за класом, пасажиромісткістю та іншими вимогами. Так само і не встановлено конкурсним комітетом обставин, передбачених пунктом 12 Порядку № 1081, які могли б слугувати підставами для недопуску третьої особи до участі у конкурсі по 21 об'єкту.
Підпунктом 4 п. 12 Порядку передбачено, що конкурсний комітет приймає рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов'язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів). Достатня кількість транспортних засобів визначається як кількість автобусів, необхідних для виконання перевезень, та кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків для міського, приміського сполучення та 20 відсотків для міжміського сполучення.
Підставою для зняття з четвертого об'єкту конкурсу міжміського автобусного маршруту загального користування № 329 «Черкаси-Лебедин» позивача та третьої особи стала відсутність у них автобусів, двигуни яких відповідають діючим державним стандартам з екологічної безпеки не нижче Євро-4, однак обидві ці особи зобов'язались придбати такі автобуси до червня 2018 року.
Частиною 2 ст. 44 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що у разі відсутності в перевізників-претендентів автобусів, що відповідають умовам конкурсу, вони мають право подавати до конкурсного комітету заяву на участь у конкурсі та документи, що містять характеристику наявних автобусів, які перевізник-претендент пропонує використовувати на даному маршруті, а також інвестиційний проект-зобов'язання щодо оновлення парку автобусів на цьому маршруті на визначений період до п'яти років.
Разом з цим, з аналізу даної норми колегія суддів приходить до висновку, що вона містить лише посилання на право претендента-перевізника подати таку інформацію. Імперативної норми щодо зобов'язання конкурсний комітет прийняти рішення на користь такого претендента у разі її подання - вона не містить.
При цьому, судом першої інстанції встановлено, що при прийнятті цього рішення конкурсним комітетом враховувалась інформація по перевізниках-претендентах, які подали документи для участі в конкурсі на перевезення пасажирів, надана управлінням Укртрансбезпеки у Черкаській області відповідно до листа від 02.06.2017 № 38/03-1089 та Головним управлінням Національної поліції в Черкаській області відповідно до листа від 01.06.2017 № 2602/20/3/03-2017.
Так, згідно з листом управління Укртрансбезпеки у Черкаській області від 02.06.2017 № 38/03-1089 протягом року на позивача, як перевізника складено 7 актів (квитки невстановленого зразка, порушення режиму праці та відпочинку водіями, неналежний технічний стан), за результатами яких винесено 7 приписів про усунення порушень; повідомлень про усунення порушень по 5 приписам до управління Укртрансбезпеки у Черкаській області не надходило.
Відповідно до листа Головного управління Національної поліції в Черкаській області від 01.06.2017 № 2602/20/3/03-2017 відповідача повідомлено про порушення 11.11.2016 водієм позивача Правил дорожнього руху (порушення правил руху через залізничний переїзд), відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 123 КУпАП.
Відповідно до пункту 23 Порядку № 1081 до складу конкурсного комітету входять представники відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Укртрансбезпеки, Національної поліції, територіального органу з надання сервісних послуг МВС та громадських організацій.
При цьому, кількість представників громадських організацій, діяльність яких пов'язана з автомобільним транспортом, повинна становити не менш як 50 відсотків загальної кількості представників громадських організацій.
Пунктом 14 Порядку № 1081 визначено, що у разі коли організатор залучає робочий орган, на нього покладаються функції з підготовки матеріалів щодо умов конкурсу, паспортів автобусних маршрутів, аналізу одержаних пропозицій та їх оцінки, договорів з переможцями конкурсу та інших матеріалів.
Тобто, Конкурсний комітет є колегіальним органом облдержадміністрації, до складу якого крім представників облдержадміністрації обов'язково включаються представники інших державних органів та громадських організацій.
При цьому, проведення конкурсу та розгляд конкурсних пропозицій перевізників здійснюється виключно створеним облдержадміністрацією колегіальним органом - конкурсним комітетом, а не обласною державною адміністрацією, яка є організатором конкурсу.
Як випливає зі змісту Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи №R(80)2 стосовно здійснення адміністративними органами влади дискреційних повноважень, прийнятої Комітетом Міністрів 11.03.1980 року на 316-й нараді під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду - тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Таким чином, колегія суддів зазначає, що лише Конкурсний комітет може прийняти рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, що вірно встановлено судом першої інстанції.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову, у зв'язку із його необґрунтованістю.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції ухвалив законне та обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Апелянт не надав до суду належних доказів, що б підтверджували факт протиправності рішення суду першої інстанції.
Таким чином, колегія суддів вирішила згідно ст. 316 КАС України залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, з урахуванням того, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 244, 250, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 КАС України, суд
Апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 14.11.2017 - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 328-331 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: Василенко Я.М.
Судді: Чаку Є.В.,
Троян Н.М.
Повний текст постанови виготовлений 22.02.2018.
Головуючий суддя Василенко Я.М.
Судді: Троян Н.М.
Чаку Є.В.