Ухвала від 23.02.2018 по справі 815/748/18

Справа № 815/748/18

УХВАЛА

23 лютого 2018 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Завальнюк І.В., розглянувши матеріали скарги Квартирно-експлуатаційного відділу м. Одеси до Другого Приморського відділу ДВС м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Пред'явлена скарга підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 КАС України.

Згідно з ст.46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Відповідно до ч.2 ст.159, ст.160 КАС України, серед іншого, заявою по суті справи є позовна заява, яка подається в письмовій формі позивачем, та в якій позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

В порушення приписів вищезазначених норм, до суду замість позовної заяви подано документ «скарга на дії державного виконавця», в якому сторонами справи визначено «заявника» та «суб'єкта оскарження», замість позивача та відповідача - суб'єкта владних повноважень, як цього вимагає процесуальний кодекс.

Згідно з ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Однак до поданих матеріалів не додано документу про сплату судового збору за подання юридичною особою до адміністративного суду позову немайнового характеру - в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1762 грн.).

Також згідно з п.2 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Однак у позовній заяві не зазначені ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) відповідача; відомі номери засобів зв'язку, офіційні електронні адреси або адреси електронної пошти.

Також в порушення п.11 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві не зазначено власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Крім того, згідно з ч.1, ч.2 ст.161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

В порушення приписів вищезазначених норм, позивачем, який не є суб'єктом владних повноважень у спірних правовідносинах, до позовної заяви не додані її копія, а також копії доданих до позовної заяви документів для відповідача.

Таким чином, позивачу слід усунути виявлені судом недоліки шляхом подачі згідно ст.ст.160, 161 КАС України належно оформленого адміністративного позову із додатками для відповідача; власним письмовим підтвердженням позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; оригінал документу про сплату судового збору в сумі 1762 грн.

На підставі викладеного, враховуючи, що виявлені недоліки перешкоджають суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі, керуючись ст. 169 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Скаргу Квартирно-експлуатаційного відділу м. Одеси до Другого Приморського відділу ДВС м. Одеси Головного територіального управління юстиції в Одеській області про визнання неправомірними дій та скасування постанови - залишити без руху, надавши п'ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення зазначених вище недоліків.

У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву повернути позивачеві зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя І.В. Завальнюк