Справа № 709/82/18
3/709/101/18
21 лютого 2018 року смт. Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Чубай В.В., розглянувши у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області адміністративні матеріали, що надійшли від Управління північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, українки, громадянки України, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
с. Першотравневе, Чорнобаївський район, Черкаська область, працює головним бухгалтером Жовтневого психоневрологічного інтернату, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), -
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1
за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 3 січня 2018 року
№ 23-7/2018 при проведенні ревізії фінансово-господарської діяльності Жовтневого психоневрологічного інтернату за період з 1 січня 2014 року по 30 жовтня 2017 року Управлінням північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області встановлено, що головний бухгалтер ОСОБА_1 здійснювала закупівлю палива, а саме бензину марки А-95, А-92, дизельного палива, дизельної оливи, протягом періоду з 1 січня 2017 року по 31 жовтня 2017 року на загальну суму 437071,94 грн. без застосування визначених законодавством процедур закупівель, чим допустила порушення вимог ч. 7 ст. 2, ч. 3 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі", за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 з'явилася, вину свою визнала повністю, у вчиненому щиро розкаялася.
Проаналізувавши адміністративні матеріали, суд встановив таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 164-14 КУпАП здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом, - тягнуть за собою накладення штрафу на службових (посадових), уповноважених осіб від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення від 3 січня 2018 року
№ 23-7/2018, який надійшов до Чорнобаївського районного суду Черкаської області 11 січня
2018 року, про що свідчить вхідний штамп суду, виявлені порушення мали місце у періоду з
1 січня 2017 року по 31 жовтня 2017 року. У даному випадку такі порушення не є безперервними, а є періодичними і повторюваними, тобто не триваючими. Триваючі правопорушення характеризуються не різними видами правопорушень правової норми, а є незмінними за об'єктивною стороною і характеризуються тим, що особа, яка вчинила певні дії чи бездіяльність перебуває у стані безперервного продовження цих дій або бездіяльності. Водночас судом встановлено, що останній договір на поставку паливно-мастильних матеріалів був укладений
11 жовтня 2017 року, що на думку суду і є останньою датою вчинення адміністративного правопорушення. Відтак адміністративне стягнення за вказане адміністративне правопорушення могло бути накладене на ОСОБА_1 відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП не пізніше як через три місяці з дня його вчинення.
Таким чином на момент розгляду адміністративних матеріалів строк для накладення адміністративного стягнення закінчився.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею
38 цього Кодексу.
З огляду на викладене суд вважає, що головний бухгалтер Жовтневого психоневрологічного інтернату ОСОБА_1 підлягає звільненню від адміністративної відповідальності у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення, а провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 164-14, 221, 247, 283 КУпАП, суд -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164-14 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Черкаської області через Чорнобаївський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.В. Чубай