Ухвала від 16.01.2018 по справі 759/14084/17

пр. № 2/759/2240/18

ун. № 759/14084/17

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2018 року Святошинський районний суд м. Києва в складі :

Головуючої судді - П'ятничук І.В.,

за участю секретаря - Немировської А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за основним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Відділ реєстрації актів цивільного стану Святошинського районного управління юстиції м. Києва про виключення відомостей про особу як батька з актового запису про народження, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просив суд постановити рішення, яким виключити відомості про батьківство ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 з актового запису №482 від «15» лютого 2008 року про народження ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, та актового запису №481 від «15» лютого 2008 року про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, зробленого відділом державної реєстрації актів цивільного стану Святошинського районного управління юстиції м.Києва.

В судовому засіданні 16.01.2018 року, представником позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_5 заявлено клопотання про призначення по справі судово-медичної експертизи генетичної ідентифікації. Призначення експертизи просив доручити Київському міському клінічному бюро судово-медичної експертизи. Витрати з проведення експертизи просив покласти на позивача та на час проведення експертизи - зупинити провадження у справі №759/14084/17-ц.

Відповідач в судове засідання не з»явилась, повідомлялась належним чином, причини неявки суду не відомі.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, на адресу суду направили клопотання про розгляд справи без участі представника відділу.

За правилами ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз'яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.

Частиною 1 ст. 103 ЦПК України встановлено, що про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

Предметом позову є оскарження факту батьківства позивача та виключення його як батька з актових записів № 481, №482 від 15 лютого 2008 року як батька дітей - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що виходячи із предмету спору та мотивувань правомірності позовних вимог, доцільним є встановлення порушених у заяві про призначення експертизи питань, а враховуючи, що такі питання потребують спеціальних знань, то суд призначає експертизу.

Відповідно до приписів п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі на час проведення експертизи з метою зупинення перебігу процесуальних строків.

Керуючись ст.ст. 103, 104, 252, 353 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Заяву позивача про призначення експертизи - задовольнити.

Призначити у даній справі судово-медичну експертизу генетичної ідентифікації із встановлення батьківства, проведення якої доручити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи.

На вирішення експерту поставити наступне питання:

- Чи є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 біологічним батьком дитини -ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2?

- Чи є ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 біологічним батьком дитини -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2?

Проведення експертизи доручити Київському міському клінічному бюро судово-медичної експертизи, що розташоване за адресою: 03141, м.Київ, вул. Докучаєвська, буд.4.

Витрати по проведенню експертизи покласти на позивача ОСОБА_1.

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків.

Для проведення експертизи направити матеріали цивільної справи № 757/14084/17.

Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя І.В.П'ятничук

Попередній документ
72376196
Наступний документ
72376198
Інформація про рішення:
№ рішення: 72376197
№ справи: 759/14084/17
Дата рішення: 16.01.2018
Дата публікації: 27.02.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Святошинський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин