Вирок від 22.02.2018 по справі 759/1448/18

ун. № 759/1448/18

пр. № 1-кп/759/390/18

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2018 року Святошинський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді: ОСОБА_1

за участю секретаря: ОСОБА_2

сторони кримінального провадження: прокурор ОСОБА_3 , потерпілий ОСОБА_4 , захисник ОСОБА_5 , обвинувачений ОСОБА_6 ; розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження № 12017100080009873 по обвинуваченню ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Києва, українця, громадянина України, освіта середня, неодруженого, має на утриманні малолітню дитину 2015 р.н., зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не судимого; непрацюючого; за ч. 1 ст. 187 Кримінального кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_6 08.11.2017 приблизно о 00 год. 30 хв. за адресою: м. Київ, бул. Кольцова, 15, із застосуванням насильства, небезпечного для життя чи здоров'я потерпілого, вчинив напад на ОСОБА_4 з метою заволодіння його майном, яким в результаті заволодів, завдавши останньому майнової шкоди на суму 23038 грн. 99 коп.

Так, ОСОБА_6 08.11.2017 приблизно о 00 год. 20 хв., знаходячись за адресою: м. Київ, бул. Кольцова, 15, помітив раніше йому незнайомого ОСОБА_4 , який стояв біля під'їзду № 1 буд. АДРЕСА_2 . В цей момент у ОСОБА_6 виник умисел на заволодіння майном ОСОБА_4 шляхом вчинення на нього нападу, поєднаного з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого ОСОБА_4 .

З метою виконання свого злочинного умислу, направленого на незаконне заволодіння чжим майном шляхом нападу, поєднаного з насильством, небезпечним для життя та здоров'я особи ОСОБА_6 , діючи умисно, з корисливих мотивів, підійшов до ОСОБА_4 і відразу вдарив останнього декілька разів руками в обличчя, після чого останній впав на землю. Однак, незважаючи на це, ОСОБА_6 продовжив наносити удари ногами по голові ОСОБА_4 , в результаті чого останній втратив свідомість.

Продовжуючи свої злочинні дії, ОСОБА_6 після вчинення нападу, поєднаного з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого ОСОБА_4 , забрав у останнього належні при ньому речі, а саме: сумку чорного кольору вартістю 1800 грн., яка висіла на плечі ОСОБА_4 , та всередині якої знаходились паспорт громадянина України на ім'я ОСОБА_4 , в обгортці якої знаходились грошові кошти в сумі 100 доларів США, електронна сигарета вартістю 2000 грн., кепка вартістю 300 грн. та ключі від квартири, які матеріальної цінності для потерпілого не становлять. Після цього, ОСОБА_6 дістав з правої кишені джинсів ОСОБА_4 мобільний телефон “Iphone 6S” 64 Gb золотистого кольору вартістю 16000 грн., який був у силіконовому чохлі вартістю 250 грн., а також всередині якого знаходилася сім-картка мобільного оператору “Лайфселл” вартістю 15 грн., на рахунку якої грошових коштів не було.

В подальшому, ОСОБА_6 з місця вчинення злочину втік разом з наявним при ньому чужим майном, яке належить потерпілому ОСОБА_4 , заподіявши останньому матеріальний збиток на загальну суму 23038 грн. 99 коп.

Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_6 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення за наведених вище обставин визнав у повному обсязі, щиро покаявся і дав показання, які за своїм змістом відповідають викладеним вище обставинам вчинення кримінального правопорушення, пояснивши, що 08.11.2017 приблизно о 00 год. 30 хв. за адресою: м. Київ, бул. Кольцова, 15, вдарив незнайомого раніше ОСОБА_4 в обличчя кулаком, після чого останній впав на землю та він взяв мобільний телефон “Iphone 6S” та забрав чорну сумку чорного кольору, розпорядившись останнім на власний розсуд. Частково відшкодував завдану ОСОБА_4 матеріальну шкоду на суму 10000 грн.

Враховуючи те, що учасники судового провадження не оспорюють всі обставини справи і судом встановлено, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності їх позиції, суд, роз'яснивши учасникам судового провадження положення ст. 349 КПК України, провів судовий розгляд даної справи щодо всіх її обставин із застосуванням правил ч. 3 ст. 349 КПК України, визнавши недоцільним дослідження інших доказів по справі.

За таких обставин, суд вважає доведеним те, що ОСОБА_6 08.11.2017 приблизно о 00 год. 30 хв. за адресою: м. Київ, бул. Кольцова, 15, із застосуванням насильства, небезпечного для життя чи здоров'я потерпілого, вчинив напад на ОСОБА_4 з метою заволодіння його майном, яким в результаті заволодів, завдавши останньому майнової шкоди на суму 23038 грн. 99 коп., тобто своїми умисними діями ОСОБА_6 вчинив напад із застосуванням насильства з метою заволодіння чужим майном, і заволодів ним (розбій), - кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КК України.

Обставинами, що пом'якшують покарання обвинуваченому, суд визнає його щире каяття у вчиненні кримінального правопорушення.

Обставин, що обтяжують покарання, при цьому суд не вбачає.

При призначенні обвинуваченому покарання суд згідно з вимогами статті 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, який згідно зі ст. 12 КК України є тяжким злочином, наявність пом'якшуючої покарання обставини, дані про особу обвинуваченого, який вину визнав повністю, за місцем проживання характеризується позитивно, має на утриманні малолітню дитину, на обліку у лікаря психіатра та нарколога не перебуває, не судимий, позицію потерпілого щодо призначення ОСОБА_6 покарання на розсуд суду, часткове відшкодування завданої шкоди.

Беручи до уваги вказані обставини у їх сукупності, суд вважає за можливе виправлення ОСОБА_6 в умовах без ізоляції від суспільства, призначивши йому покарання за злочин в межах санкції відповідної статті Особливої частини КК України у виді позбавлення волі, застосувавши ст. 75 КК України, і звільнити його від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк та поклавши на нього обов'язки у відповідності до ст. 76 КК України, які сприятимуть його виправленню, оскільки саме таке покарання, на думку суду, є справедливим, а також необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нового злочину.

Долю речових доказів необхідно вирішити відповідності до вимог ч. 9 ст. 100 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись статтями 368, 373-376 КПК України, суд

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_6 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КК України та призначити йому покарання за даною статтею у виді 4 (чотирьох) років позбавлення волі.

Згідно ст. 75 КК України ОСОБА_6 звільнити від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком на 2 (два) роки.

Відповідно до ст. 76 КК України на ОСОБА_6 покласти обов'язки періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Речові докази в провадженні, а саме: задню кришку до мобільного телефону золотистого кольору з надписом “Iphone S”, деформовану батарею до мобільного телефону, плату до мобільного телефону, що відповідно до постанови слідчого СВ Святошинського УП ГУ НП в м. Києві від 13.11.2017 зберігаються в камері зберігання речових доказів Святошинського УП ГУ НП в м. Києві, - повернути потерпілому ОСОБА_4 .

Запобіжний захід ОСОБА_6 у виді домашнього арешту до вступу вироку в законну силу, - залишити без змін.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі апеляції через Святошинський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

СУДДЯ:
Попередній документ
72376193
Наступний документ
72376195
Інформація про рішення:
№ рішення: 72376194
№ справи: 759/1448/18
Дата рішення: 22.02.2018
Дата публікації: 01.03.2023
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Святошинський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); Злочини проти власності; Розбій
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (26.03.2018)
Дата надходження: 01.02.2018
Учасники справи:
головуючий суддя:
БАНДУРА ІВАН СТЕПАНОВИЧ
суддя-доповідач:
БАНДУРА ІВАН СТЕПАНОВИЧ
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Танюкевич Олександр Сергійович