Справа № 638/1559/18
Провадження № 3/638/853/18
16 лютого 2018 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого Аркатової К.В.
секретаря Подосокорської А.О.
за участю прокурора Кіншакової Н.В.,
правопорушника ОСОБА_1
розглянувши матеріал, який надійшов від Управління захисту економіки в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності - головного бухгалтера у Департаменті економіки та комунального майна Харківської міської ради, ідентифікаційний код НОМЕР_1, яка проживає: м.Харків, Салтівське Шосе, 264-Л, кв.176,
за ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 будучі начальником відділу бухгалтерського обліку та звітності - головним бухгалтером Департаменту економіки та комунального майна ХМР, суб'єктом декларування, згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, 03.08.2017 року отримала дохід від відчуження нерухомого майна, а саме продала квартиру розташовану за адресою: м. Харкова вул. Ак. Павлова 313- А, кв. 36 згідно «Договору Купівлі- продажу квартири серія НМІ 224230», вартість якої на момент продажу становила 906 500,00 гривень, що перевищує поріг у 50 мінімальних прожиткових мінімумів громадян встановлених на 1 січня 2017 року (1600 х 50 = 80 000), та в порушення частини 2 статті 52 Закону несвоєчасно повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК), про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Установлено, що згідно Розпорядження від 31 серпня 2006 № 2108 «Про переведення на іншу посаду», ОСОБА_1 01.09.2006 року назначено начальником відділу бухгалтерського обліку та звітності - головного бухгалтера Департаменту економіки та комунального майна міської ради, 10 рангу посадової особи місцевого самоврядування .
Згідно статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
У відповідності до статті 1 Закону №1700-VII визначено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У відповідності до частини 1 статті 65 Закону №1700-VII за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
У відповідності до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону №1700-VII державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування віднесено до суб'єктів на яких поширюється дія цього Закону.
У відповідності до абзацу 14 частини 1 статті 1 Закону №1700-VII, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено форму повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування.
Згідно частини 1 статті 45 Закону №1700-VII, особи зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті
Національного агентства Е - декларацію, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.
Таким чином, система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування як щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів та другий етап- з 00 годин 00 хвилин 1 січня 2017 року до 1 квітня 2017 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 52 ЗУ «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Враховуючи, що вартість відчуженого (проданого) майна перевищує поріг у 50 мінімальних прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня 2017 року (1600 х 50 = 80 000), ОСОБА_1 на виконання частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII зобов'язана була у десятиденній термін з моменту набуття такого права подати повідомлення до НАЗК про суттєву зміну у майновому стані тобто до 13.08.2017 року.
На виконання вимог частини 2 статті 52 Закону, ОСОБА_1, будучи начальником відділу бухгалтерського обліку та звітності - головним бухгалтером Департаменту економіки та комунального майна ХМР, 04.10.2017, несвоєчасно подала повідомлення про зміни в майновому стані на сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, шляхом відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua (гіперпосилання https://public.nazk.gov.ua/declaration/18b96cc9-8fdc-4e58-ae84-76c10f0ec062. Водночас встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані на сайт НАЗК, а саме 04.10.2017 року.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1, в порушення частини 2 статті 52 Закону, несвоєчасно подала повідомлення про суттєві зміни в майновому стані чим, вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 1726 КУпАП.
Таким чином, ОСОБА_1 будучі начальником відділу бухгалтерського обліку та звітності - головним бухгалтером Департаменту економіки та комунального майна ХМР, суб'єктом декларування, згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, 03.08.2017 року отримала дохід від відчуження нерухомого майна, а саме продала квартиру розташовану за адресою: м. Харкова вул. Ак. Павлова 313- А, кв. 36 згідно «Договору Купівлі- продажу квартири серія НМІ 224230», вартість якої на момент продажу становила 906 500,00 гривень, що перевищує поріг у 50 мінімальних прожиткових мінімумів громадян встановлених на 1 січня 2017 року (1600 х 50 = 80 000), та в порушення частини 2 статті 52 Закону несвоєчасно повідомила НАЗК, про суттєві зміни в майновому стані, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 2 статті 1726 КУпАП, є місце роботи ОСОБА_1, а саме Харківська міська рада Департамент економіки та комунального майна, розташованого за адресою: м. Харків, пл. Конституції 7, оскільки обов'язок подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані виник у ОСОБА_1 у зв'язку з тим, що остання є начальником відділу бухгалтерського обліку та звітності - головним бухгалтером Департаменту економіки та комунального майна ХМР.
Часом вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, є 04 жовтня 2017 року, тобто дата несвоєчасного подання без поважних причин повідомлення про суттєві зміни в майновому стані особи.
Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-6 КУпАП, є дата складання даного адміністративного протоколу.
Крім того, ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності - головним бухгалтером Департаменту економіки та комунального майна ХМР, суб'єктом декларування, згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, придбала нерухоме майна, а саме квартиру розташовану за адресою: м. Харкова , Салтівське шосеАДРЕСА_1 згідно «Договору Купівлі- продажу квартири серія та номер 5107», вартість якої на момент покупки становила 632 700,00 гривень, що перевищує поріг у 50 мінімальних прожиткових мінімумів громадян встановлених на 1 січня 2017 року (1600 х 50 = 80 000), та в порушення частини 2 статті 52 Закону несвоєчасно повідомила Національне агентство з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК), про суттєві зміни в майновому стані, тобто вона зобов'язана була у десятиденній термін з моменту набуття такого права подати повідомлення до НАЗК про суттєву зміну у майновому стані, а саме: до 16.09.2017 року, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.2 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнала, щиросердно розкаялася.
Прокурор Кіншакова Н.В. у судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки в її діях є склад адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 172-6 КУпАП.
Суддя, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку про винність ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КУпАП, вивчивши матеріали справи, дані про особу правопорушника, яка притягується до відповідальності вперше, вважає за можливим застосувати до останньої стягнення у вигляді штрафу на користь держави в межах, передбачених санкцією ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення..
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, вважаю за необхідне стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 352,46 грн.
Керуючись ч.2 ст.172-6 КУпАП, Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» суддя, -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот )гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 352,46 грн.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд міста Харкова протягом 10 днів з дня проголошення постанови.
Головуючий: