Ухвала від 19.02.2018 по справі 826/2379/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19 лютого 2018 року м. Київ № 826/2379/18

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1

до Міністерства соціальної політики України, Кабінету Міністрів України

про визнання бездіяльності протиправною та зобов?язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Державної фіскальної служби України, в якому просить:

- визнати Меморандум про взаємодію і співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Союз Чорнобиль України» від 30.09.2011 дійсним;

- визнати протиправною бездіяльність обох відповідачів щодо опрацювання та прийняття нормативно-правових актів згідно п.16 Прикінцевих положень Закону України Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України від 28.12.2014 № 76-VIII по відношенню до позивача та інших учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія яких по 2-й групі інвалідності у відповідності до ст.ст. 50, 54 Закону № 796-ХІІ повинна досягати восьми мінімальних пенсій за віком та додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю 75% мінімальної пенсії за віком з урахуванням ч. 3 ст. 22 Конституції України;

- зобов'язати Міністерство соціальної політики України та Кабінет Міністрів України опрацювати та прийняти нормативно-правовий акт з врахуванням положень ст. 22 Конституції України по відношенню до ОСОБА_1 та інших учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія яких по 2-й групі інвалідності згідно до ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-ХІІ повинна досягати восьми мінімальних пенсій за віком та додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю 75% мінімальної пенсії за віком у відповідності до пп. 2 п. 1 Меморандуму про взаємодію і співробітництво від 30.09.2011.

Відповідно до ч. 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів визначені у ст. 160 і 161 цього Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, зокрема, приписами п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначається, зокрема, власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

У силу припису ч. 1 ст. 161 КАС України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

Дослідивши зміст позову та додані до нього матеріали суд встановив, що позивачем не дотримано вимог п. 11 ч. 5 ст. 160, ч. 1 ст. 161 КАС України та не зазначено у тексті позовної заяви і не надано окремо письмове підтвердження про відсутність у суді іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Також позивач не надав для відповідачів примірники копій рішень вітчизняних судів у адміністративних справах за позовом ОСОБА_1, копії рішення Європейського суду з прав людини від 12.12.2013 та окремої думки судді Конституційного Суду України від 21.05.2015 стосовно ухвали цього суду від 21.05.2015 № 21-у/2015. Пояснення про причини надання позивачем вказаних документів лише для суду, і не надання для інших учасників справи, позивач не зазначив.

Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст.ст. 160 та 161 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду із супровідним листом: власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; копій рішень вітчизняних судів у адміністративних справах за позовом ОСОБА_1, копії рішення Європейського суду з прав людини від 12.12.2013 та окремої думки судді Конституційного Суду України від 21.05.2015 стосовно ухвали цього суду від 21.05.2015 № 21-у/2015 (за переліком, що наведений в додатках до позову) - у кількості двох примірників для відповідачів.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 248 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.О. Скочок