19 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/11618/17
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів :
головуючого судді: Запотічного І.І.,
суддів: Довгої О.І., Сапіги В.П.,
при секретарі судового засідання: Бедрій Х.П.,
з участю представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_3 управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2017 року (головуючий суддя: Кухар Н.А., ухвалена в м.Львові о 16:40, повний текст складено 30.10.2017 р.) у справі № 813/3051/17 за адміністративним позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення,-
31.08.2017 року ОСОБА_4 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_3 управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення № 014-13-10-13-05 від 30.06.2017р., яким визначено позивачу податкове зобов'язання за 2017 рік з податку за платежем транспортний податок з фізичних осіб в розмірі 25000, 00 грн.
Обгрунтовуючи позовні вимоги ОСОБА_4 зазначила, що об'єктом оподаткування у 2017 році є лекові автомобілі з року випуску яких не минуло не більше п'яти років (включно) та середньо ринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, а саме 1200000 грн. Зазначає, що транспортний засіб марки Land Rover моделі Range Rover Sport яким вона володіє, не може бути об'єктом оподаткування у 2017 році, оскільки його середньо ринкова вартість становить менш ніж 375 розмірів мінімальної заробітної плати.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2017 року адміністративний позов задоволено; визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення № 014-13-10-13-05 від 30.06.2017 року.
Не погодившись з даною постановою суду відповідачем ОСОБА_3 управлінням Державної фіскальної служби у Львівській області подано апеляційну скаргу, в якій посилаючись на неповне зясування судом першої інстанції обставин справи та порушення норм матеріального та процесуального права, просять її скасувати і прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити, з підстав викладених в апеляційній скарзі.
В судовому засіданні представник апелянта надав пояснення аналогічні викладеним в апеляційній скарзі, просив скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити.
В судовому засіданні представник позивача заперечив проти апеляційної скарги, просив оскаржувану постанову суду залишити без змін.
Заслухавши суддю-доповідача та представників сторін, дослідивши матеріали справи, вивчивши доводи апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції приходить до переконання, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, та судом першої інстанції віно встановлено, що позивач є власником транспортним засобом марки Land Rover моделі Range Rover Sport (реєстраційний номер ВС 0307EE, об'єм двигуна 2993; 2013 року випуску.
ОСОБА_3 управлінням Державної фіскальної служби у Львівській області прийнято податкове повідомлення-рішення № 014-13-10-13-05 від 30.06.2017р., яким визначено позивачу податкове зобов'язання за 2017 рік з податку за платежем транспортний податок з фізичних осіб в розмірі 25000, 00 грн.
Не погодившись з даним податковим повідомленням-рішенням ОСОБА_4 подала даний адміністративний позов.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції прийшов до висновку, що транспортний засіб позивачки марки Land Rover моделі Range Rover Sport об'єм двигуна 2993; 2013 року випуску не є об'єктом оподаткування у 2017 році, оскільки його середньо ринкова вартість становить менш ніж 375 розмірів мінімальної заробітної плати.
Апеляційний суд з таким висновком суду першої інстанції погоджується з огляду на наступне.
Законом України від 20 грудня 2016 року №1791-УІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році” (надалі Закон №1791) та Законом України від 21 грудня 2016 року №1797-УІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” внесено зміни до статті 267 Кодексу “Транспортний податок”, які набрали чинності з 1 січня 2017 року.
Згідно вимог п.п. п.1 ст. 267 ПК України, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Відповідно до пункту 4 ст.267 ПК України, ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є обєктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Згідно п.п.2.1 п.2 ст.267 ПК України, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального".
Колегія суддів зазначає, що щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Відтак судом першої інстанції зроблено вірний висновок, що об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньо-ринкова вартість яких станом на 1 січня 2017 року становить 1200000,00 грн., (375 х 3200 грн).
Відповідно до п.14 Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року за №66, Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна та тип пального.
Як вбачається з розрахунків середньо ринкової вартості легкових автомобілів для цілей оподаткування транспортним податком, проведеними 23 серпня 2017 року та 23 жовтня 2017 року(а.с.11,21) відповідно до пункту 267.2 ст.267 ПК України, за Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року №66. Вказаний розрахунок проведений на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. У відповідності до цього розрахунку середньо ринкова вартість автомобіля Land Rover моделі Range Rover Sport 2013 року випуску, становить 1 191 590, 82 грн.
З врахуванням викладеного, судом першої інстанції зроблено вірний висновок про неправомірність винесення податкового повідомлення-рішення № 014-13-10-13-05 від 30.06.2017 року, відтак позов підставно задоволено.
ОСОБА_5 апелянта не спростовують висновків суду першої інстанції.
Колегія суддів апеляційного суду вважає, що суд першої інстанції розглянув спір з дотриманням норм матеріального та процесуального права, внаслідок чого обґрунтовано задовольнив позов.
Керуючись статтями 306, 307, 310, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 управління ДФС у Львівській області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2017 року у справі № 813/3051/17 - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття.
На постанову протягом 30 днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.
У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Головуючий суддя ОСОБА_6
судді ОСОБА_5
ОСОБА_7
Повне судове рішення складено 20.02.2018р.