Ухвала від 19.02.2018 по справі 815/3248/17

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 лютого 2018 р.м.ОдесаСправа № 815/3248/17

Категорія: 10 Головуючий в 1 інстанції: Корой С. М.

Одеський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді - Шеметенко Л.П.

судді - Потапчука В.О.

судді - Семенюка Г.В.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційними скаргами ОСОБА_1, Головного управління Державної фіскальної служби на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28 липня 2017 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги,-

ВСТАНОВИВ:

В червні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому, з урахуванням уточнень позовних вимог (а.с. 21-24), просив визнати протиправними дії Головного управління ДФС в Одеській області та ДФС України щодо не нарахування та невиплати одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку №850, Закону України «Про міліцію» та Закону України «Про національну поліцію»; зобов'язати Головне управління ДФС в Одеській області та ДФС України здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку №850, ст. 23 Закону України «Про міліцію», п. 15 розділу ХІ Закону України «Про національну поліцію», виходячи з 200-кратного розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб у розмірі 275 000 грн.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що рішенням суду, яке набрало законної сили в іншій справі, встановлено наявність у позивача права на одержання одноразової грошової допомоги в разі інвалідності працівника податкової міліції згідно із Податковим кодексом України та Законом України від 20.12.1990 року № 565-ХІІ «Про міліцію» із визначенням розміру одноразової допомоги, що підлягає виплаті згідно статті 23 Закону України «Про міліцію» в редакції Закону від 13.02.2015 року № 208-VIII, який набрав чинності 12.03.2015 року, із розрахунку 200 - кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб. На виконання вказаного судового рішення Державною фіскальною службою України затверджено висновок про виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги. Оскільки фактичні виплати проведені не були, позивач звернувся в Головне управління ДФС в Одеській області із заявою, в якій ставилось питання про забезпечення його вказаними коштами згідно вимог Закону. Однак, Управління фактично відмовило у задоволенні вказаної заяви, посилаючись на відсутність фінансування на проведення вказаних виплат. Позивач зазначає, що не забезпечення Управління відповідними видатками не може бути підставою для невиконання обов'язку щодо нарахування і виплати гарантованої одноразової грошової допомоги, у зв'язку із чим він вимушений звернутись до суду з позовом за захистом своїх прав та інтересів.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 28 липня 2017 року адміністративний позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Головного управління ДФС в Одеській області щодо не нарахування та не виплати одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку №850, Закону України «Про міліцію» та Закону України «Про національну поліцію».

Зобов'язано Головне управління ДФС в Одеській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у розмірі 275 600 (двісті сімдесят п'ять тисяч шістсот) грн.

В задоволенні решти позовних вимог суд відмовив.

Не погоджуючись з вказаною постановою суду першої інстанції, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій ставиться питання про скасування судового рішення в частині залишення позову без задоволення та в цій частині ухвалити нову постанову про задоволення позовних вимог.

Головне управління Державної фіскальної служби також подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, просить скасувати оскаржене рішення та ухвали нове, яким відмовити в задоволенні позову повністю.

Разом з цим, 16.02.2018 року від Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області надійшли клопотання про закриття провадження у справі.

В обґрунтування клопотань зазначено, що Державною фіскальною службою України, Головним управлінням ДФС в Одеській області здійснено нарахування та виплату позивачу одноразової грошової допомоги у розмірі 275 000 грн., що свідчить про виправлення відповідачами оскаржуваних за цим позовом порушень та наявність підстав для закриття провадження у справі відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України.

Апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження відповідно до п.2 ч.1 ст.311 КАС України, якою передбачено, що суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі неприбуття жодного з учасників справи в судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання.

Розглянувши матеріали справи, колегія суддів вважає, що клопотання підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 319 КАС України судове рішення першої інстанції, яким закінчено розгляд справи, підлягає скасуванню повністю або частково в апеляційному порядку і позовна заява залишається без розгляду або провадження у справі закривається у відповідній частині з підстав, встановлених відповідно статтями 238, 240 цього Кодексу.

Згідно із п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

При цьому, відповідно до ч. 1 ст. 239 КАС України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Так, предметом спору у цій справі є протиправність дій Головного управління ДФС в Одеській області та ДФС України щодо не нарахування та невиплати позивачу одноразової грошової допомоги відповідно до Порядку №850, Закону України «Про міліцію» та Закону України «Про національну поліцію», у зв'язку із чим позивачем ставиться питання про зобов'язання відповідачів здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги, виходячи з 200-кратного розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, а саме у розмірі 275 000 грн.

Згідно платіжних доручень від 29.09.2017 року №1030, від 10.10.2017 року №1035 Головне управління ДФС в Одеській області здійснило нарахування та виплату на користь позивача одноразової грошової допомоги відповідно у сумі 100 847 грн. та 174 753 грн., всього у сумі 275 000 грн.

Дослідивши наведені обставини та докази, колегія суддів дійшла висновку про виконання відповідачем вимог Порядку №850, Закону України «Про міліцію» та Закону України «Про національну поліцію» в частині нарахування і виплати позивачу одноразової грошової допомоги, а отже і про виправлення суб'єктом владних повноважень допущених порушень вимог законодавства.

При цьому, колегія суддів вважає, що вчинені відповідачем дії щодо нарахування і виплати одноразової грошової допомоги у повній мірі відновлюють законні права та інтереси позивача.

З огляду на наведене, колегія суддів вважає клопотання відповідачів обґрунтованими, а їх вимоги щодо закриття провадження у справі такими, що відповідають правилам п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України.

Враховуючи викладене та приймаючи до уваги те, що порушення законодавства виправлені суб'єктом владних повноважень, підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення, відсутні, вчинення відповідачем дій на виконання Закону підтверджено належними доказами, колегія суддів вважає, що відповідно до ст. 319 КАС України рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню, а провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. 238, 239, 311, 315, 319, 321, 322, 325 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області про закриття провадження у справі - задовольнити.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 28 липня 2017 року - скасувати.

Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги - закрити.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту судового рішення.

Судове рішення складено у повному обсязі 19.02.2018 р.

Головуючий, суддя: Л.П. Шеметенко

Суддя: В.О. Потапчук

Суддя: Г.В. Семенюк