Ухвала від 19.02.2018 по справі 338/1239/17

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

"19" лютого 2018 р. справа № 338/1239/17

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Біньковська Н.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

14.11.17р. ОСОБА_1 звернувся в Богородчанський районний суд Івано-Франківської області з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними щодо видачі довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії без надбавки за особливо важливі завдання, за шкідливість та зменшення премії, зобов'язання до вчинення дій.

Ухвалою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 15.11.2017 року відкрито провадження в даній справі та призначено справу до розгляду на 12.12.2017 року. До участі в справі залучено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

Ухвалою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 25.01.2018 року матеріали адміністративної справи № 338/1239/17 за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії вирішено передати на розгляд Івано-Франківського окружного адміністративного суду як адміністративному суду.

Вказана адміністративна справа надійшла до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 15.02.2018 року.

Суд зазначає, що згідно пункту 1 частини 1 статті 18 КАС України (в редакції чинній до 15.12.2017 року) місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

З 15 грудня 2017 року відповідно до Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" №2147-19 від 03.10.2017, набрали чинності зміни до Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України, в редакції від 15 грудня 2017 року).

Відповідно до пункту 10 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України (в редакції від 15 грудня 2017 року) справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно пункту 12 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України (в редакції від 15 грудня 2017 року) заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Як вже зазначено, ухвалою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 15.11.2017 року (до набрання чинності змін до КАСУ від 15.12.2017 року) відкрито провадження у справі № 338/1239/17.

Суд звертає увагу на те, що в чинній редакції КАС України, в тому числі статті 29 вказаного Кодексу "Передача адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого", відсутня така підстава для передачі адміністративної справи до іншого суду як порушення правил предметної підсудності.

Відповідно до частини 1 статті 30 КАС України (в редакції від 15 грудня 2017 року), спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

В той же час, частиною 3 статті 30 КАС України (в редакції від 15 грудня 2017 року) встановлено, що справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.

Відтак, всі адміністративні справи, які до 15 грудня 2017 року місцевими загальними судами як адміністративними судами були прийняті до свого провадження, шляхом відкриття провадження, в силу вимог частиною 3 статті 30 і пункту 10 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України (в редакції від 15 грудня 2017 року), повинні бути ними розглянуті.

Як свідчить ухвала суду від 15.11.2017 року Богородчанський районний суд Івано-Франківської області прийняв справу № 338/1239/17 до свого провадження як адміністративний суд з додержанням правил підсудності, що діяла до 15 грудня 2017 року.

Суд приходить до висновку про відсутність спору щодо підсудності, оскільки чинним процесуальним законодавством чітко врегульовано, що така справа підлягає до розгляду судом, яким було відкрито провадження у справі до 15.12.2017 року, яким в даному випадку є Богородчанський районний суд Івано-Франківської області, що виключає можливість розгляду цієї справи Івано-Франківським окружним адміністративним судом.

Згідно пункту 24 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Сокуренко і Стригун проти України" від 20 липня 2006 року, заяви № 29458/04 та № 29465/04, фраза "встановленого законом" викладена в частині першій статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність.

В даному випадку нормами, які регулюють діяльність місцевих загальних судів як адміністративних судів, є положення частини 3 статті 30, статті 29, пунктів 10, 12 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України (в редакції від 15 грудня 2017 року).

При цьому, суд зазначає, що у випадку розгляду справи № 338/1239/17 Івано-Франківським окружним адміністративним судом, як судом першої інстанції, буде порушено принцип розгляду справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, гарантування якого визначено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Таким чином, адміністративний спір у справі № 338/1239/17 підлягає розгляду Богородчанським районним судом Івано-Франківської області відповідно до частини 3 статті 30 і пунктів 10, 12 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції від 15 грудня 2017 року, і який в даній справі є повноважним судом, в розумінні статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Керуючись статтями 29, 171, 248, 294, 295, частиною 3 статті 30 і пунктом 10 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Справу № 338/1239/17 за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС в Івано-Франківській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, - передати на розгляд Богородчанського районного суду Івано-Франківської області.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статей 256, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається через Івано-Франківський окружний адміністративний суд або безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя /підпис/ ОСОБА_2