ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"09" лютого 2018 р. Справа № 809/1835/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Грицюка П.П.
при секретарі Ткачук І.М.
за участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду питання про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання до вчинення дій,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання відповідача видати нову довідку про розмір грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 та постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07.11.2007 року.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 27.12.2017 року відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до пункту 21 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України типові адміністративні справи - це адміністративні справи, відповідачем у яких є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у яких виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, та у яких позивачами заявлено аналогічні вимоги.
Судом встановлено, що адміністративна справа №809/1835/17 за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії УМВС України в Івано-Франківській про визнання бездіяльності щодо надання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням надбавок та збільшеної премії протиправною та зобов'язання надати таку довідку і скерувати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області для проведення перерахунку починаючи з 01.01.2016 року є типовою справою, оскільки відповідачем є один і той самий суб'єкт владних повноважень (його відокремлені структурні підрозділи), спір у вказаних справах виник з аналогічних підстав, у відносинах, що регулюються одними нормами права, а позивачем заявлено аналогічні вимоги.
Відповідно до частини 1 статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який розглядає типову справу, має право зупинити провадження за клопотанням учасника справи або за власною ініціативою у випадку, якщо Верховним Судом відкрито провадження у відповідній зразковій справі.
З ініціативи суду на вирішення поставлено питання про зупинення провадження у даній адміністративній справі у зв'язку з оприлюдненням Верховним Судом повідомлення про відкриття провадження у зразковій справі.
Пунктом 22 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.
Так ухвалою Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 02.02.2018 року відкрито провадження в адміністративній справі №Пз/9901/1/18 за позовом Особа _ 1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області, третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання протиправною бездіяльності Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області щодо нескладання нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії Особа _ 1, за формою, передбаченою Додатком №2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393”, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 та Постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, починаючи з 01 січня 2016 року, а також ненаправлення такої нової довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області для подальшого перерахунку пенсії, зобов'язання Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області нової довідки про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2700,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник поліції - 2200,00 грн., надбавка за стаж служби (40%) - 1960,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 95% - 6517,00 грн., премія (55%) - 7357,35 грн., а всього - 20734,35 грн. та встановлення судового контролю за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Ліквідаційної комісії подати в установлений судом термін, з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду.
Таким чином адміністративна справа №809/1835/17, яка перебуває на розгляді Івано-Франківського окружного адміністративного суду, має всі ознаки типової справи, що розглядається Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду як зразкова справа.
Згідно пункту 9 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що провадження у справі слід зупинити у зв'язку з прийняттям Верховним Судом, як судом першої інстанції, до провадження типової адміністративна справа для постановлення зразкового рішення.
Враховуючи наведене, керуючись п.п. 21, 22 ч. 1 ст. 4, п. 9 ч. 2 ст. 236, ч. 1 ст. 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Зупинити провадження в адміністративній справі №809/1835/17 до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі, провадження в якій відкрито ухвалою Верховного Суду Пз/9901/1/18 від 02.02.2018 року.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга подається безпосередньо до Львівського апеляційного адміністративного суду або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Грицюк П.П.