ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"19" лютого 2018 р. Справа № 344/56/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Панікар І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної ради про зобов"язання до вчинення дій,-
03.01.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області з адміністративним позовом до Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної Державної адміністрації, Івано-Франківської обласної ради про зобов"язання до вчинення дій.
05.01.2018 року ухвалою Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області на підставі пункту 10 частини 1 Розділу VII "Перехідних положень" Кодексу адміністративного судочинства справу передано на розгляд до Івано-Франківського окружного адміністративного суду.
12.02.2018 року адміністративна справа за № 344/56/18 надійшла до Івано-Франківського окружного адміністративного суду та згідно протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями передана на розгляд судді Панікару І.В.
Приписами пункту 3 частити 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, суддя, після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Так, згідно пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Пунктом 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено зазначення, переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
Відповідно до пункту 11 даної процесуальної норми в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору (частина 8 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України).
Приписами частини 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинсва України встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Згідно частини 2 статті 94 даного Кодексу письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Частиною 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Враховуючи наведені положення, судом встановлено, що позивач оскаржує розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації № 236/316-р від 15.04.2016 року. Таким чином ОСОБА_1 пропущено строк звернення до суду, визначений статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України, водночас підстав для поновлення строку на звернення до суду позивачем в позовній заяві не наведено, та не надано належних доказів щодо підстав пропущення такого строку.
Окрім того, з адміністративним позовом подано заяву про звільнення від сплати судового збору на підставі пункту 16 статті 5 Закону України "Про судовий збір". Однак, доказів на звільнення від сплати судового збору на підставі вищенаведеної норми закону, позивачем не надано, натомість позивач посилається на можливу наявність, у нього такого права в майбутньому, внаслідок задоволення судом його позовних вимог.
Вищевказане, на думку суду, не є обгрунтованим та належним доказом на звільнення сторони від сплати судового збору, оскільки предметом зазначеного адміністративного позову, не є оскарження відмови в отриманні статусу учасника бойових дій. Таким чином позивачем не сплачено судовий збір за подання адміністративного позову.
Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
На момент подання позовної заяви статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2018 рік”, який вступив в дію з 01.01.2018 року, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2017 року складає 1 762 гривні.
Статтею 4 Закону України “Про судовий збір” встановлені ставки судового збору, згідно положень частини 2 якої за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином при зверненні ОСОБА_1 до адміністративного суду з даним адміністративним позовом в якому визначено одну вимогу немайнового характеру, судовий збір повинен становити 704,80 гривні.
Також суд зазначає, що клопотання про звільненя від сплати судового збору підписане позивачем як фізичною особою, а адміністративний позов до Івано-Франківської обласної державної адміністрації вже в якості Голови Івано-Франківської філії ГО "Всеукраїнське Об'єднання Учасників Бойових Дій", тобто як представником юридичної особи. Враховуючи наведене, позивач при поданні адміністративного позову та у клопотанні про звільнення від сплати судового збору, не визначив своє процесуальне становище як юридичної чи фізичної особи. Внаслідок чого, позивачем не виконано вимоги пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Водночас позивачем письмові докази, що додані до позовної заяви, не засвідчені підписом позивача на відповідність оригіналу із зазначенням дати такого засвідчення та у разі відсутності у нього оригіналу, не зазначено його місцезнаходження.
Окрім цього, позивачем в позовній заяві не зазначено власне письмове підтвердження про те що ним не подано іншого позову(позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, чим порушено пункт 11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтею 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини 2 статті 169 Кодексу в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
В зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу десятиденний строк для усунення вищевказаних недоліків, який обчислювати з дня вручення копії даної ухвали.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної ради про зобов"язання до вчинення дій - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення вказаних недоліків.
Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Панікар І.В.