465/201/18
3/465/488/18
Іменем України
19.02.2018 року Суддя Франківського районного суду м. Львова Мартьянова С.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого у ТзОВ «Укрриба ЛТД», проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч.1 ст.130 КУпАП, -
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення Серії БР №082704, 04.01.2018 року о 12:45 год. по вул. Городоцька, 274 у м. Львів, ОСОБА_1, керував автомобілем НОМЕР_1, з ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці, які не реагують на світло, не природна блідність, порушення мови), від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи у його відсутності. Клопотання ТОВ «Укрриба ЛТД» щодо звільнення від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів справи на розгляд трудового колективу підприємства підтримує в повному обсязі, просить дане клопотання задовольнити.
Факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП підтверджується протоколом про вчинення адміністративного правопорушення серії БР №082704 від 04.01.2018 року та поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов'язані з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Згідно із ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
16.02.2018 року до Франківського районного суду м.Львова ТзОВ «Укрриба ЛТД» направив клопотання про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності з передачею його на поруки трудового колективу, в якому зазначають, що останній прийнятий на роботу водія за результатами співбесід та неодноразових перевірок теоретичних та практичних знань, чим позитивно відзначився. Відтак, пошук нового водія займатиме значну трату часу, коштів та ресурсів, а також підприємство зазнаватиме збитків, оскільки не має можливості перевести на дану посаду інших працівників. Більше того, на вихованні у ОСОБА_1 є малолітній син ОСОБА_4, а тому накладення штрафу негативно позначиться на можливості утримувати сім'ю, відтак просять передати ОСОБА_1 на поруки трудовому колективу ТзОВ «Укрриба ЛТД» для виправлення.
У відповідності до ч.1 ст.21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
Згідно ст.284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового слідства чи дізнання, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Із характеристики, наданої ТзОВ «Укрриба ЛТД» вбачається, що ОСОБА_1 є відповідальним працівником, дисциплінованим та сумлінним, виконував усі завдання старанно, якісно та своєчасно, виявив себе як добропорядний працівник.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши характеристики з місця праці, довідку з місця праці, клопотання трудового колективу ТзОВ «Укрриба ЛТД», з яких вбачається, що ОСОБА_1 працює водієм, позитивно характеризується за місцем праці, робота водієм є його єдиним джерелом доходів, одружений, на утриманні перебуває малолітня дитина, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності з передачею його на поруки трудового колективу ТзОВ «Укрриба ЛТД», а провадження у справі закрити.
З наведених міркувань та керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрриба ЛТД» для застосування заходу громадського впливу, справу провадженням закрити.
Про заходи громадського впливу, застосовані до ОСОБА_1 повідомити суд не пізніш як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Мартьянова С.М.