30 січня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/2220/17
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Головка А.Б.,
за участю:
секретаря судового засідання - Крутько О.В.,
представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2,
представника відповідача - ОСОБА_3,
розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛАММА" до Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії, -
11 грудня 2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю "ФЛАММА" /надалі - позивач/ звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 30.01.2018, до Головного управління ДФС у Полтавській області /надалі - відповідач/ про визнання дій по нарахуванню та облікуванню податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛАММА" (основний платіж та пеня) незаконними; зобов'язання провести коригування даних інтегрованих карток ТОВ "Фламма", шляхом виключення з них відомостей про наявність податкового боргу, який складається з суми недоїмки по основних платежах та нарахованої і погашеної пені станом на станом на 31.12.2015: 343 053,22 грн. по ПДВ, у тому числі за основним платежем 298 472,59 грн. та по пені 44 580,63 грн.; 85 461,56 грн. з податку на прибуток, у тому числі за основним платежем 58 607,38 грн. та по пені 26 854, 18 грн.; станом на 31.12.2016 1 261 705,46 грн. по ПДВ, у тому числі за основним платежем 1 056 026,56 грн. та по пені 205 678,90 грн.; 43 918,18 грн. з податку на прибуток, у тому числі за основним платежем 41 798,00 грн. та по пені 2 120, 18 грн.; станом на 31.12.2017:- 433 648,44 по ПДВ, у тому числі за основним платежем 433 648,44 грн. - 43 918,18 грн. з податку на прибуток, у тому числі за основним платежем 41 798,00 грн. та по пені 2 120,18 грн.
В обґрунтування своїх вимог посилався на невиконання постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 19.08.2015 у справі № 816/2926/15 в частині коригування особових карток шляхом виключення сум податкового боргу ТОВ «ФЛАММА» по податку на прибуток та податок на додану вартість, що призвело до штучного формування боргу та нарахування пені.
Представники позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити.
Представник відповідача заперечував проти позову, просив відмовити в його задоволенні. Надав письмові заперечення на позов, у яких просив відмовити у задоволенні позовних вимог, з огляду на те, що згідно виписок з рахунків у вигляді електронного реєстру розрахункових документів, наданих УДКСУ, сплачені ТОВ «ФЛАММА» у ПАТ "Банк "Фінанси та кредит" кошти на погашення податкового боргу по ПДВ та податок на прибуток приватних підприємств, на рахунки державного та місцевого бюджетів не надходили, у зв'язку із чим підстави для внесення змін в інтегровані картки платника відсутні /том 1 а.с. 88-89/.
Заслухавши пояснення представників позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.
ТОВ «ФЛАММА» (код ЄДРПОУ 31273238) зареєстроване як юридична особа 26.12.2000, номер запису 1585120 0000 000911 (виписка з ЄДР від 03.04.2013), узяте на облік як платник податків 10.01.2001 за № 5739 (довідка за формою 4-ОПП від 16.04.2008 № 398/29- 035, та є платником податку на додану вартість (свідоцтво № 100099169, серія НБ 000471 /том 1 а.с. 64-66/.
17.03.2015 Кременчуцькою ОДПІ винесено податкову вимогу № 1053-25176 від 17.03.2015 про сплату боргу та прийнято рішення про опис майна ТОВ «ФЛАММА» у податкову заставу №17538/10 від 16.06.2015.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 19.08.2015 у справі № 816/2926/15, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 13.10.2015, визнано противоправними та такими, що підлягають скасуванню, податкову вимогу Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів і зборів у Полтавській області № 1053-25176 від 17.03.2015 та рішення про опис майна ТОВ «ФЛАММА» у податкову заставу №17538/10 від 16.06.2015. Також зобов'язано Кременчуцьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міністерства доходів і зборів у Полтавській області відкорегувати дані особових карток Товариства з обмеженою відповідальністю "Фламма", шляхом виключення з них сум боргу та внести до обліку податків і зборів (інтегрованих карток) відомості про сплату Товариством з обмеженою відповідальністю "Фламма" податків та інших обов'язкових платежів, а саме:
- податку на прибуток за 2014 рік, відповідно до платіжного доручення №12 від 11 березня 2015 року на суму 219154 грн.,
- авансового внеску з податку на прибуток за березень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №14 від 30 березня 2015 року на суму 20899 грн.,
- податку на додану вартість за лютий 2015 року, відповідно до платіжного доручення №15 від 30 березня 2015 року на суму 133233 грн.,
- податку на додану вартість за березень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №21 від 29 квітня 2015 на суму 205848 грн.,
- авансового внеску з податку на прибуток за квітень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №22 від 29 квітня 2015 року на суму 20899 грн.,
- авансового внеску з податку на прибуток за травень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №32 від 29 травня 2015 року на суму 20899 грн.,
- авансового внеску з податку на прибуток за червень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №36 від 29 червня 2015 року на суму 20899 грн.,
- авансового внеску з податку на прибуток за липень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №43 від 31 липня 2015 року на суму 20899 грн.,
- суми штрафу, нарахованого платником самостійно у зв'язку з виправленням помилки за березень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №41 від 13 липня 2015 року.
ТОВ «ФЛАММА» звернулося до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції з листом № 255 від 27.10.2015 про надання інформації про виконання судових рішень та проведення відповідних змін в особових картках підприємства /том 1 а.с. 29/.
Листом №14605/10/16-03-02-25 від 26.11.2015 Кременчуцька ОДПІ повідомила ТОВ «ФЛАММА», що відповідні коригування даних інтегрованих карток шляхом виключення з них сум боргу та внесення до обліку податків і зборів відомостей про сплату ТОВ «ФЛАММА» податків та інших обов'язкових платежів буде здійснено Кременчуцькою ОДПІ у день отримання від органів Державної казначейської служби України відомостей про зарахування сплачених платежів у вигляді електронного реєстру розрахункових документів /том 1 а.с. 30-31/.
13.06.2017 ТОВ «ФЛАММА» звернулося до Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області з проханням надати акти звірки розрахунків з бюджетом по ПДВ та податку на прибуток приватних підприємств /том 1 а.с. 32/.
Листом № 4873/10/16-03-07-28 від 12.07.2017 Кременчуцька ОДПІ надала відповідь про стан розрахунків з бюджетом за період з 01.01.2015 по 31.05.2017 з додатками на 6 аркушах) і рекомендувала надалі подібну інформацію отримувати через засоби електронного сервісу "Електронний кабінет платника" /том 1 а.с. 34-40/.
Листом № 163 від 01.08.2017 ТОВ «ФЛАММА» звернулося до Кременчуцької ОДПІ за роз'ясненням причин невиконання рішення суду про скасування боргу та коригування в інтегрованих картках /том 1 а.с. 41-42/.
У відповіді від 31.08.2017 № 6054/10/16-03-07-27 Кременчуцька ОДПІ повідомила, що з 01.01.2017 державні податкові інспекції здійснюють лише сервісне обслуговування платників податків, з питання виконання постанови Полтавського окружного адміністративного суду від 19.08.2015 у справі № 816/2926/15 в частині коригування інтегрованих карток шляхом виключення ТОВ «ФЛАММА» сум податкового боргу по податку на прибуток та податок на додану вартість запропонувала звернутися до Головного управління ДФС у Полтавській області /том 1 а.с. 45-46/.
Листом від 12.09.2017 № 900 ТОВ «ФЛАММА» звернулося до Головного управління ДФС у Полтавській області щодо виконання судових рішень /том 1 а.с. 47-48/.
Відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Способом здійснення такого контролю є, зокрема, інформаційно - аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів.
Згідно пункту 71.1 статті 71 Податкового кодексу України інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів, що координується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.
Пунктом 74.1 статті 74 Податкового кодексу України предбачено, що податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, зберігається в базах даних Інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем (далі - Інформаційні системи) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику
Відповідно до пункту 87.9 статті 87 цього Кодексу у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Отже, контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує платник податків, у рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення за умовою наявності податкового боргу в цього платника податків.
Оперативний облік платежів до бюджету здійснювався органами ДФС відповідно до Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 05.12.2013 № 765, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за № 217/24994 (надалі - Порядок № 765), який був чинним до 10.06.2016.
Пунктом 1 розділу ІІ Порядку № 765 визначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску територіальними органами Міндоходів відкриваються інтегровані картки платників за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися платниками, а для обліку сум передоплати - за кожним платником.
Згідно з пунктом 11 розділу ІІ Порядку № 765 форми інтегрованих карток платника мають лицьовий та зворотний боки.
Зворотний бік інтегрованої картки відображає стан розрахунків платника (суми нарахованого та сплаченого платежів, пені, штрафних (фінансових) санкцій, процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобов'язань (податкового боргу), суми податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, надміру та/або помилково сплачені, заявлені до відшкодування тощо) за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами, операції, що проводяться з коштами передоплати.
На лицьовому боці інтегрованої картки відображається додаткова інформація щодо стану розрахунків платника за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами та передоплатою.
За приписами пунктів 1, 2 розділу ІІІ Порядку № 765 обліку нарахуванню в інтегрованій картці платника підлягають: зобов'язання, штрафні санкції та пеня за податками, зборами, митними платежами, самостійно визначені платником; суми до сплати єдиного внеску, самостійно визначені платником; зобов'язання, штрафні санкції та пеня за податками, зборами, митними платежами, суми до сплати єдиного внеску, визначені територіальним органом Міндоходів та узгоджені відповідно до чинного законодавства; пеня за порушення встановлених строків погашення узгоджених сум зобов'язань за податками, зборами, митними платежами, єдиним внеском; пеня на суму заниження податкового зобов'язання, нарахованого територіальним органом Міндоходів або платником; проценти за користування розстроченням (відстроченням).
Зобов'язання, штрафні санкції, пеня за податками, зборами, митними платежами, суми до сплати єдиного внеску, самостійно визначені платником у звітності, відображаються територіальним органом Міндоходів в інтегрованій картці платника.
Відповідно до пункту 1 розділу V Порядку № 765 у разі наявності у платника податкового боргу за податками, зборами територіальні органи Міндоходів зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник, в рахунок погашення боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником. У такому самому порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника відповідно до статті 95 Податкового кодексу України або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Згідно з пунктом 4 вказаного розділу при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені. Якщо платник не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), територіальний орган Міндоходів самостійно здійснює такий розподіл такої суми у порядку, визначеному цим пунктом.
Отже, будь-які нарахування, збільшення або зменшення сум податкових зобов'язань платника податків, розрахунки з бюджетом контролюючий орган відображалися в інтегрованій картці платника податків.
З 10.06.2016 набув чинності Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом Міністерства фінансів України 07.04.2016 № 422 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за № 751/28881 (надалі - Порядок № 422).
Інтегрованою карткою платника (далі - ІКП) є форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами (пункт 2 розділу І Порядку № 422).
Пунктом 1 розділу ІІ Порядку № 422 визначено, з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.
ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Облікові та звітні показники включаються до еталонних довідників з подальшим обов'язковим внесенням відповідних змін до реєстрів операцій та показників, які формуються ДФС за погодженням Міністерства фінансів України.
Облік нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску відображається в ІКП окремими обліковими операціями в хронологічному порядку. При цьому кожна операція фіксується в окремому рядку із зазначенням виду операції та дати її проведення.
Інформаційна система органів ДФС після відображення облікової операції забезпечує автоматичне проведення в ІКП розрахункових операцій.
При погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник, у першу чергу зараховуються у рахунок податкового зобов'язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник, у наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу - у рахунок пені згідно з черговістю їх виникнення (підпункт 4 пункту 2 розділу ІІІ Порядку № 422).
Законом України від 21.12.2016 № 1797-VIII Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні, який набрав чинності 01.01.2017, внесені зміни до Податкового кодексу України. Зокрема, зазначеним Законом внесені зміни до статті 19-1, доповнено кодекс статтями 19-2 і 19-3, пункт 41.1 статті 41 викладено в новій редакції.
Згідно з підпунктом 19 1.1 статті 19-1 Податкового кодексу України контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 19 3 цього Кодексу: 19 1.1.1. здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків
Державні податкові інспекції згідно зі статтею 19-3 Податкового кодексу України здійснюють сервісне обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.
Таким чином, з 01.01.2017 року адміністрування податків, зборів, платежів позивача здійснює Головне управління ДФС у Полтавській області.
У постанові від 15.12.2015 у справі № 814/1645/14 Верховний Суд України дійшов висновку, що відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема щодо компетенції контролюючих органів, повноважень і обов'язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, урегульовані Податковим кодексом України. Способом здійснення такого контролю є, зокрема, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів. Інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів. Висновки, викладені в акті перевірки, є відображенням дій податкових інспекторів та не породжують правових наслідків для платника податків і, відповідно, такий акт не порушує прав останнього. Дії контролюючого органу щодо внесення до Інтегрованої системи змін показників податкової звітності суб'єктів господарювання в частині податкового кредиту та податкових зобов'язань на підставі акта перевірки без прийняття податкових повідомлень-рішень не породжують правових наслідків для платників податків та не порушують їхні права, оскільки розміщена в цій системі інформація є службовою та використовується податковими органами для обробки зібраної інформації в автоматичному режимі (використовується для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань) з метою здійснення податкового контролю.
При цьому, Верховний Суд України зазначив, що Верховний Суд України уже висловлював свою позицію щодо застосування статей 71, 72, 74 Податкового кодексу України. Зокрема, у справі № 21-511а14, постанова в якій ухвалена 09.12.2014, він дійшов висновку, що для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла за результатами податкового контролю, і така інформація не може бути виключена з баз даних, якщо дії зі здійснення такого контролю не визнані протиправними в установленому порядку.
Згідно пояснень представників позивача підставою для нарахування та обліку податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛАММА" станом на 31.12.2017 року є невиконання Кременчуцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міністерства доходів і зборів у Полтавській області рішення Полтавського окружного адміністративного суду у справі № 816/2926/15, а саме, не були відкореговані дані особових карток Товариства з обмеженою відповідальністю "Фламма", шляхом виключення з них сум боргу та внесення до обліку податків і зборів (інтегрованих карток) відомості про сплату Товариством з обмеженою відповідальністю "Фламма" податків та інших обов'язкових платежів: - податку на прибуток за 2014 рік, відповідно до платіжного доручення №12 від 11 березня 2015 року на суму 219154 грн.; - авансового внеску з податку на прибуток за березень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №14 від 30 березня 2015 року на суму 20899 грн.; - податку на додану вартість за лютий 2015 року, відповідно до платіжного доручення №15 від 30 березня 2015 року на суму 133233 грн.; - податку на додану вартість за березень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №21 від 29 квітня 2015 на суму 205848 грн.; - авансового внеску з податку на прибуток за квітень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №22 від 29 квітня 2015 року на суму 20899 грн.; - авансового внеску з податку на прибуток за травень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №32 від 29 травня 2015 року на суму 20899 грн.; - авансового внеску з податку на прибуток за червень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №36 від 29 червня 2015 року на суму 20899 грн.; - авансового внеску з податку на прибуток за липень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №43 від 31 липня 2015 року на суму 20899 грн.; - суми штрафу, нарахованого платником самостійно у зв'язку з виправленням помилки за березень 2015 року, відповідно до платіжного доручення №41 від 13 липня 2015 року.
Позивачем не наведено, а судом не встановлено, які норми Податкового кодексу України та Порядку № 422 Головним управлінням ДФС у Полтавській області порушено під час адміністрування податків, зборів, платежів позивача з 01.01.2017 року, а відтак вимоги позивача про коригування даних інтегрованих карток ТОВ "Фламма" шляхом виключення з них відомостей про наявність податкового боргу є необґрунтованими.
Крім того, суд зазначає, що свої вимоги позивач обґрунтовує невиконанням Кременчуцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міністерства доходів і зборів у Полтавській області рішення Полтавського окружного адміністративного суду у справі № 816/2926/15.
Тобто, позивач таким чином намагається вирішити питання виконання Кременчуцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міністерства доходів і зборів у Полтавській області судового рішення у іншій справі № 816/2926/15.
Проте, усі процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративній справі, урегульовано у статтях 370-383 розділу ІV "Процесуальні питання, пов'язані з виконанням судових рішень в адміністративних справах" Кодексу адміністративного судочинства України, якими не передбачено можливості вирішення в порядку позовного провадження вимог особи-позивача, що випливають з обставин невиконання або неналежного виконання судового рішення відповідачем.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛАММА" до Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання дій незаконними, зобов'язання вчинити певні дії.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ФЛАММА" (вул. Свіштовська, 3, м. Кременчук, Полтавська область, 39610, код ЄДРПОУ 31273238) до Головного управління ДФС у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36000, код ЄДРПОУ 39461639) про визнання дій незаконними, зобов"язання вчинити певні дії відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 09 лютого 2018 року.
Суддя А.Б. Головко