Справа № 815/5530/17
05 лютого 2018 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Вовченко О.А.,
секретар судового засідання Соколова М.С.,
за участі:
представника позивача - ОСОБА_1, (за довіреністю),
представника відповідача - ОСОБА_2, (за довіреністю),
розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «УКРКАВА» до Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0037311408 від 20.10.2017 року,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю “УКРКАВА” до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області, в якому позивач просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення №0037311408 від 20.10.2017 року.
Ухвалою суду від 28.11.2017 року відкрито провадження у адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “УКРКАВА” до Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0037311408 від 20.10.2017 року та запропоновано: позивачу надати всі наявні у нього раніше не подані письмові докази, в обґрунтування своєї позиції по заявленому адміністративному позову; відповідачу -заперечення на позов та зазначено про його обов'язок, в разі наявності; заперечень, надати докази, на підставі яких вони ґрунтуються.
10 січня 2018 року у зав'язку з тим, що 15.12.2017 року набув чинності ОСОБА_3 України “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” №2147-VIII від 03.10.2017 року судом прийнято рішення розглядати справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “УКРКАВА” до Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0037311408 від 20.10.2017 року за правилами спрощеного позовного провадження та призначити судове засідання для розгляду справи
Так, в обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з висновками, які викладені в акті перевірки та на підставі яких відповідачем прийнято спірне рішення ТОВ «УКРКАВА» не погоджується, вважає їх помилковими, такими, що не відповідають фактичним обставинам та такими, що виникли в результаті невірного тлумачення чинного законодавства України, зважаючи на наступне. Отримання товару за договорів №01-05 від 01.05.2015 року, №01-09 від 01.09.2015 року здійснюється представниками сторін, з боку ОСОБА_4, ОСОБА_5 не надходило будь яких скарг та претензій про те, що то товар відповідно до умов вказаного договору був переданий не уповноважений особі або не доставлений взагалі. Припущення податкового органу про те, що поставка товару .ідповідно до видаткової накладної РН-0003437 від 06.10.2015 року та товарно-транспортної накладної №652062790 від 06.10.2015 року, видаткової накладної №РН-003727 від 31.10.2015 року та товарно-транспортної накладної ;№652064863 від 06.11.2015 року була здійснена покупцеві ОСОБА_6 не відповідає дійсності.
Не погоджуючись з висновками податкового органу про заниження об'єкту оподаткування ПДВ на 233333 грн. та податкового зобов'язання з ПДВ на суму 46667 ТОВ «УКРКАВА» зазначає, що при перевірці відповідачем не враховано податкову накладну №167 від 22.09.2015 року, в якій була відображена переплата у розмірі 280000 грн., отриманих від фізичної особи не платника податку ОСОБА_7 З посиланням на положення п.192.1 ст.192, п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України, позивач зазначає, що в момент здійснення передоплати від фізичної особи ОСОБА_7 була оформлена податкова накладна №167 від 22.09.2015 року на суму 280000,00 грн. у тому числі ПДВ, враховуючи те, що у позивача були відсутні підстави для корегування податкових накладних складених в частині ОСОБА_7, посилання податкового органу щодо не оформлення відповідних податкових накладних на весь обсяг товарів (280000,00 грн.) не відповідають дійсності.
Зважаючи на вищевикладене, позивавач просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення №0037311408.
Відповідачем до суду 14.12.2017 року за вх. №ЕП/5107/17 засобами електронної пошти та 10.01.2017 року безпосередньо у судовому засіданні надано письмові заперечення на адміністративний позов (т.1 а.с.230-233, т.1 а.с.41-44), які як в подальшому вказано відповідачем є відзивом на позовну заяві, у яких зазначено, що проведеною перевіркою відображеного показника за період з 01.01.2014 року по 30.06.2017 року в сумі 37377463 грн. на підставі документів перелік яких наведений в додатку № 3 до акту перевірки “Узагальнений перелік документів, які було використано при проведенні перевірки ТОВ “УкрКава”, встановлено заниження задекларованих ТОВ “УкрКава” показників у рядку 1 Декларацій «Операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7 %, крім ввезення товарів на митну територію України» у сумі - 182516 грн., в тому числі за вересень 2015 - 46667 грн., жовтень 2015 - 135849 грн. А саме, відповідно до наданих до перевірки первинним документах встановлено не віднесення до складу податкових зобов'язань з податку на додану вартість операцій по поставкам «Напою кавового розчинного гранульованого «Light». На порушення п.185.1. ст.185, п.187.1. ст.187 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) ТОВ «УКРКАВА» не включено до складу податкових зобов'язань в жовтні 2015 року ПДВ у сумі 135849,17 грн. Податкова накладна №239 від 30.09.2015 року була виписана не на весь обсяг поставки підтверджений видатковою накладною та товарно-транспортною накладною. Вищевикладене призвело до заниження податкових зобов'язань у вересні 2015 року на 46667 грн. На порушення п.185.1. ст.185, п.187.1. ст.187 п.201.1, п.201.7, п.201.10 ст.201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) ТОВ «УКРКАВА» не включено до складу податкових зобов'язань в вересні 2015 року ПДВ у сумі 46667 грн.
У запереченнях відповідач зазначає, що перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість за період з 01.01.2014 по 30.06.2017 встановлено його заниження всього у сумі 182516 грн., у т.ч. листопад 2015 - 151645 грн., сiчень 2016 - 11203 грн., лютий 2016 - 19668 грн. в результаті допущених порушень податкового законодавства, що відображено в п. 3.1.2.1 п. та п.3.1.2.2 розділу III акта перевірки. Перевіркою встановлено, що ТОВ “УкрКава” в порушення пункту 201.1, 201.10 ст.201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями) було зареєстровано податкові накладні в ЄРПН з порушенням термінів їх реєстрації:
Враховуючи вищевикладене, з посиланням на обставини, встановлені в акті перевірки від 04.10.2017 року №000541/15-32-14-08/31541497, відповідач просить суд відмовити ТОВ «УКРКАВА» у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
15 січня 2018 року від представника позивача до суду надійшла відповідь на заперечення на адміністративний позов (як зазначено позивачем у судовому засіданні 23.01.2018 року вказані пояснення є відповіддю на відзив на позовну заяву) (т.2 а.с.46-50, 60).
У вказаній відповіддю на відзив на позовну заяву, зокрема, зазначено, що у заперечені відповідач стверджує що одержувачем Товару (Покупцем) по видатковим накладним РН-№652062790 від 06.10.2015 року та РН-0003727 від 31.10.2015 року - ОСОБА_6, однак ОСОБА_6 є тільки уповноваженою особою, яка прийняла товар від перевізника. А отже такі доводи не відповідають дійсності. Позивач погоджується, що у товарно-транспортній накладній №652064863 від 06.11.2015 року (від перевізника ТОВ «РАБЕН Україна») вказаний вантажоодержувач ОСОБА_6, але у ній є посилання на супровідні документи, а саме видаткову накладну РН- 0003727 від 31.10.2015 року та товарно-транспортна накладна № 3039 від 31.10.2015 року, які були оформлені на ОСОБА_5, а також є посилання на видаткову накладну РН-0003728 від 31.10.2015 року та товарно-транспортна накладна № 3040 від 31.10.2015 року - які були оформлені на ОСОБА_6 Оскільки ОСОБА_6, та ОСОБА_5, ведуть свою підприємницьку діяльність за спільною адресою, тому товари які, їм призначались були доставлені на одному транспортному засобі.
Враховуючим вищевикладене, позивач просить суд скасувати спірне рішення.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві та відповіді на відзив відповідача, просив адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала по суті заявлених позовних вимог, посилаючись на доводи викладені в письмових запереченнях (які є відповіддю на відзив) та обставини, встановлені актом перевірки.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що ТОВ «УКРКАВА» зареєстроване 06.08.2001 року Іллічівським міськвиконкомом (ідентифікаційний код юридичної особи 31541491, місцезнаходження: 68000, Одеська обл., м. Чорноморськ, вул.Промислова, будинок №14 А), взято на облік в контролюючих органах 16.08.2011 року за №201139 та станом на 04.10.2017 року та перебувало на обліку Чорноморській об'єднаній ДПІ ГУ ДФС в Одеській області
Згідно інформації, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «УКРКАВА» здійснює наступні види діяльності за КВЕД: 10.83 Виробництво чаю та кави (основний); 46.37 Оптова торгівля кавою, чаєм, какао та прянощами; 77.39 Надання в оренду інших машин, устатковання та товарів. н. в. і. у.; 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; 47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, щодо компетенції контролюючих органів, повноважень і обов'язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальності за порушення податкового законодавства, врегульовані ПК України.
Контролюючі органи мають право: проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України) (п.п. 20.1.4 ст. 20 ПК України).
Відповідно до п.61.1 ст.61 ПК України визначено, що податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Приписами пп.62.1.3 п.62.1 ст.62 ПК України визначено, що податковий контроль здійснюється шляхом: перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Згідно п.75.1 ст.75 ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Відповідно до п.77.1 ст.77 Податкового кодексу України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.
Судом встановлено, що на підставі направлень від 15.08.2017 року №№ 5193/14-08, 5192/14-08, 5194/14-08, 5195/14-08, 5283/14-08, 5284/14-08, виданих ГУ ДФС в Одеській області посадовим особам управління (т.2 а.с.4-8), відповідно до підпункту 20.1.4. пункту 20.1 статті 20, пункту 77.1 статті 77, п.82.1 ст.82 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями), плану-графіка проведення документальних планових виїзних перевірок платників податків за 3 квартал 2017 року, на підставі наказу від 03.08.2017 року №3246 (т.2 а.с.3), ГУ ДФС в Одеській області проведена планова виїзна документальна перевірка товариства з обмеженою відповідальністю “УкрКава” (скорочене найменування ТОВ “УкрКава”) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2014 року по 30.06.2017 року, валютного законодавства за період з 01.01.2014 року по 30.06.2017 року, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 року по 30.06.2017 року, відповідно до затвердженого плану (переліку питань) документальної перевірки (додаток 1 до акта перевірки). Перевірка проводилась з 15.08.2017 року по 27.09.2017 року. Термін проведення перевірки продовжувався з 14.09.2017 року по 27.09.2017 року на підставі наказу ГУ ДФС в Одеьскій області від 06.09.2017 року № 4062 (т.2 а.с.2).
За результатом вказаної перевірки ГУ ДФС в Одеській області складено акт №000541/15-32-14-08/31541491 від 04.10.2017 року (т.1 а.с.9-4-, 115-155) з додатками (т.1 а.с.50-76. 156-187, яким встановлено порушення ТОВ “УКРКАВА”:
1. п.185.1. ст.185, п.187.1. ст.187, п.201.1, п. 201.4, п.201.7, п.201.10 ст.201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму - 182516 грн., у т.ч. листопад 2015 - 151645 грн., сiчень 2016 р.- 11203 грн., лютий 2016 р. - 19668 грн.
2. п.138.2 ст.138, п.п. 138.10.2 п. 138.10 ст. 138, п.п 139.1.9 п. 139.1 ст. 139, п.44.1, п.44.2 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI (із змінами та доповненнями) Податкового кодексу України N 2755-VI від 02.12.2010 р. (із змінами та доповненнями) в результаті чого завищено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 3280450 грн., у т.ч 2014 рік - 720000 грн., 2015 рік - 3280450 грн., та відповідно нарастаючим підсумком півріччя 2017 - 3280450 грн.
4. п.п.201.1, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (із змінами та доповненнями) зареєстровані в ЄРПН податкові накладні з порушенням термінів їх реєстрації на суму 9932,56 грн.
5. п.119.2 ст.119, п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями та порядку заповнення Розділу II Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) в частині оподаткування військовим збором, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 , податкова звітність про суми доходів нарахованого (сплаченого) на користь платників податків податку та суми утриманого з них податку за період з 1-4 квартал 2015 року , 1-2 квартал 2016року, 4 квартал 2016 року надавалася з помилками та недостовірними відомостями.
6. ч.2 ст.9 Закону України про «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI із змінами та доповненнями щодо заниження фонду оплати праці, за 2014 рік в сумі 277 104,83 грн., за 2015 рік в сумі 2099367,80 грн.
7. ч.1 п.1 ст.7, п.5 ст.8, ч.2 ст.9 Закону України про «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI із змінами та доповненнями та ч.1 ст.837, ч.1 ст.901 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 року №435-ІV щодо зайвого відображення сум винагород за 2014 рік в сумі 277 104,83 грн., за 2015 рік в сумі 2 099 367,80 грн.
8. ч.1 п.1 ст.4, ч.2 п.2 ст.6, ч.1 п.1 ст.7, п.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року №2464-IV, щодо заниження сум нарахованого єдиного внеску з урахуванням понижуючого коєфіціенту у розмірі 37,18% , який нараховується на фонд оплати праці, за 2014 рік в сумі 103027,58 грн., за 2015 рік в сумі 531 167,51 грн.
9. ч.1 п.1 ст.7, п.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на
загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року №2464-IV, а саме: платником зайво нараховано суми єдиного внеску у розмірі 34,7% за 2014 рік в сумі 96155,37 грн., за 2015 рік в сумі 495738,40 грн. та зайво утримано єдиного внеску у розмірі 2,6% за 2014 рік в сумі 7204,73 грн., за 2015 рік в сумі 54583,56 грн.
10. ч.2 п.1 ст.6, ч.1 п.1 ст.7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на
загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року №2464-IV, занижено єдиний внесок у розмірі 3,6% за 2014 рік в сумі 9975,77 грн., за 2015 рік в сумі 75577,24 грн.
На підставі висновків вказаного акту перевірки відповідачем прийнято, зокрема, податкове повідомлення-рішення від 20.10.2017 року: №0037311408, яким позивачу за порушення п.185.1. ст.185, п.187.1. ст.187, п.201.1, п. 201.4, п.201.7, п.201.10 ст.201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) збільшено суму грошового зобов'язання за платежем: податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 228145,00 грн., з яких: 182516,00 грн. - за податковим зобов'язанням; 45629 - за штрафними (фінансовими) санкціями (т.1 а.с.77, 215).
Вказане податкове повідомлення-рішення від 20.10.2017 року:№0037311408 є предметом розгляду у даній адміністративній справі.
Так, спірне податкове повідомлення-рішення ґрунтуються на висновках податкового органу про порушення позивачем про які зазначено у розділі “Висновок” акту перевірки №000541/15-32-14-08/31541491 від 04.10.2017 року, а саме, що ТОВ «УКРКАВА» порушено вимоги п.185.1. ст.185, п.187.1. ст.187, п.201.1, п. 201.4, п.201.7, п.201.10 ст.201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) в результаті чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму - 182516 грн., у т.ч. листопад 2015 - 151645 грн., сiчень 2016 р.- 11203 грн., лютий 2016 р. - 19668 грн.
Вказані висновки відповідача в акті перевірки обґрунтовані наступним.
За період з 01.01.2014 по 30.06.2017 ТОВ “УкрКава” задекларовано податкових зобов'язань з податку на додану вартість у сумі 34013770 грн. Перевіркою повноти визначення податкових зобов'язань за період з 01.01.2014 року по 30.06.2017 року встановлено їх заниження всього у сумі 182516 грн., в тому числі за вересень 2015 - 46667 грн., жовтень 2015 - 135849 грн.
Перевіркою достовірності відображених показників у поданих податкових деклараціях з податку на додану вартість (рядки 1.1 - 8) за період 01.01.2014 по 30.06.2017 встановлено: 1). Перевіркою відображених у рядку 1 Декларацій «Операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7 %, крім ввезення товарів на митну територію України» показників за період з 01.01.2014 року по 30.06.2017 року у загальній сумі 37377463 грн., встановлено, що на формування даного показника мало вплив здійснення продажу кави в асортименті торгівельної марки LACOMBA (кава натуральна смажена в зернах, кава натуральна смажена мелена, напій кавовий розчинний, кава без обжарки та інше..), продаж ТМЦ, послуги стороннім організаціям та інше.
Згідно акту №000541/15-32-14-08/31541491 від 04.10.2017 року проведеною перевіркою відображеного показника за період з 01.01.2014 року по 30.06.2017 в сумі 37377463 грн. встановлено заниження задекларованих ТОВ “УкрКава” показників у рядку 1 Декларацій «Операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 7 %, крім ввезення товарів на митну територію України» у сумі - 182516 грн., в тому числі за вересень 2015 - 46667 грн., жовтень 2015 - 135849 грн. Так, відповідно до наданих до перевірки первинним документах встановлено не віднесення до складу податкових зобов'язань з податку на додану вартість наступних операцій по поставкам «Напою кавового розчинного гранульованого «Light». Так у видатковій накладній РН-0003473 від 06.10.2015 року складеній на поставку 3750 кг. «Напою кавового розчинного гранульованого «Light» на загальну суму 525015 грн. в тому числі ПДВ 87502,5 грн. з зазначенням в графі одержувача ОСОБА_4 (та відповідно проведеної в бухгалтерському обліку проводкою ДТ361 Кт701 по покупцю ОСОБА_4О.) визначено фактичного отримувача ОСОБА_6 Також отримання вищевказаного товару підтверджується товарно-транспортною накладною (далі ТТН) №652062790 від 06.10.2015 року (перевізник ТОВ «Рабен Україна»), в якій вантажоодержувач визначено ОСОБА_6. О.В. загальна сума з ПДВ визначена у ТТН складає 862400 грн. (в тому числі відповідно видатковій накладній №РН-0003570 від 06.10.2015 року на загальну суму з ПДВ 337400 грн.). В бухгалтерському обліку операцію по видатковій накладній №РН-0003570 від 06.10.2015 року на загальну суму з ПДВ 337400 грн. відображено проводкою ДТ361 Кт701 по покупцю ОСОБА_6 та відповідно включено до податкових зобов'язань з податку на додану вартість. А поставка товару здійснена покупцю ОСОБА_6 відповідно видатковій накладній РН-0003473 від 06.10.2015 року на загальну суму 525015 грн. в тому числі ПДВ - 87502,5 грн. в бухгалтерському обліку по покупцю ОСОБА_6 не проведена. У видатковій накладній РН-0003727 від 31.10.2015 року складеній на поставку 2072 кг. «Напою кавового розчинного гранульованого «Light» на загальну суму 290080 грн. в тому числі ПДВ 48346,67 грн. з зазначенням в графі одержувача ОСОБА_5 (та відповідно проведеної в бухгалтерському обліку проводкою ДТ361 Кт701 по покупцю ОСОБА_5М.) визначено фактичного отримувача ОСОБА_6 Також отримання вищевказаного товару підтверджується ТТН №652064863 від 06.11.2015 року (перевізник ТОВ «Рабен Україна») в якій вантажоодержувач визначено ОСОБА_6. О.В. та є посилання на видаткові накладні №3728 та №3727 загальна сума з ПДВ визначена у ТТН складає 700000 грн. (в тому числі відповідно видатковій накладній №РН-0003728 від 31.10.2015 року на загальну суму з ПДВ 409920 грн.). В бухгалтерському обліку операцію по видатковій накладній №РН-0003728 від 31.10.2015 року на загальну суму з ПДВ 409920 грн. відображено проводкою ДТ361 Кт701 по покупцю ОСОБА_6 та відповідно включено до податкових зобов'язань з податку на додану вартість. А поставка товару здійснена покупцю ОСОБА_6 відповідно видатковій накладній РН-0003727 від 31.10.2015 року на загальну суму 290080 грн. в тому числі ПДВ - 48346,67 грн. в бухгалтерському обліку по покупцю ОСОБА_6 не проведена.
Вищевикладене, згідно акту перевірки, призвело до заниження податкових зобов'язань у жовтні 2015 року на 135849,17 грн.
В акті №000541/15-32-14-08/31541491 від 04.10.2017 року вказано, що з урахуванням вищенаведеного, на порушення п.185.1. ст.185, п.187.1. ст.187 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) ТОВ «УКРКАВА» не включено до складу податкових зобов'язань в жовтні 2015 року ПДВ у сумі 135849,17 грн.
Також в акті №000541/15-32-14-08/31541491 від 04.10.2017 року встановлено, що відповідно до наданої до перевірки видаткової накладної РН-0003547 від 30.09.2015 року її складено на поставку 3000 кг. «Напій кавововий розчинний гранульований «Light» на загальну суму 345000 грн. в тому числі ПДВ 57500 грн. Ціна за 1 кг. визначена без ПДВ 95,8333 грн. Отримання вищевказаного товару підтверджується товарно-транспортною накладною №2893 від 30.09.2015 року (перевізник ТОВ «Рабен Україна»), в якій вантажоодержувач визначено ОСОБА_7, загальна сума з ПДВ визначена у ТТН складає 345000 грн. В бухгалтерському обліку операцію по видатковій накладній №РН-0003547 від 30.10.2015 року на загальну суму з ПДВ 345000 грн. відображено проводкою ДТ361 Кт701. А податкову накладну відповідно даній поставці виписано лише відповідно до поставки 565,22 кг. «Напій кавововий розчинний гранульований «Light» на загальну суму 65000 тис.грн. в тому числі ПДВ 10833,33 грн. Тобто поставка «Напій кавововий розчинний гранульований «Light» 2434,78 кг. (3000 кг - 565,22 кг) за ціною без ПДВ 95,8333 грн./кг на суму без ПДВ 233333 грн. (2434,78 кг х 95,8333 грн./кг) до податкової накладної №239 від 30.09.2015 року не була включена, що призвело до заниження об'єкту оподаткування ПДВ на 233333 грн. та відповідно податкового зобов'язання з ПДВ 46667 грн. Тобто податкова накладна №239 від 30.09.2015 року була виписана не на весь обсяг поставки підтверджений видаткою накладною та товарно-транспортною накладною.
Вищевикладене, вказано в акті №000541/15-32-14-08/31541491 від 04.10.2017 року, призвело до заниження податкових зобов'язань у вересні 2015 року на 46667 грн.
З урахуванням вищенаведеного, перевіряючі дійшли висновку, що в порушення п.185.1. ст.185, п.187.1. ст.187 п.201.1, п.201.7, п.201.10 ст.201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) ТОВ «УКРКАВА» не включено до складу податкових зобов'язань в вересні 2015 року ПДВ у сумі 46667 грн.
Вирішуючи питання щодо правомірності винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, суд виходить з наступного.
Судом встановлено, що в межах здійснення своєї господарської діяльності ТОВ «УКРКАВА» (постачальник) укладено наступні договори поставки:
- з ОСОБА_4 (покупець) договір №01-05 від 01.05.2015 року (т.1 а.с.86-89, 193-196);
- з ОСОБА_5 (покупець) договір №01-09 від 01.09.2015 року (т.1 а.с. 94-97, 198-201).
Згідно умов п.1.1 вказаних договорів Постачальник протягом терміну дії цього Договору, на вимогу Покупця, яка оформлюється у встановленому Договором порядку, у встановлені Договором терміни - передає у його (Покупця) власність - каву різного ступеню та засобу обробки згідно Додатку №1 «Специфікація», що надалі іменується - Товар, в такому асортименті та кількості, як Покупець це зазначає у замовленні/заявці, а в момент отримання Товару, повторно це зазначається у відповідних видаткових накладних, які складаються по факту кожного окремого випадку виконання цього Договору. Кожна окрема та всі разом замовлення/заявки Покупця та видаткові та інші накладні, що будуть складатися протягом дії цього Договору є/будуть його невід'ємною/ними частиною/ами, згідно яких Покупець зобов'язується сплачувати Постачальнику вартість зазначеного Товару та приймати сплачений Товар від начальника, в порядку і на умовах, передбачених цим договором.
Відповідно до п.2.3, п.2.4 договорів №01-05 від 01.05.2015 року та №01-09 від 01.09.2015 року поставка товару здійснюється на умовах СРТ- склад покупця (вказується в замовленні) у редакції ІНКОТЕРМС-2000.
Поставка Товару здійснюється силами і за рахунок Постачальника, розвантаження в місті його доставки здійснюється силами і за рахунок Покупця. У випадку якщо доставка Товару здійснюється силами і за рахунок Покупця, завантаження Товару в місті його відправлення здійснюється силами і за рахунок Постачальника.
Пунктами 2.5 Договорів №01-05 від 01.05.2015 року та №01-09 від 01.09.2015 року визначено, що разом з товаром постачальник надає покупцю оригінал видаткової накладної - 2 прим.;оригінал податкової накладної - 1 прим.; оригінал товарно-транспортної накладної - 2 прим.; документи, які підтверджують якість продукції згідно чинного законодавства. Після прийняття Товару Покупець зобов'язаний негайно підписати, видаткові накладні і товарно-транспортної накладні та по одному їх примірнику надати Постачальнику разом із оригіналом довіреності на отримання ТМЦ, оформленої належним чином.
Згідно п.2.7 договорів №01-05 від 01.05.2015 року та №01-09 від 01.09.2015 року прийомка Товару здійснюється представниками сторін у відповідності з Інструкцією «О порядке приемки продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления по количеству», що затверджена постановою Держарбітража при ОСОБА_8 СРСР від 15 червня 1965 р. № П-6 та Інструкцією «О порядке приемки продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления по качеству», що затверджена постановою Держарбітража при ОСОБА_8 СРСР від 25 кві тня 1966 року № П-7.
На підтвердження виконання умов договору №01-05 від 01.05.2015 року, укладеного з ОСОБА_4 (покупець) позивачем надано до суду:
- видаткову накладну №РН-0003473 від 06.10.2017 року на загальну суму 525015,00 грн., в тому числі ПДВ 87502,00 грн. згідно якої ОСОБА_4 (одержувач) постачався товар «Напій кавовий розчинний гранульований «Light» 20 кг.» (т.1 а.с.98, 190). У вказаній видатковій накладній вказано, що адресою постави є м.Київ, вул. Олега Трутенка, 6, а особою, що її отримала є - ОСОБА_6;
- товарно-транспортну накладну №2892 вантажоодержувачем в якій зазначено ОСОБА_4, а особу, яка прийняла товар - ОСОБА_6 (т.1 а.с.99-100, 202-203). У даній товарно-транспортній накладній вказано, що пунктом розвантаження є м.Київ, вул. Олега Трутенка, 6.
Як зазначено в акті перевірки №000541/15-32-14-08/31541491 від 04.10.2017 року та не заперечується позивачем вказана операція відображена в бухгалтерському обліку проводкою ДТ361 Кт701 по покупцю ОСОБА_4
Відповідач стверджує, що отримання вищевказаного товару підтверджується товарно-транспортною накладною №652062790 від 06.10.2015 року (перевізник ТОВ «Рабен Україна»), в якій вантажоодержувач визначено ОСОБА_6. О.В. загальна сума з ПДВ визначена у ТТН складає 862400 грн. (в тому числі відповідно видатковій накладній №РН-0003570 від 06.10.2015 року на загальну суму з ПДВ 337400 грн.) та що в бухгалтерському обліку операцію по видатковій накладній №РН-0003570 від 06.10.2015 року на загальну суму з ПДВ 337400 грн. відображено проводкою ДТ361 Кт701 по покупцю ОСОБА_6 та відповідно включено до податкових зобов'язань з податку на додану вартість. А поставка товару здійснена покупцю ОСОБА_6 відповідно по видатковій накладній РН-0003473 від 06.10.2015 року на загальну суму 525015 грн. в тому числі ПДВ - 87502,5 грн. в бухгалтерському обліку по покупцю ОСОБА_6 не проведена.
На підтвердження виконання умов договору №01-09 від 01.09.2015 року, укладеного з ОСОБА_5 (покупець) позивачем надано до суду:
- видаткову накладну №РН-0003727 від 31.10.2017 року на загальну суму 290080,00 грн., в тому числі ПДВ 48346,67 грн. згідно якої ОСОБА_5 (одержувачу) постачався товар «Напій кавовий розчинний гранульований «Light» 20 кг.» (т.1 а.с.90, 197, т.2 а.с.53). У вказаній видатковій накладній вказано, що адресою постави є м.Київ, вул. Олега Трутенка, 6, а особою, що її отримала є - ОСОБА_6
- товарно-транспортну накладну №3039 від 31.10.2015 року вантажоодержувачем в якій зазначено ОСОБА_5, а особу, яка прийняла товар - ОСОБА_6 (т.1 а.с.91-92, т.2 а.с.54-55). У даній товарно-транспортній накладній вказано, що пунктом розвантаження є м.Київ, вул. Олега Трутенка, 6.
Як зазначено в акті перевірки №000541/15-32-14-08/31541491 від 04.10.2017 року та не заперечується позивачем вказана операція відображена в бухгалтерському обліку проводкою ДТ361 Кт701 по покупцю ОСОБА_5
Відповідач стверджує, що отримання вищевказаного товару підтверджується ТТН №652064863 від 06.11.2015 року (перевізник ТОВ «Рабен Україна») в якій вантажоодержувач визначено ОСОБА_6. О.В. та є посилання на видаткові накладні №3728 та №3727 загальна сума з ПДВ визначена у ТТН складає 700000 грн. (в тому числі відповідно по видатковій накладній №РН-0003728 від 31.10.2015 року на загальну суму з ПДВ 409920 грн.). В бухгалтерському обліку операцію по видатковій накладній №РН-0003728 від 31.10.2015 року на загальну суму з ПДВ 409920 грн. відображено проводкою ДТ361 Кт701 по покупцю ОСОБА_6 та відповідно включено до податкових зобов'язань з податку на додану вартість. А поставка товару здійснена покупцю ОСОБА_6 відповідно по видатковій накладній РН-0003727 від 31.10.2015 року на загальну суму 290080 грн. в тому числі ПДВ - 48346,67 грн. в бухгалтерському обліку по покупцю ОСОБА_6 не проведена.
Судом встановлено, що у перевіряємому періоді у позивача були взаємовідносини з ОСОБА_6, якій так само як і ОСОБА_5 та ОСОБА_4 постачався товар «Напій кавовий розчинний гранульований «Light» 20 кг.» за адресою м.Київ вул. Трутенка 6, що підтверджується відповідними товарно-транспортними накладними та видатковими накладними (т.1 а.с. 93, 101, т.2 а.с.52, 56-58).
Відповідно до ст. 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, на підставі даних, не підтверджених документами.
Згідно п. 185.1. ст.185 Податкового Кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю …»
Відповідно до пункту 187.1. ст.187 Податкового Кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку
Відповідно до положень п.201.1 ст.201 ПК України платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну. Згідно з п.201.7 ст.201 ПК України податкова накладна виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс). При цьому, у п.201.10 ст.201 ПК України зазначено, що податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні регулюються Законом №996 “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”. ОСОБА_3 поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, а також на представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності, які зобов'язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством (ч.1 ст.2 Закону №996).
Статтею 1 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” визначено загальне поняття та характеристика документу на підставі якого виникає право та обов'язок в платника податків на формування показників податкової, бухгалтерської та фінансової звітності. Таким документом є первинний документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Вимоги до первинного документу встановлені ст. 9 цього ж Закону та повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Таким чином, проведення будь-якої господарської операції підприємства фіксується та підтверджується первинними документами, на підставі яких ведеться бухгалтерський облік.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, на даних бухгалтерського обліку базуються фінансова, податкова, статистична та інші види звітності.
Отже, первинні документи по відображенню господарської операції є підставою й для податкового обліку.
Порядок створення, прийняття і відображення у бухгалтерському обліку, а також зберігання первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерської звітності підприємствами, їх об'єднаннями та госпрозрахунковими організаціями (крім банків) незалежно від форм власності, установ та організацій, основна діяльність яких фінансується за рахунок коштів бюджету, встановлений Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим Наказом Міністерства фінансів України 24.05.1995 року №88.
Відповідно до п.1.2 Положення №88 господарські операції відображаються у бухгалтерському обліку методом їх суцільного і безперервного документування. Записи в облікових регістрах провадяться на підставі первинних документів, створених відповідно до вимог цього Положення.
Пунктом 2.1 р.2 Положення №88 встановлено порядок створення, прийняття і відображення у бухгалтерському обліку, а також зберігання первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерської звітності підприємствами, їх об'єднаннями та госпрозрахунковими організаціями (крім банків) незалежно від форм власності (підприємства), установ та організацій, основна діяльність яких фінансується за рахунок коштів бюджету (установи), первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.
Первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення. При реалізації товарів за готівку допускається складання первинного документа не рідше одного разу на день на підставі даних касових апаратів, чеків тощо (п.2.2 р.2 Положення №88).
Відповідно до п.2.4 Положення №88 2.4 первинні документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Згідно положень ч.2 ст.9 України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” (в редакції від 30.09.2015 року)., первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити:
назву документа (форми);
дату і місце складання;
назву підприємства, від імені якого складено документ;
зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;
посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
особистий підпис, аналог власноручного підпису або підпис, прирівняний до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис" ( 852-15 ), або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції
З наданих до суду копій видаткової накладної №РН-0003473 від 06.10.2017 року та видаткової накладної №РН-0003727 від 31.10.2017 року судом встановлено, що вони мають усі необхідні реквізити.
При цьому видаткова накладну №РН-0003473 від 06.10.2017 року на загальну суму 525015,00 грн., в тому числі ПДВ 87502,00 грн. та товарно-транспортна накладна №2892 складені на виконання договору №01-05 від 01.05.2015 на користь саме ОСОБА_4 (одержувач).
Наявність у видатковій накладній та товарно-транспортній накладній підпису про отримання товару ОСОБА_6 не свідчить, що вказаний первинний документ складений по господарській операції саме з вказаною особою.
В свою чергу видаткова накладну №РН-0003727 від 31.10.2017 року на загальну суму 290080,00 грн., в тому числі ПДВ 48346,67 грн. та товарно-транспортна накладна №3039 від 31.10.2015 року складені на виконання договору №01-09 від 01.09.2015 на користь саме ОСОБА_5 (одержувач).
Наявність у видатковій накладній та товарно-транспортній накладній підпису про отримання товару ОСОБА_6 не свідчить, що вказаний первинний документ складений по господарській операції саме з вказаною особою, а лише є свідченням того, що ОСОБА_6В, є особою, яка брала участь у здійсненні вказаних господарських операцій.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що твердження відповідача про заниження податкових зобов'язань у жовтні 2015 року на 135849,17 грн. не знайшло підтвердження.
При цьому суд також виходить з того, що відповідно до розділу 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених Наказом Міністерства транспорту України №363 від 14.10.1997, товарно-транспортна документація - комплект юридичних документів, на підставі яких здійснюють облік, приймання, передавання, перевезення, здавання вантажу та взаємні розрахунки між учасниками транспортного процесу, а товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.
Згідно із п. 11.1, 11.3, 11.4, 11.5, 11.7 вказаних правил основними документами на перевезення вантажів є товарно-транспортні накладні та дорожні листи вантажного автомобіля. Дорожній лист вантажного автомобіля є документом, без якого перевезення вантажів не допускається. Оформлення перевезень вантажів товарно-транспортними накладними здійснюється незалежно від умов оплати за роботу автомобіля. Товарно-транспортну накладну на перевезення вантажів автомобільним транспортом Замовник (вантажовідправник) повинен виписувати в кількості не менше чотирьох екземплярів. Після прийняття вантажу згідно з товарно-транспортною накладною водій (експедитор) підписує всі її екземпляри. Перший екземпляр товарно-транспортної накладної залишається у Замовника (вантажовідправника), другий - передається водієм (експедитором) вантажоодержувачу, третій і четвертий екземпляри, засвідчені підписом вантажоодержувача (у разі потреби й печаткою або штампом), передається Перевізнику.
Разом з тим, вказані правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні не встановлюють правил податкового обліку платників податку, а лише встановлюють права, обов'язки та відповідальність власників автомобільного транспорту (перевізників). При цьому документи обумовлені вказаними правилами, зокрема, товарно-транспортна накладна та подорожній лист, не є документами первинного бухгалтерського обліку, що підтверджують обставини придбання та продажу товарно-матеріальних цінностей.
Наявність чи відсутність товарно-транспортних накладних, наявність в них усіх обов'язкових реквізитів є лише дотриманням чи порушенням тільки правил перевезень автомобільним транспортом, які не пов'язані з дотриманням вимог податкового законодавства. Відтак відсутність чи їх недоліки товарно-транспортних накладних не є самодостатнім аргументом, що свідчить про фіктивність операції чи просто порушення податкового законодавства.
Статтею 67 ГК України визначено, що відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів. Підприємства вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов'язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України.
Отже, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 вільні у виборі предмету договору, та мали право уповноважувати ОСОБА_9 на отримання товару по вищевказаним договорам.
Зважаючи на викладене, суд не погоджується з твердженнями відповідача про порушення ТОВ «УКРКАВА» п.185.1. ст.185, п.187.1. ст.187 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями), що полягає у не включенні до складу податкових зобов'язань в жовтні 2015 року ПДВ у сумі 135849,17 грн.
Також судом встановлено, що у перевіряємий період ТОВ «УКРКАВА» мало господарські взаємовідносини з ОСОБА_10.
Так, 30.09.2015 року позивачем складено видаткову накладну РН-0003547 на поставку 3000 кг. «Напій кавововий розчинний гранульований «Light» ОСОБА_10 на загальну суму 345000 грн. в тому числі ПДВ 57500 грн. Ціна за 1 кг. визначена без ПДВ 95,8333 грн. (т.1 а.с.81, 187).
Як вказано в акті перевірки та підтверджується матеріалами справи, отримання вказаного товару підтверджується товарно-транспортною накладною №2893 від 30.09.2015 року (перевізник ТОВ «Рабен Україна») в якій вантажоодержувач визначено ОСОБА_7, загальна сума з ПДВ визначена у ТТН складає 345000 грн. (т.1 а.с.82-83, 188-189).
Як вказує відповідач та не заперечується позивачем в бухгалтерському обліку операцію по видатковій накладній №РН-0003547 від 30.10.2015 року на загальну суму з ПДВ 345000 грн. відображено проводкою ДТ361 Кт701.
Відповідач стверджує, що податкову накладну відповідно даній поставці виписано лише відповідно до поставки 565,22 кг. «Напій кавововий розчинний гранульований «Light» на загальну суму 65000 тис.грн. в тому числі ПДВ 10833,33 грн. Тобто поставка «Напій кавововий розчинний гранульований «Light» 2434,78 кг. (3000 кг - 565,22 кг) за ціною без ПДВ 95,8333 грн./кг на суму без ПДВ 233333 грн. (2434,78 кг х 95,8333 грн./кг) до податкової накладної №239 від 30.09.2015 року не була включена, що призвело до заниження об'єкту оподаткування ПДВ на 233333 грн. та відповідно податкового зобов'язання з ПДВ 46667 грн. Тобто податкова накладна №239 від 30.09.2015 року була виписана не на весь обсяг поставки підтверджений викаткою накладною та товарно-транспортною накладною.
Суд не погоджується з вказаними твердженнями відповідача з огляду на наступне.
Як вже зазначалось вище, відповідно до п. 201.1. ст.201 Податкового Кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом»
Згідно п. 201.7. ст.201 Податкового Кодексу України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Відповідно до пункту 201.10. ст.201 Податкового Кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою»
Так, з наданої до суду копії податкової накладної №167 від 22.09.2017 року вбачається, що вона складена, зокрема, на суму 233333,33 грн. на постачання товару «Напій кавововий розчинний гранульований «Light» (т.1 а.с.78-79, 184-185).
З наданих позивачем пояснень вбачається, що накладна №167 від 22.09.2017 року була складена зокрема на суму авансу, сплаченого ОСОБА_7 за постачання товару «Напій кавовий розчинний гранульований «Light» у загальній кількості 3000 кг. на загальну суму 345000 грн. в тому числі ПДВ 57500 грн.
В подальшому позивачем складено податкову накладну №239 від 30.09.207 року (т.1 а.с. 80, 186) на суму 65000,00 грн., в тому числі ПДВ 10833,33 грн.
Згідно п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року №1307 та зареєстрованого в Міністрстві юстиції України 26.01.2016 року №137/28267 у разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, та у разі складання податкової накладної за щоденним підсумком операцій у графі "Отримувач (покупець)" зазначається "Неплатник", а у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "100000000000".
Податкові накладні №167 від 22.09.2017 року та №239 від 30.09.207 року складені згідно п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 року №1307 та зареєстрованого в Міністрстві юстиції України 26.01.2016 року №137/28267
Таким чином позивачем спростовано твердження відповідача, вказані в акті №000541/15-32-14-08/31541491 від 04.10.2017 року про заниження податкових зобов'язань у вересні 2015 року на 46667 грн.
З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку про необґрунтованість висновків акту №000541/15-32-14-08/31541491 від 04.10.2017 року про порушення ТОВ «УКРКАВА» п.185.1. ст.185, п.187.1. ст.187 п.201.1, п.201.7, п.201.10 ст.201 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI (із змінами та доповненнями) та не включення до складу податкових зобов'язань в вересні 2015 року ПДВ у сумі 46667 грн.
Враховуючи вищевикладені приписи чинного законодавства України, обставини встановлені судом, зважаючи, що факти, які встановлені в акті перевірки не знайшли своє підтвердження під час судового розгляду справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ТОВ «УКРКАВА» є обґрунтованими, а отже підлягають задоволенню.
Статтею 242 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Так, ч.2 ст.2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних справах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб'єкту владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішень та докази, надані позивачем, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову.
Приймаючи до уваги встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи приписи податкового законодавства, яким врегульовано спірні відносини, суд дійшов висновку про задоволення позову.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
У відповідності до п.3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» в редакції, яка діяла станом на дату подачі даного адміністративного позову, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою сплачується судовий збір за ставкою 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, у адміністративному позові ТОВ «УКРКАВА» заявлено вимогу майнового характеру. Ціна позову становить 228145,00 грн.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» у 2017 році установлено станом на 01 січня 2017 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600,00 грн.
Отже, за подачу даного адміністративного позову ТОВ «УКРКАВА» необхідно було сплатити судовий збір у розмірі 3422,18 грн. (228145*1,5%=3422,18 грн.).
З матеріалів справи вбачається, що, позивачем за подачу даного адміністративного позову сплачено судовий збір у розмірі 3422,18 грн. згідно платіжного доручення №2126 від 25 жовтня 2017 року (а.с.104, 207)
Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку про стягнення з Головного управління ДФС в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС в Одеській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «УКРКАВА» судового збору у розмірі 3422,18 грн., сплаченого згідно платіжного доручення №2169 від 25.10.2017 року.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 72 - 77, 139, 241 - 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
Позов товариства з обмеженою відповідальністю «УКРКАВА» до Головного управління ДФС в Одеській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0037311408 від 20.10.2017 року - задовольнити.
Скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області №0037311408 від 20.10.2017 р. про збільшення суми грошового зобов'язання по податку на додану вартість у загальному розмірі 228145,00грн.
Стягнути з Головного управління ДФС в Одеській області (код ЄДРПОУ 39398646, адреса: 65044, Одеська обл., м.Одеса, вул. Семінарська, буд. 5) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС в Одеській області на користь товариства з обмеженою відповідальністю «УКРКАВА» (код ЄДРПОУ 31541491, адреса: 68000, Одеська обл., м. Чорноморськ, вул.Промислова, буд. №14 А) судовий збір у розмірі 3422,18 грн., сплачений згідно платіжного доручення №2169 від 25.10.2017 року.
Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 255 КАС України. Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими в ст. ст. 295 - 297 КАС України з урахуванням положень п. 15.5 ч. 1 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
Повний текст рішення складено та підписано суддею 12.02.2018 року.
Суддя О.А. Вовченко
.