20 грудня 2017 р. справа № 804/6706/17
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді - Павловського Д.П., суддів - Дєєва М.В., Ількова В.В., розглянувши у місті Дніпрі в порядку письмового провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика» (код ЄДРПОУ 31550930; місцезнаходження: 50074, АДРЕСА_1) до Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197; місцезнаходження: 04053, Київська область, місто Київ, Львівська площа, будинок 8) про визнання протиправним та скасування рішення, зобовязання вчинити певні дії, -
17 жовтня 2017 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика», в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, від 21.09.2017 № 1745860/31550930;
- зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 7 від 30.08.2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика» на суму 84240,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 14040,00 грн. (а.с. 5-13).
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що рішення комісії Державної фіскальної служби України про відмову в реєстрації податкової накладної Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика» в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято відповідачем з порушенням норм чинного законодавства. Позивач зазначає, що на вимогу фіскального органу після зупинення реєстрації податкової накладної, платником податків було надано пояснення та усі необхідні документи, проте, відповідачем, при прийнятті оскаржуваного рішення було грубо порушено норми пп. 201.16.1 п. 201.16 статті 201 Податкового кодексу України. З огляду на вищевикладене, позивач вважає оскаржуване рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню, тому, просить суд зобов'язати відповідача зареєструвати податкову накладну Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика» № 7 від 30.08.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02.11.2017 року, після усунення недоліків позовної заяви, відкрито провадження у адміністративній справі, та призначено справу до розгляду у відкритому судовому засіданні (а.с. 2).
У судове засідання 20.12.2017 року представник позивача та представник відповідача, належним чином повідомлені про день, час і місце судового засідання, що підтверджується матеріалами справи (а.с. 193, 196), до суду не прибули.
20.12.2017 року представник позивача через канцелярію суду надав письмове клопотання про розгляд адміністративної справи без його участі, в порядку письмового провадження (а.с. 197).
22.11.2017 року через канцелярію суду представником відповідача подано письмове клопотання, в якому представник просить суд здійснювати розгляд справи в порядку письмового провадження, а також, просить суд відмовити повністю у задоволенні позовних вимог (а.с. 187).
Також, 22.11.2017 року представником відповідача подано письмові заперечення проти адміністративного позову, в яких Державна фіскальна служба України проти задоволення позовних вимог заперечує, просить суд у задоволенні позовних вимог відмовити повністю та зазначає, що комісією ДФС прийнято оскаржуване рішення правомірно, оскільки надані платником податку копії документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. Щодо вимоги позивача про зобов'язання зареєструвати в ЄРПН податкову накладну, відповідач зазначає, що відповідно до норм чинного законодавства, повноваження Державної фіскальної служби України щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу, тому, позовна вимога про зобов'язання зареєструвати податкову накладну № 7 від 30.08.2017 року є також необґрунтованою, оскільки за рахунок такої вимоги, позивач намагається не добросовісно скористатись належним йому правом на захист.
Згідно з частиною 3 статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Керуючись приписами статей 175, 194, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалив розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження, за наявними матеріалами справи.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи позицію позивача, викладену у адміністративному позові та подані письмові докази, позицію відповідача, викладену у письмових запереченнях, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному та об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Згідно із частиною 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика» (далі - ТОВ «НВК «Союзцветметавтоматика», позивач) є юридичною особою, номер запису в Єдиному державному реєстрі про включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичну особу: 1 227 120 0000 004056 (а.с. 49).
Видами діяльності ТОВ «НВК «Союзцветметавтоматика» за кодами КВЕД є: 33.20 Установлення та монтаж машин і устатковання (основний); 43.99 Інші спеціалізовані будівельні роботи, н. в. і. у.: 46.69 Оптова торгівля іншими машинами й устаткованням; 71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; 72.19 Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук; 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель (а.с. 48).
З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «НВК «Союзцветметавтоматика» з Приватним акціонерним товариством «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» (далі - ПАТ «ЦГЗК») було укладено договір № 1200-08-01 від 03.11.2015 року, згідно якого позивач є Постачальником, а ПАТ «ЦГЗК» - Покупцем (а.с. 74-82).
30.08.2017 року ТОВ «НВК «Союзцветметавтоматика» було отримано передоплату за Договором № 1200-08-01 від 03.11.2015 року від покупця - ПАТ «ЦГЗК» на суму 84240,00 грн., у тому числі ПДВ 14040,00 грн., що підтверджується випискою банку від 30.08.2017 року.
Після отримання передоплати позивачем було сформовано податкову накладну № 7 від 30.08.2017 року на суму 84240,00 грн., у тому числі ПДВ 14040,00 грн., та направлено на реєстрацію 14.09.2017 року (а.с. 100).
Повідомлення про відправлення зазначеної податкової накладної позивачем отримано 15.09.2017 року, а 14.09.2017 року ТОВ «НВК «Союзцветметавтоматика» отримано квитанцію № 1 про зупинення реєстрації зазначеної податкової накладної, а саме, відповідно до квитанції № 1 зазначено:
«Відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. 3а результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 8423. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК» (а.с. 102).
Судом встановлено, що 15.09.2017 року, позивачем надіслано засобами електронного зв'язку пояснення, копії документів, з повідомленням щодо подачі документів, додаток до критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатні для зупинення податкової накладної/розрахунку коригування, на підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/ПК -№ 7 від 30.08.2017 р.
Також, 15.09.2017 року позивачем було отримано квитанцію № 2 про те, що додаток до критеріїв оцінки ступеня ризиків не прийнято без зазначення конкретних обставин неприйняття Додатку.
Також, 21.09.2017 року позивачем отримано квитанцію № 2 від 21.09.2017 року, згідно якої встановлено, що Комісією ДФС прийнято Рішення № 1745860/31550930 від 21.09.2017 про відмову в реєстрації податкової накладної № 7 від 30.08.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних (а.с. 103).
В оскаржуваному рішенні зазначено, що підставою відмови у реєстрації податкової накладної є «надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування».
З письмових доказів, долучених до матеріалів справи вбачається, що позивачем до податкового органу було надано в повному обсязі документи щодо підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленій податковій накладній, надано пояснення про присвоєння коду УКТ ЗЕД 8423 розробленої та виготовленої продукції між підприємствами позивача та ПАТ «ЦГЗК» та договір № 1200-08-01 від 03.11.2015 року.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить із наступного.
Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
За приписами пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних” №1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок № 1246), податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Згідно пункту 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Аналогічні норми містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Відповідно до підпункту 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зі змісту квитанції № 1 вбачається, що контролюючим органом було виявлено помилки, а саме: «Відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПКУ реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначеним пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. 3а результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 8423. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК» (а.с. 102).
Відповідно до п. 61.1. статті 61 Податкового кодексу України, податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно з п. 62.1. статті 62 Податкового кодексу України, податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин; моніторингу контрольованих операцій та опитування посадових, уповноважених осіб та/або працівників платника податків відповідно до статті 39 цього Кодексу.
Отже, в даному випадку, суд керується нормами Податкового кодексу України, а саме, п. 201.16. статті 201 Податкового кодексу України та положеннями п.п. 4.1.4. п. 4.1. статті 4 Податкового кодексу України, як презумпція правомірності рішень платника податку.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем було надано відповідачу пояснення та копії документів, якими підтверджується реальність здійснення операцій по відмовленій ПН-отримання попередньої оплати.
Положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 № 190 «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» передбачається, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної розрахунку коригування.
В оскаржуваному рішенні комісії Державної фіскальної служби від 21.09.2017 №1745860/31550930 в реєстрації ПН було відмовлено саме з підстави «надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування», проте, відповідачем не зазначено конкретні обставини.
Отже, суд дійшов висновку, що оскаржуване рішення є необґрунтованим, враховуючи, що платником податків надано всі необхідні документи, які засвідчують підставу для реєстрації податкової накладної.
Таким чином, рішення комісії Державної фіскальної служби України від 21.09.2017 №1745860/31550930 про відмову в реєстрації податкової накладної № 7 від 30.08.2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика» в Єдиному реєстрі податкових накладних, не відповідає вимогам пунктів 1, 3 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки воно винесено відповідачем необґрунтовано, без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги щодо визнання протиправним та скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, від 21.09.2017 № 1745860/31550930 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог про зобов'язання Державну фіскальну службу України зареєструвати податкову накладну № 7 від 30.08.2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика» на суму 84240,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 14040,00 грн., суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003 року № 3-рп/2003).
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Як зазначив Вищий адміністративний суд України в Інформаційному листі від 24.10.2013 № 1486/12/13-13, у відповідності до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних є обов'язком постачальника товарів чи послуг.
Цьому обов'язку кореспондує обов'язок центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, прийняти та зареєструвати надану платником податку-продавцем податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних.
При розв'язанні спорів, пов'язаних з оскарженням неприйняття податкових накладних для їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі податкових накладних, суди повинні враховувати, що Податковим кодексом України визначено правові наслідки відсутності факту реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Така податкова накладна не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Таким чином, відсутність реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних впливає на правовий стан платників податків. Покупець товарів позбавляється права на формування податкового кредиту за рахунок відповідних сум, а продавець може зазнати небажаних для нього наслідків у вигляді проведення його позапланової перевірки.
Як визначено положеннями пункту 201.16.4. статті 201.16 Податкового кодексу України, податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій: а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За наведених обставин, суд дійшов висновку про необхідність поновлення прав позивача, шляхом зобов'язання відповідача зареєструвати податкову накладну № 7 від 30.08.2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика» на суму 84240,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 14040,00 грн., тому, суд вважає цю позовну вимогу також обґрунтовано та такою, що підлягає задоволенню.
Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частинами 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до частини 3 статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що поданих сторонами доказів достатньо для повного встановлення обставин справи щодо ухвалення законного судового рішення, яким позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика» - задовольнити повністю.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.
Згідно із частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання адміністративного позову до суду у розмірі 3200,00 грн., що документально підтверджується платіжним дорученням № 291 від 18.10.2017 року (а.с. 3), та платіжним дорученням № 316 від 30.10.2017 року (а.с. 4).
Отже, судовий збір у сумі 3200,00 грн. підлягає поверненню позивачу.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 9, 72 - 77, 90, 139, 246 - 247, 249, 255, 295, 297Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика» (код ЄДРПОУ 31550930; місцезнаходження: 50074, АДРЕСА_1) до Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197; місцезнаходження: 04053, Київська область, місто Київ, Львівська площа, будинок 8) про визнання протиправним та скасування рішення, зобовязання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, від 21.09.2017 № 1745860/31550930;
Зобов'язати Державну фіскальну службу України (код ЄДРПОУ 39292197; місцезнаходження: 04053, Київська область, місто Київ, Львівська площа, будинок 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 7 від 30.08.2017 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика» код ЄДРПОУ 31550930; місцезнаходження: 50074, АДРЕСА_1) на суму 84240,00 грн., у тому числі податок на додану вартість 14040,00 грн.
Стягнути на користь код Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий комплекс «Союзцветметавтоматика» (ЄДРПОУ 31550930; місцезнаходження: 50074, АДРЕСА_1) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197; місцезнаходження: 04053, Київська область, місто Київ, Львівська площа, будинок 8) документально підтверджені судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 3200,00 грн. (три тисячі двісті гривень 00 копійок).
Копію рішення направити всім сторонам по справі.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржено в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 цього Кодексу, безпосередньо до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд, відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя Суддя Суддя ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3