Рішення від 24.01.2018 по справі 766/22671/17

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №766/22671/17

Пров. №2/766/4117/18

24 січня 2018 року Херсонський міський суд Херсонської області

у складі головуючого судді Хайдарової І.О.,

за участю секретаря судового засідання Сікорської Я.А.,

розглянувши в залі суду в м. Херсоні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Міського комунального підприємства "Херсонтеплоенерго" про зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом, в якому просив зобов'язати відповідача видати йому технічні умови на від'єднання від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання квартири № 67 корпус №2 в будинку № 49 по вулиці Покришева в місті Херсоні.

Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 27 грудня 2017 року по справі відкрито провадження в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 279 ЦПК України сторони в судове засідання не викликалися, проте відповідачу було встановлено строк в п'ятнадцять днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження на подачу відзиву на позовну заяву. З супровідного листа від 02.01.2018 року вбачається, що уповноважена особа МКП "Херсонтеплоенерго" отримала копію ухвали про відкриття провадження та матеріали позовної заяви 04.01.2018 року, але відзиву на позовну заяву до даного часу суду не надано.

Згідно ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Суд, у порядку спрощеного позовного провадження без виклику у судове засідання сторін, дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони грунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, встановив наступні обставини та дійшов до наступних висновків.

Судом встановлено, що позивач є власником квартири № 67 корпус №2 в будинку № 49 по вулиці Покришева в місті Херсоні, що підтверджено свідоцтвом про право на спадщину за законом від 28.01.2014 року, зареєстрованого в реєстрі за №1-113.

У зв'язку з незадовільною якістю та рівнем послуг теплопостачання, позивач звернувся із заявою до Постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання та встановлення індивідуального джерела опалення.

15.08.2017 року на засіданні Комісії позивачу було надано дозвіл на відключення від мереж ЦО та ГВП, зобов'язано виконувати будівельно-монтажні роботи виключно у міжопалювальний період.

В подальшому, позивач звернувся до МКП «Херсонтеплоенерго» із заявою про надання технічних умов для розробки проекту індивідуального теплопостачання і відокремлення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання, на що ним було отримано лист від 27.11.2017 року, яким відмовлено в задоволенні його заяви відносно надання технічних умов на відключення від централізованого теплопостачання.

Згідно положень ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватись об'єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону.

Частинами 1, 2 та 6 ст. 319 ЦК України визначено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Він має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Держава не повинна втручатись у здійснення власником права власності.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про теплопостачання» споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров'я і життєдіяльності (ч. 1 ст. 5 Закону України «Про захист прав споживачів»).

Аналіз вищезазначених положень законодавчих актів дає підстави стверджувати, що їх метою є максимально можливий захист споживача. Тобто законодавцем визначено пріоритет права споживача на свій розсуд обирати вид необхідних послуг, їх кількість та якість.

Пунктами 24 та 25 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 630від 21.07.2005 року, визначено, що споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 року затверджено Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання.

Відповідно до положень п.п. 8-10 Правил користування тепловою енергією, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1198 від 03.10.2007 року, надання технічних умов віднесено до компетенції теплопостачальної організації, якою в даному випадку є відповідач. Існуюча система централізованого теплопостачання та її технічні креслення знаходяться на балансі та у віддані відповідача, а технічні умови на від'єднання від центральної системи теплопостачання не є дозвільним документом.

Пунктом 11 цих Правил передбачено, що самовільне втручання в діючі системи теплопостачання і теплоспоживання забороняється.

Відповідно до п. 2.2. Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж центрального опалення та постачання гарячої води, затвердженого рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради № 212від 19.08.2014 року, рішення про можливість відключення об'єкта відокремлення приймається з урахуванням фактичного стану мереж теплопостачання, газопостачання та електрозабезпечення міста тощо.

Пунктом 2.3. наведеного Порядку визначено, що підставою для відмови у наданні дозволу на відключення об'єкта відокремлення є неможливість забезпечення, у разі відключення об'єкта відокремлення, безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх будинків (секції, під'їзду) або їх окремих приміщень згідно з висновком теплопостачальної організації.

Крім того, суд зазначає, що рішення Постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань відключення споживачів від мереж централізованого опалення від 15.08.2017 року ніким не оскаржено, та є чинним.

За вказаних обставин суд вважає необхідним задовольнити позовні вимоги та зобов'язати відповідача видати технічні умови на від'єднання від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання квартири за адресою: АДРЕСА_1.

Керуючись ст. 41 Конституції України, ст. 24 Закону України «Про теплопостачання», ст. 319 ЦК України, ст.ст. 4, 12, 13, 81, 223, 258, 259, 264, 265, 273 ЦПК України, суд,-

вирішив:

Позов ОСОБА_1 до Міського комунального підприємства "Херсонтеплоенерго" про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Зобов'язати Міське комунальне підприємство «Херсонтеплоенерго» видати ОСОБА_1 технічні умови на від'єднання від мереж центрального опалення і гарячого водопостачання квартири № 67 корпус №2 в будинку № 49 по вулиці Покришева в місті Херсоні.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяОСОБА_2