Справа № 755/17234/16-ц
підготовчого судового засідання
"05" лютого 2018 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Катющенко В.П.
при секретарі: Чуб Н.С.
провівши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва, підготовче судове засідання у цивільній справі за позовною заявою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до ОСОБА_2, треті особи Публічне акціонерне товариство «Радикал Банк», Публічне акціонерне товариство «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» про стягнення коштів, отриманих без достатньої правової підстави, -
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 27 грудня 2016 року відкрито провадження у цивільній справі за позовом заявою Публічного акціонерного товариства «Радикал Банк» до ОСОБА_2 про стягнення коштів, отриманих без достатньої правової підстави та справа призначена до розгляд у відкритому судовому засіданні.
В судовому засіданні 14 березня 2017 року судом, до участі в справі, в якості третіх осіб, які не заявляють самосійних вимог щодо предмета спору, залучено - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Публічне акціонерне товариство «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО».
Також, судом, за клопотанням представника відповідача витребувані у позивача докази, а саме: документи, які підтверджують проведення службового розслідування щодо неправильного розрахунку суми відшкодування ОСОБА_2, повідомлення позивачем Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, щодо неправильного розрахунку суми відшкодування та відповідь отриману від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо неправильного розрахунку суми відшкодування.
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 12 квітня 2017 року до спільного розгляду з позовом ПАТ «Радикал Банк» до ОСОБА_2, треті особи Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» про стягнення коштів, отриманих без достатньої правової підстави, прийнята позовна заява третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до ОСОБА_2, треті особи Публічне акціонерне товариство «Радикал Банк», Публічне акціонерне товариство «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» про стягнення коштів, отриманих без достатньої правової підстави.
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 19 липня 2017 року провадження у справі зупинено до розгляду Конституційним Судом України справи №1-26/2016 (2-4/2016).
Ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 05 жовтня 2017 року, ухвала Дніпровського районного суду м. Києва від 19 липня 2017 року скасована, справ повернута до суду першої інстанції для продовження розгляду.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу Адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, котрим ЦПК України викладено в новій редакції.
Відповідно до п.9 Перехідних положень Цивільного процесуального кодексу України, в редакції Закону України №2147-VIII від 03.10.2017 року, справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ст. 189 Цивільного процесуального кодексу України завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
В судовому засіданні 05 лютого 2017 року прийнята заява уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідації ПАТ «Радикал Банк» Савельєвої А.М., про відмову від позову ПАТ «Радикал Банк» до ОСОБА_2 про стягнення коштів, отриманих без достатньої правової підстави та ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 05 лютого 2018 року провадження у справі в частині позову Публічного акціонерного товариства «Радикал Банк» до ОСОБА_2, треті особи Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Публічне акціонерне товариство «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» про стягнення коштів, отриманих без достатньої правової підстави - закрито.
Підготовче судове засідання проведено за участю представника позивача Фонду гарантування вкладів фізичних осіб - Заплішної О.Д., представника відповідача ОСОБА_2 - ОСОБА_6, представника третьої особи ПАТ «Радикал Банк» - Семенець Н.В.
Представник третьої особи ПАТ «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» в судове засідання не з'явився..
У підготовчому судовому засіданні судом з'ясовані питання визначені ст. 197 ЦПК України.
В порядку підготовчого провадження судом були вивчені матеріали справи, з'ясовані всі фактичні обставини справи, які підлягають з'ясуванню під час судового розгляду.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає підготовче провадження у справі закінченим, а тому приходить до висновку про необхідність призначення справи до розгляду у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження, встановивши загальний порядок дослідження доказів у справі.
Справа підлягає розгляду суддею одноособово.
У відповідності до вимог ст.199 ЦПК України суд вважає за необхідне встановити строки для подання відповіді на відзив та заперечень.
Керуючись ст.ст. 178, 189, 196-200, 260, 353 ЦПК України, суд -
Закінчити підготовче провадження у цивільній справі за позовом Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до ОСОБА_2, треті особи Публічне акціонерне товариство «Радикал Банк», Публічне акціонерне товариство «БАНК КРЕДИТ ДНІПРО» про стягнення коштів, отриманих без достатньої правової підстави.
Призначити справу до судового розгляду по суті на 02.03.2018 року на 11:00 годину, в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва (02105, м. Київ вул. І.Сергієнка, 3 кб. 39) встановивши загальний порядок дослідження доказів у справі.
В судове засідання викликати сторони по справі.
Надати позивачу право на подання в строк до 10 лютого 2018 року, відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст. 178 Цивільного процесуального кодексу України, в якій позивач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, в якому відповідач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.
Надати третім особам право на подання пояснень щодо позову або відзиву, з викладенням своїх аргументів і міркувань на підтримку або заперечення проти позову, протягом п'яти днів з дня вручення ухвали та відзиву.
Роз'яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи є їх правом. У разі ненадання учасниками справи заяв по суті справи у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: