Справа № 761/5804/14-к
Провадження № 1-кс/761/2267/2014
Іменем України
04 квітня 2014 року м. Київ
Слідчий суддя Шевченківського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , представника потерпілої ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу на постанову слідчого про закриття кримінального провадження, -
До Шевченківського районного суду м.Києва 25.02.2014 надійшла скарга представника потерпілої ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 на постанову старшого слідчого СУ ГУМВС України в м.Києві ОСОБА_5 від 04.02.2014 про закриття кримінального провадження №42013110000000003 за ч.1 ст.119 КК України стосовно ОСОБА_6 .
Заявник вважав дану постанову незаконною з огляду на те, що досудове розслідування проведено неповно та однобічно, не вжито усіх передбачених законом заходів для доведення факту вчинення ОСОБА_6 злочину, передбаченого ст.115 КК України.
У судовому засіданні представник потерпілої наполягав на скасуванні постанови про закриття кримінального провадження з наведених у скарзі підстав.
Крім того, просив звернути уваги, що слідчим не виконанні вказівки суду при поверненні кримінальної справи на додаткове розслідування. На думку заявника, в діях ОСОБА_6 вбачаються явні ознаки злочину, передбаченого ст.115 КК України. На користь даного доводу свідчать матеріали кримінальної справи, зокрема, дані огляду трупа під час його ексгумації, наявні тілесні ушкодження, пояснення судово-медичного експерта у ході судового розгляду справи та інші докази.
Слідчий ОСОБА_5 до суду не прибув, що відповідно до ч.3 ст.306 КПК України не є перешкодою для розгляду скарги.
Слідчий суддя, заслухавши думку представника потерпілої, вивчивши матеріали кримінального провадження, дійшов висновку про таке.
Відповідно до ч.1 ст.303 КПК України на досудовому провадженні потерпілим може бути оскаржене рішення слідчого про закриття кримінального провадження.
Як свідчить зазначена у скарзі вимога представника потерпілої ОСОБА_4 , скасуванню підлягає постанова старшого слідчого СУ ГУМВС України в м.Києві ОСОБА_5 від 04.02.2014 про закриття кримінального провадження №42013110000000003 стосовно ОСОБА_6 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.119 КК України.
У силу ч.3 ст.284 КПК слідчий вправі закрити кримінальне провадження якщо у ньому жодній особі не повідомлялось про підозру.
Повноваженнями про закриття кримінального провадження щодо підозрюваного наділений лише прокурор, який є процесуальним керуючим у даному кримінальному провадженні.
Гр. ОСОБА_6 11.01.2013 повідомлено про у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.119 КК України.
Виходячи із зазначених обставин, прийняття рішення про закриття кримінального провадження стосовно даної особи віднесено до компетенції процесуального керівника.
Постановою старшого прокурора відділу прокуратури м.Києва ОСОБА_7 від 30.12.2013 закрито кримінальне провадження відносно ОСОБА_6 за ч.1 ст.119 КК України.
За скаргою представника потерпілої ОСОБА_4 ухвалою слідчого судді від 25.03.2014 вказана вище останова скасована.
У матеріалах кримінального провадження також наявна постанова від 04.02.2014, винесена слідчим ОСОБА_5 , якою закрито кримінальне провадження №42013110000000003 за ч.1 ст.119 КК України.
У той же час, матеріали кримінального провадження не містять оскаржуваного рішення, тобто постанови слідчого про закриття провадження стосовно особи, якій повідомлялось про підозру, тобто ОСОБА_6 .
Згідно з ч.3 ст.26 КПК до повноважень слідчого судді віднесено вирішення лише тих питань, які винесені на його розгляд сторонами.
Таким чином, слідчий суддя не вправі виходити за межі питань, які поставлені перед ним стороною провадження, тобто прийняти рішення про скасування того рішення, яке стороною кримінального провадження не оскаржувалося.
Приймаючи до уваги зазначене, слідчий суддя не вбачає підстав для задоволення скарги.
Враховуючи наведене, керуючись ст.303, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У задоволенні скарги представника потерпілої ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 на постанову старшого слідчого СУ ГУМВС України в м.Києві ОСОБА_5 від 04.02.2014 про закриття кримінального провадження №42013110000000003 за ч.1 ст.119 КК України стосовно ОСОБА_6 відмовити.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду м. Києва.
Слідчий суддя ОСОБА_1