Постанова від 01.02.2018 по справі 461/6563/17

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 лютого 2018 рокуЛьвів№ 876/12674/17

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Макарика В.Я.

суддів - Судової-Хомюк Н.М., Глушка І.В.

за участю секретаря судового засідання - Гром І.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Галицької районної адміністрації Львівської міської ради на постанову Галицького районного суду м. Львова від 28 листопада 2017 року (головуючий суддя в суді першої інстанції ОСОБА_1, м. Львів) у справі №461/6563/17 за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Львівського комунального підприємства «Снопківське», Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, Виконавчого комітету Львівської міської ради, Департаменту з питань поводження з відходами Львівської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ПП «Центр фізичної реабілітації «Формула руху» в особі директора ОСОБА_3, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів товариства з обмеженою відповідальністю «Грін ера» про зобов'язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

22 вересня 2017 року ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом до Львівського комунального підприємства «Снопківське», Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, Виконавчого комітету Львівської міської ради, Департаменту з питань поводження з відходами Львівської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача ПП «Центр фізичної реабілітації «Формула руху» в особі директора ОСОБА_3, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів товариства з обмеженою відповідальністю «Грін ера» в якому просила зобов'язати відповідачів вжити заходів для переміщення контейнерів для збору ТПВ на прибудинковій території буд. №28 по вул.. Стрийській у м. Львові на попереднє місце розташування, встановлене розпорядженням Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №69 від 03.02.2012 року «Про погодження місць розташування контейнерних майданчиків на території Галицького району».

Постановою Галицького районного суду м. Львова від 28 листопада 2017 року позов задоволено.

Зобов'язано Львівське комунальне підприємство «Снопківське» та Галицьку районну адміністрацію Львівської міської ради вжити заходів для переміщення контейнерів для забору твердих побутових відходів на прибудинковій території буд №28 по вул. Стрийській у м. Львові на попереднє місце розташування, встановлене Розпорядженням Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №69 від 03.02.2012 року «Про погодження місць розташування контейнерних майданчиків на території Галицького району».

Стягнуто з Львівського комунального підприємства «Снопківське» на користь ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 320, 00 гривень.

Стягнуто з Галицької районної адміністрації Львівської міської ради на користь ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 320, 00 гривень.

Не погодившись із таким рішенням суду, його оскаржила Галицька районна адміністрація Львівської міської ради, яке в поданій апеляційній скарзі, покликаючись на те, що оскаржуване рішення прийняте з порушенням норм матеріального права, просить таке скасувати та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Апелянт свої вимоги мотивує тим, що згідно з ухвалою Львівської міської ради від 18.12.2014 року №4132 «Про програму поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2014-2018 роки» районні адміністрації забезпечують через підпорядковані житлово-експлуатаційні комунальні підприємства збирання, зберігання та вивезення ТПВ, а також контролюють санітарний стан прибудинкових територій будинків та вулиць. Однак, як вбачається з ухвали Львівської міської ради від 18.12.2014 року №4132 «Про програму поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2014-2018 роки» районна адміністрація не наділена повноваженнями щодо вжиття заходів для переміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів на прибудинкових територіях, а лише забезпечує через підпорядковані житлово-експлуатаційні комунальні підприємства збирання, зберігання та вивезення ТПВ, а також контролює санітарний стан прибудинкових територій будинків та вулиць З урахуванням даної ухвали Львівської міської ради від 18.12.2014 року №4132, апелянт просить скасувати постанову суду першої інстанції, та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні адміністративного позову.

Представники Львівського комунального підприємства «Снопківське», Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, Виконавчого комітету Львівської міської ради, Департаменту з питань поводження з відходами Львівської міської ради, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів товариства з обмеженою відповідальністю «Грін ера» в судове засідання на виклик суду не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності згідно із ч.2 ст. 313 КАС України.

Суд апеляційної інстанції заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи, обговоривши підстави і межі апеляційної скарги, вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень №32427158 від 10.12.2011 року ОСОБА_2 є співвласником нежитлового приміщення, що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 28.

ПП «Центр фізичної реабілітації «Формула руху» є орендарем зазначеного нежитлового приміщення на підставі договору оренди нежитлового приміщення від 03.01.2017 року, укладеного між ОСОБА_2 та ПП «Центр фізичної реабілітації «Формула руху» в особі керівника ОСОБА_4.

Розпорядженням Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №69 від 03.02.2012 року «Про погодження місць розташування контейнерних майданчиків на території Галицького району» затверджено висновок міжвідомчої комісії Галицького району (протокол №2 від 17.01.2012 року) та погоджено місце розташування контейнерного майданчика, зокрема за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 28, яким на прибудинковій території будинку №28 по вул. Стрийській у м. Львові змінено місце розташування контейнерних майданчиків.

27.06.2017 року адвокатом ОСОБА_5 було подано скаргу до Галицької районної адміністрації ЛМР в інтересах ПП «Центр фізичної реабілітації «Формула руху» з проханням вжити заходів для притягнення до відповідальності винних осіб, усунення викладених в скарзі порушень та приведення прибудинкової території буд № 28 по вул. Стрийська до належного санітарного стану.

Галицька районна адміністрація ЛМР листом від 05.07.2017 року № 31-3790 повідомила адвоката ОСОБА_5 на його запит, що контейнерний майданчик зміщено за згодою мешканців будинку № 28 на вул. Стрийській у м. Львові.

Однак, 25.07.2017 року мешканці та орендар будинку №28 по вул. Стрийській у м. Львові звернулись до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради з колективною заявою з проханням змінити місце розташування контейнерного майданчика на прибудинковій території свого будинку, проте зазначена заява залишилась без відповіді /а.с.24/.

Також адвокатом ОСОБА_5 подано запит до ЛКП «Снопківське» щодо даного розташування контейнерного майданчика, де у листі-відповіді ЛКП «Снопківське» від 05.07.2017 року зазначено, що враховуючи зміну перевізника ТПВ, транспортні засоби якого мають не бокову, а задню загрузку сміття, для зручності контейнерний майданчик було переміщено, що полегшує забір сміття як у зимовий, так і у літній періоди часу /а.с.27/.

Згідно акту встановлення фактичного місця розташування контейнерного майданчика для збору твердих побутових відходів на прибудинковій території будинку № 28 по вул. Стрийській у м. Львові, складеного 22 листопада 2017 року видно, що станом на день складення акту, контейнерний майданчик на прибудинковій території будинку №28 по вул. Стрийській у місті Львові розташований на місцях для паркування транспортних засобів інвалідів, яке знаходиться на відстані 6 м від стіни житлового будинку, безпосередньо перед входом в ПП «Центр фізичної реабілітації «Формула руху». Також засвідчено, що на теперішнє місце розташування контейнери для забору ТПВ були переміщені 19-22 червня 2017 року. З цього моменту та до сьогоднішнього дня місце їхнього розташування залишається незмінним.

Згідно п.п. 2.7.р - 2.10 Наказу Міністерства охорони здоров'я України №145 від 17.03.2011 року «Про затвердження державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць» контейнерні майданчики повинні мати водонепроникне тверде покриття та бути обладнані навісами, огорожею та ізольовані від об'єктів обслуговування населення, господарських дворів і магістральних вулиць смугою зелених насаджень шириною не менше 1,5 м, не повинні бути прохідними для пішоходів і транзитного руху транспорту. Контейнерні майданчики повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 м. Місця розташування контейнерних майданчиків на об'єктах благоустрою населених пунктів визначаються у складі проектів будівництва житлових і громадських будівель і споруд, а для території садибної забудови - у складі проектів детальних планів цих територій. У виняткових випадках в районах забудови, що склалася, де немає можливості дотримання відстаней, зазначених у пункті 2.8 Санітарних норм, місця розташування контейнерних майданчиків встановлюються комісією за участю посадових осіб спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури і державної санітарно-епідеміологічної служби, а також представників балансоутримувача будинку та органу самоорганізації населення. Комісією складається акт довільної форми щодо місця розташування контейнерного майданчика, який підписується всіма членами комісії у чотирьох примірниках для кожної із сторін.

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» державний контроль за дотриманням законодавства у сфері благоустрою території населених пунктів здійснюється місцевими державними адміністраціями.

Ухвалою Львівської міської ради №4132 від 18.12.2014 року «Про Програму поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2014-2018 роки» визначено, що районні адміністрації забезпечують через підпорядковані житлово-експлуатаційні комунальні підприємства (надалі - ЛКП) збирання, зберігання та вивезення ТПВ, а також контролюють санітарний стан прибудинкових територій будинків та вулиць.

Відповідно до п. 19.1.1 ухвали Львівської міської ради №376 від 21.04.2011 року «Про правила благоустрою міста Львова» державний і самоврядний контроль та нагляд за дотриманням законодавства у сфері благоустрою, у тому числі збирання, перевезення, перероблення та утилізації ТПВ, здійснюють, зокрема, житлово-комунальні підприємства м. Львова. За порушення вимог законодавства у сфері благоустрою, збирання, перевезення, перероблення та утилізації ТПВ і цих Правил складаються документи, які зобов'язують усунути порушення (припис, вимога тощо), та протоколи про адміністративні правопорушення відповідно до власних повноважень (п. 19.1.2. Ухвали Львівської міської ради №376 від 21.04.2011 року «Про правила благоустрою міста Львова»).

Ухвалою Львівської міської ради №4132 від 18.12.2014 року «Про Програму поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2014-2018 роки» визначено, що районні адміністрації забезпечують через підпорядковані житлово-експлуатаційні комунальні підприємства (надалі - ЛКП) збирання, зберігання та вивезення ТПВ, а також контролюють санітарний стан прибудинкових територій будинків та вулиць.

Галицька районна адміністрація у відповідності з ухвалою Львівської міської ради №4132 від 18.12.2014 року «Про Програму поводження з твердими побутовими відходами у м. Львові на 2014-2018 роки» несе обов'язок із здійснення контролю за діяльністю підпорядкованих їй комунальних підприємств, в тому числі щодо забезпечення належного стану прибудинкових територій. Місце розташування контейнерних майданчиків затверджується розпорядженням Галицької районної адміністрації. Крім того, незаконне переміщення контейнерів для забору ТПВ здійснювалось всупереч розпорядженню Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №69 від 03.02.2012 року «Про погодження місць розташування контейнерних майданчиків на території Галицького району».

Взявши до уваги викладені вище аргументи, суд апеляційної інстанції повністю погоджується з висновком суду першої інстанції, про те, що на прибудинковій території будинку №28 по вул. Стрийській у м. Львові змінено місце розташування контейнерних майданчиків встановлене розпорядженням Галицької районної адміністрації Львівської міської ради №69 від 03.02.2012 року та таке їх розташування створює незручності для орендарів та мешканців будинку № 28 на вул. Стрийській у м. Львові та здійснено без їх згоди.

З огляду на викладене, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Галицької районної адміністрації Львівської міської ради залишити без задоволення, а постанову Галицького районного суду м. Львова від 28 листопада 2017 року у справі №461/6563/17 - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня її проголошення, а у випадку відповідно до ч. 3 ст. 243 КАС України зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя ОСОБА_6

судді ОСОБА_7

ОСОБА_8

Повний текст постанови складений 01 лютого 2018 року.