Постанова від 22.01.2018 по справі 164/2036/16-а

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2018 рокуЛьвів№ 876/12260/17

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Обрізко І.М.

суддів Іщук Л.П., Онишкевича Т.В.

за участю секретаря судового засідання Торкот Д.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційну скаргу Камінь-Каширського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області на постанову Маневицького районного суду Волинської області від 16 листопада 2017 року ухвалену суддею Невара О.В. о 14 годині 09 хвилині 53 секунді в місті Камінь-Каширський у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області (в даний час Камінь-Каширське об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що йому не враховано в стаж роботи на посадах, а саме період його військової служби з 18.11.1969 року по 23.11.1971 рік, директора Маневицького державного лісогосподарського підприємства Волинського державного лісогосподарського об'єднання з 14.06.1995 року по 28.08.2000 рік, директора Городоцького державного лісогосподарського підприємства з 28.08.2000 року по 14.08.2002 рік, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, що в сукупності становить 8 років 2 місяці 2 дні. Таким чином, стаж державної служби станом на 01.05.2016 року, за підрахунками позивача, мав би становити 16 років 9 днів..

Постановою Маневицького районного суду Волинської області від 16 листопада 2017 року позов задоволено частково. Суд виходив з того, що відповідачем не взято до уваги п. 8 Прикінцевих і Перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Беручи до уваги трудову книжку позивача та військовий квиток, виходячи з Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою (Кабінету Міністрів України )КМУ № 283 від 03.05.1994 року, який урегульовував на час набуття стажу подібне питання, відповідач діяв у не відповідності до законодавства.

Щодо строку з якого слід призначити пенсію, то слід виходити коли позивачем подано заяву (20.09.2016 року), що обумовлюється частинами 1,3 статті 45 (Закону України) ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, сторона відповідача подала апеляційну скаргу, в якій вказується на порушення норм матеріального та процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просить його скасувати та постановити нове, яким в задоволенні позовних вимог відмовити.

В обґрунтування апеляційної скарги сторона відповідача покликається на те, що з 01.05.2016 року набув чинності ЗУ «Про державну службу». Порядок призначення пенсій державним службовцям, затверджено постанову КМУ від 17.09.2016 року № 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», які застосовується з 01.05.2017 року.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, приходить до наступного.

Відповідно до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом встановлено, що 20 вересня 2016 року позивач звернувся в управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про призначення йому пенсії згідно п. 10 розділу 11 Прикінцевих і Перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року та ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року в розмірі 60 відсотків заробітної плати. Згідно повідомлення управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області № 41/К-01 від 4.10.2016 року в призначенні позивачу пенсії було відмовлено. Підставою для відмови в призначенні пенсії відповідачем вказано відсутність у ОСОБА_1 необхідного стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби.

Відповідно до п. 8 Прикінцевих і Перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Згідно п.п. 10, 11 Прикінцевих і Перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 1 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 283 від 03.05.1994 року, визначено, що вказаним Порядком визначаються посади і органи, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.

Відповідно до п. 3 вказаного Порядку, зокрема, до стажу державної служби включається також час військової служби у Збройних силах та інших військових формуваннях; на посадах керівних працівників і спеціалістів державних лісогосподарських об'єднань Міністерства лісового господарства та державних лісогосподарських об'єднань Державного комітету лісового господарства.

Колегія суддів вважає за необхідним звернути увагу на позицію Верховного Суду України висвітлену в постанові від 04.12.2007 року № 07/54, де зазначено, що згідно з частиною 4 статті 24 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» періоди трудової діяльності та інші періоди, які враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Відтак, оскільки на час проходження військової служби та роботи на державних лісових господарствах діяла гарантія зарахування даної служби до трудового стажу, рішення пенсійного органу про відмову в зарахуванні даного стажу для призначення пільгової пенсії є протиправними.

З огляду на викладене, доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.

Керуючись ст. 315, 316, 321, 322, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Камінь-Каширського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області залишити без задоволення, постанову Маневицького районного суду Волинської області від 16 листопада 2017 року у справі № 164/2036/16-а - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя І. М. Обрізко

судді Л. П. Іщук

Т. В. Онишкевич

Повне судове рішення складено 30.01.2018 року.