Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
м. Харків
22 січня 2018 р. справа № 820/5499/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Біленського О.О.,
при секретарі судового засідання - Рябченко Є.А.,
за участі:
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Соляник І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
Позивач, ОСОБА_3 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, в якому просить суд:
- визнати протиправними дій Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області щодо відмови ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1) включити до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі 48% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років та премії (50,7%);
- зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1) за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 №45 "Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2500,00 гра.; оклад за спеціальним званням - 1600,00 грн.; надбавка за вислугу років - 1640,00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (48% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років) - 2755,2 грн.; премія (50,7%)- 4307,07 грн., з 01.01.2016.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що відповідач неправомірно відмовив видати довідку з урахуванням додаткових видів заробітної плати та премій, що були складовими грошового забезпечення, оскільки перерахунок пенсії повинен здійснюватися з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, які отримував позивач, та зміст яких не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства або виходячи із середніх показників, в той час як встановлення таких премій або надбавок, доплат тощо, та відповідно виплата пенсії, відбувалась безпосередньо з призначених позивачу.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі та просив суд позов задовольнити.
Представник Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області проти адміністративного позову заперечувала. У відзиві на позов представник відповідача зазначив, що відповідно до частини 3 статті 63 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), ураховуючи зміни, унесені Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VІІ (далі Закон № 900), перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), що мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, помісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установленим законодавством для поліцейських. Відповідно до постанови КМУ № 988, та у відповідності до абз.4 п.5 порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, надбавки, доплати, підвищення та премії при перерахунку пенсій враховувались в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідними посадами в Національної поліції.
Заслухавши пояснення представників сторін по справі, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
З наявних матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3, є пенсіонером органів внутрішніх справ та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262- XII. Згідно витягу з наказу ГУМВС України в Харківській області від 12.01.2011 №2 о/с на момент звільнення зі служби Позивач працював у Фрунзенському РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області. На пенсію пішов з посади черговий чергової частини у званні старший лейтенант. Має 20 років 2 місяці вислуги. Звільнений за станом здоров'я.
22.09.2017 року позивач звернувся до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області із заявою з проханням надати довідку з урахуванням додаткових видів заробітної плати та премій, що були складовими грошового забезпечення.
Листом від 06.10.2017 року №В-561/119-29-2/01-2017 Головним управлінням Національної поліції в Харківській області повідомлено позивача про те, що відповідно до постанови КМУ № 988, та у відповідності до абз.4 п.5 порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, надбавки, доплати, підвищення та премії при перерахунку пенсій враховувались в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідними посадами в Національної поліції. Таким чином, виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у сектора з питань пенсійного убезпечення ГУНП в Харківській області правових підстав немає.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка діє з 17.07.2009, всі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку в зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або в зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, в строки, передбачені частиною 2 статті 51 цього Закону. В разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка діє з 29.12.2015, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення" від 15.07.2015 р. № 614-VIII внесено зміни до ст.51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", а саме доповнено статтю 51 частиною третьою такого змісту: "Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком".
Постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Проаналізувавши вищезазначені правові норми, суд дійшов висновку, що позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. N 988.
Судом встановлено, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015року №988 ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області 08.06.2017 року була направлена довідка для перерахунку пенсії ОСОБА_3 за вих. № 102/119-29-2/01-2017 до Головного управління Пенсійного фонд України в Харківській області з грошовим забезпеченням, яке складається з наступного:
- посадовий оклад - 2500 грн.;
- оклад за спеціальним званням (ст. лейтенант поліції) - 1600 грн.;
- надбавка за вислугу років 40% - 1640 грн.;
- розмір премії (2,73 %) - 156,50 грн.
Щодо доводів позивача стосовно видання довідки для перерахунку пенсії з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань, суд зазначає наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 р. №45 встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок №45).
Відповідно до абзацу 4 п. 5 Порядку № 45 щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
Постановою КМУ №988 затверджено: схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10 (пункт 3 постанови КМУ №988).
В Цивільному кодексі України зазначається про те, що ліквідатор виступає від імені юридичної особи, що ліквідується.
Відповідно до пункту 5 постанови КМУ №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Судом встановлено, що позивач отримував вказану надбавку під час проходження служби, тому вона має бути врахована йому при перерахунку пенсії.
Крім того, як зазначалося вище, постановою КМУ №988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям не враховані зазначеною постановою, але встановлені постановою КМУ №1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.
Отже, враховуючи те, що постановою КМУ №988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань, а виплата її врегульована відповідно до постанови КМУ №1294, то виплата вказаної надбавки повинна бути врахована при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки позивач отримував її під час проходження служби.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що у відповідача не було законних підстав не реагувати на звернення позивача стосовно видання довідки для перерахунку його пенсії з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань.
Аналогічна правова позиція викладена в Постанові вищого адміністративного суду України від 17.10.2017 року по справі №К/800/2864/17.
Таким чином, суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області щодо відмови ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1) включити до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавку за виконання особливо важливих завдань з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, та як наслідок необхідність зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 №45 «Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в якій встановити надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі до 50% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, передбачену пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Відносно позовних вимог щодо видання довідки для перерахунку пенсії з урахуванням надбавки за премію, суд зазначає наступне.
Порядком №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Вказаним нормативно-правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.
Абзацом 5 частини 1 пункту 5 Порядку № 45 передбачено, що щомісячна премія - обраховується у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Листом від 20 квітня 2017 року № 5551/05/22-2017 Міністерство внутрішніх справ України довело до відома Ліквідаційних комісій Головних управлінь МВС України в областях середні розміри надбавок та премії, що фактично виплачені у грудні 2015 року. З даного листа вбачається, що розмір премії за посадою старшого інспектора, яка прирівняна до посади, яку займав позивач, складає 2,73 відсотка.
Отже, враховуючи те, що право на перерахунок пенсії у колишніх працівників ОВС виникло у грудні 2015, середній розмір премії для перерахунку пенсії позивачу нараховується у розмірі, який фактично сплачений працівникам поліції за грудень 2015 року.
Таким чином, судом встановлено, що відповідач, під час видання довідки для перерахунку пенсії з урахуванням надбавки за премію у розмірі 2,73 відсотка, діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, відповідно позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
Крім того, щодо визначення розміру таких додаткових видів грошового забезпечення як процентна надбавка за виконання особливо важливих завдань 48%; премія 50,7% слід відмітити.
Зі змісту Рекомендації № R (80) 2 Комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11.03.1980 року під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Суди не вправі втручатися в діяльність державних органів та органів місцевого самоврядування при здійсненні ними функцій та повноважень, визначених законодавством, не вправі переймати на себе функції суб'єктів владних повноважень, оскільки чинним законодавством України суди не наділені правом створювати норми права, а наділені лише компетенцією перевіряти уже створені норми права на їх відповідність вищестоящим в ієрархії нормативно-правовим актам.
Суб'єкти владних повноважень застосовують надані їм в межах закону повноваження на власний розсуд, без необхідності узгодження у будь-якій формі своїх дій з іншими суб'єктами (дискреційні повноваження). Втручання в дискреційні повноваження суб'єкта владних повноважень виходить за межі завдань адміністративного судочинства.
Таким чином, суди не вправі підміняти собою державні органи, компетенція яких чітко регламентована чинним законодавством. Так, повноваженнями щодо визначення конкретного розміру грошового забезпечення наділений виключно відповідач, а тому зазначення судом конкретних розмірів грошового забезпечення, які повинні бути включені в довідку, є виходом за межі повноважень суду, наданих чинним законодавством при постановленні судових рішень.
За приписами ч.1 та ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За викладених обставин, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області щодо відмови ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1) включити до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавку за виконання особливо важливих завдань з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, та зобов'язання Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 №45 «Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в якій встановити надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі до 50% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, передбачену пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" документально і нормативно обґрунтовані та підлягають задоволенню.
В іншій частині позовних вимог підстави для задоволення відсутні.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 19, 139, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, код рнокпп НОМЕР_1) до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області (код 08592313, м.Харків, вул. Жон Мироносиць, буд.5) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Ліквідаційної комісії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області щодо відмови ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1) включити до довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надбавку за виконання особливо важливих завдань з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Зобов'язати Ліквідаційну комісію Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1) за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 №45 «Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в якій встановити надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі до 50% від посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років, передбачену пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області (код 08592313, м.Харків, вул. Жон Мироносиць, буд.5) на користь ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, код рнокпп НОМЕР_1) судовий збір у сумі 640,00 (шістсот сорок) грн. 00 коп..
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне судове рішення складено 31.01.2018 року.
Суддя Біленський О.О.