30 січня 2018 року м. Рівне №817/264/18
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Недашківська К.М., розглядаючи матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державного виконавця Рівненського міського відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Рівненській області Карпюк Володимири Володимирівни та Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинення певних дій, та перевіривши на предмет відповідності позовної заяви вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України,
До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі іменується - позивач) до Державного виконавця Рівненського міського відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Рівненській області Карпюк Володимири Володимирівни (далі іменується - відповідач 1) та Адміністрації Державної прикордонної служби України (далі іменується - відповідач 2), в якому позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідача 1 та зобов'язати відповідача 1 винести постанову про закінчення виконавчого провадження №45997972 та направити її до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.
За результатами перевірки матеріалів позовної заяви в порядку статті 171 КАС України, суддя встановив, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 КАС України.
Відповідно до частини п'ятої статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються, зокрема: 1) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 2) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Позивач у позовній заяві вказав двох відповідачів: Державного виконавця Рівненського міського відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Рівненській області Карпюк Володимири Володимирівни та Адміністрацію Державної прикордонної служби України.
Разом з тим, всупереч вимогам Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві позивачем не зазначено зміст позовних вимог до Адміністрації Державної прикордонної служби України, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо вказаного суб'єкта владних повноважень та докази, що підтверджують такі обставини.
Крім того, відповідно до частини третьої статті 287 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
Позивач у своїй позовній заяві визначив відповідача 1 - Державного виконавця Рівненського міського відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Рівненській області Карпюк Володимиру Володимирівну, однак належним відповідачем у справі відповідно до вимог статті 287 КАС України має бути Рівненський міський відділ державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Рівненській області.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI (далі іменується - Закон України №3674-VI).
За приписами частини першої статті 4 Закону України №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України №3674-VI передбачено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Абзацом 1 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 №2246-VIII установлено з 01.01.2018 прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 1762 грн. 00 коп. на одну особу.
Таким чином, позивачем не надано суду належних та допустимих доказів сплати судового збору, однак при зверненні до суду з позовною заявою позивач повинен був сплатити суму судового збору у розмірі 704 грн.80 коп.
При поданні позовної заяви позивач одночасно надав клопотання про відстрочення сплати судового збору, обґрунтовуючи це важким фінансовим становищем.
Згідно з частиною першою статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на невизначений строк.
Відповідно до частини першої статті 8 Закону України №3674-VI, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Таким чином, враховуючи вимоги законодавства, важкий фінансовий стан позивача не є безумовною підставою для відстрочення сплати судового збору при поданні адміністративного позову.
Крім цього, будь-яких доказів на підтвердження свого фінансового становища позивач не надав. Щодо наявності інших підстав для відстрочення сплати судового збору, передбачених частиною першою статті 8 Закону України №3674-VI, позивач не зазначив.
Тому, клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
За приписами частини першої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду: доказів сплати суми судового збору у розмірі 704 грн. 80 коп. (оригінал платіжного документа) (перерахування коштів здійснюється за наступними реквізитами: отримувач коштів: УДКСУ у м. Рівному (м. Рівне) 22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38012714; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Рівненській області; код банку отримувача (МФО) 833017; рахунок отримувача: 31211206784002; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: судовий збір, за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Рівненський окружний адміністративний суд), або ж доказів на підтвердження наявності підстав для звільнення чи відстрочення сплати судового збору; позовної заяви з визначеним належним відповідачем 1 та сформульованими позовними вимогами до відповідача 2.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Клопотання ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору - залишити без задоволення.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного виконавця Рівненського міського відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Рівненській області Карпюк Володимири Володимирівни та Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинення певних дій - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної зави протягом десяти днів з дня вручення (отримання) ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити ОСОБА_1, що відповідно до пункту першого частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Копію даної ухвали надіслати ОСОБА_1.
Судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Суддя Недашківська К.М.