Справа № 749/110/18
Номер провадження 1-в/749/5/18
26 січня 2018 року м. Сновськ
Щорський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого - судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
представника Сновського ВП
Менського ВП ГУНП
в Чернігівській області ОСОБА_3
особи, щодо якої встановлюється
адміністративний нагляд ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сновськ в залі суду матеріали, які надійшли від Сновського ВП Менського ВП в Чернігівській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 раніше судимого:
03.10.1995 Щорським районним судом Чернігівської області за ч. 2 ст. 141, ст. 215-3, КК України (1960) до 3 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 02.11.1995 рішенням Чернігівського облсуду вирок змінено, перекваліфіковано ч. 2 ст. 141 КК України (1960) на ч. 1 ст. 141 КК України (1960), (судимість погашена);
22.06.1999 Щорським районним судом Чернігівської області за ч. 2 ст. 206, ст.14 КК України (1960) до 2 років позбавлення волі, (судимість погашена);
10.09.1999 Щорським районним судом Чернігівської області за ч. 3 ст. 140, ст. 17, ч. 3 ст.140, ст. 42, ч.3 ст.42 КК України (1960) до 4 років 6 місяців позбавлення волі, (не знята та не погашена);
27.07.2004 Щорським районним судом Чернігівської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі (не знята та не погашена);
08.12.2009 Корюківським районним судом Чернігівської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік 6 місяців, (не знята та не погашена);
12.07.2010 Щорським районним судом Чернігівської області за ч. 2 ст. 185, ст. 71 КК України до 3 років 9 місяців позбавлення волі. Звільнений 11.07.2013 умовно-достроково на 6 місяців 19 днів (судимість погашена),-
У січні 2018 року начальник Сновського ВП Менського ВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 оскільки останній після звільнення з місць позбавлення волі був поставлений на облік в Сновському ВП під категорією «формально підпадаючий під адміннагляд». Перебуваючи під даною категорією ОСОБА_4 на шлях виправлення не став та 7 раз притягувався до адміністративної відповідальності за що останньому неодноразово виносили попередження, про те, що якщо він не припинить порушувати громадський порядок то йому буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених Законом України Про адміністративний нагляд обмежень, однак ОСОБА_4 відповідних висновків не зробив, що виразилось в частині вчинення адміністративних правопорушень, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку (глава 14 КУпАП). На підставі викладеного, а також керуючись частиною 2 статті 6 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” просить встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 строком на 1 рік з встановленням наступних обмежень:
з'являтися на відмітку до Сновського ВП Менського ВП ГУНП в Чернігівській області кожної 1та 3 середи місяця;
заборонити вихід з будинку в період з 22 - ї до 6 - ї години ранку;
заборонити відвідування барів, кафе, де спиртні напої продають на розлив;
заборонити виїзд в особистих справах за межі району та зміну місця проживання без дозволу Сновського ВП Менського ВП ГУНП в Чернігівській області.
У судовому засіданні представника Сновського ВП Менського ВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_3 підтримав подання та просив суд встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4
ОСОБА_4 у судовому засіданні не заперечував проти встановлення над ним адміністративного нагляду.
Суд, вислухавши представника Сновського ВП,особи, щодо якої вирішується питання про встановлення адміністративного нагляду, дослідивши матеріали справи, вважає подання начальник Сновського ВП Менського ВП ГУНП в Чернігівській області ОСОБА_5 про встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 30.08.2017 року ОСОБА_4 , був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП - попередження, 31.08.2017 року ОСОБА_4 , було винесено попередження, про те якщо він не припинить порушувати громадський порядок то йому буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених Законом України „Про адміністративний нагляд” обмежень.
Проте, ОСОБА_4 , на вказане попередження не відреагував та 30.08.2017 року був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП - попередження, 13.09.2017 року за ч. 2 ст. 178 КУпАП - штраф 51 грн, 13.09.2017 року за ст. 177 КУпАП - штраф 17 грн, 18.09.2017 року за ч. 1 ст. 127 КУпАП - попередження, 10.11.2017 року за ч. 3 ст. 109 КУпАП - попередження та 10.11.2017 року ч. 3 ст. 178 КУпАП - штраф 102 грн.
Відповідно до п. “в” ст. 3 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочині, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 засуджувався 27.07.2004 року Щорським районним судом Чернігівської області за ст.ст. 185 ч.3 КК України до 3-х років 6 місяців позбавлення волі (тяжкий злочин); 08.12.2009 року Корюківським районним судом Чернігівської області за ст.ст 185 ч.3, 75 КК України до 3-х років позбавлення волі, з іспитовим строком 1 рік 6 місяців (тяжкий злочин), (судимості за дані вироки не зняті та не погашені).
Першим абзацом ст.. 6 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Оскільки ОСОБА_4 систематично скоює адміністративні правопорушення, порушуючи громадський порядок та права інших громадян, за що неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності та попереджався інспекторами Сновського ВП про недопустимість такої поведінки і в разі не припинення таких дій можливості становлення над ним адміністративного нагляду, задовільно характеризується за місцем проживання суд прийшов до висновку, що на даний час наявні підстави для встановлення адміністративного нагляду над ним.
Однак у поданні Сновського ВП міститься прохання про встановлення обмеження, а саме заборонити зміну місця проживання без дозволу Сновського ВП то в цій частині подання слід відмовити, оскільки задоволення такої вимоги буде прямо суперечити ст.. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», якою не передбачено такого обмеження.
Керуючись ст. ст. 1-6 Закону України “Про адміністративний нагляд над особами, звільненими з місць позбавлення волі”, -
Подання - задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 строком на 1 (один) рік з наступними обмеженнями:
з'являтися на відмітку до Сновського ВП Менського ВП ГУНП в Чернігівській області кожної 1та 3 середи місяця;
заборонити вихід з будинку в період з 22 - ї до 6 - ї години ранку;
заборонити відвідування барів, кафе, де спиртні напої продають на розлив;
заборонити виїзд за межі району без дозволу Сновського ВП Менського ВП ГУНП в Чернігівській області;
В решті вимог подання відмовити.
Копію постанови для виконання направити до Сновського ВП Менського ВП ГУНП в Чернігівській області.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області через Щорський районний суд протягом п"ятнадцяти днів з дня винесення постанови.
Суддя ОСОБА_1