Справа № 520/3730/17
Провадження № 2-а/520/102/18
25.01.2018 року Київський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого - судді Васильків Олени Василівни
секретар судового засідання - Дідур Ганна Сергіївна
за участю: представник позивача - ОСОБА_1
представник відповідача - Клименко Інна Вікторівна
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Київської районної адміністрації Одеської міської ради, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
29.03.2017 року позивач ОСОБА_3 звернулася до суду із адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо надання їй неповної відповіді на її запит від 29.11.2016 року та копії витребуваних нею документів; зобов'язати відповідача надати їй повні відповіді на поставлені в запиті від 29.11.2016 року питання, а саме: коли (точна дата), на якій підставі (копія заяви суміжних з ділянкою землекористувачів), якою посадовою особою Київської районної адміністрації Одеської міської ради прийняте рішення щодо звернення з адміністративним позовом до Одеського окружного адміністративного суду про скасування реєстраційного запису про реєстрацію права власності на житловий будинок АДРЕСА_2 власником якого є позивач; копію висновку посадової особи Київської районної адміністрації Одеської міської ради про необхідність звернення до суду; копії скарг суміжних землекористувачів, які спонукали відповідача здійснити перевірку дотримання мною будівельних норм та звернутися з позовом до адміністративного суду.
При цьому позивач посилається на те, що 29.11.2016 року вона звернулася до Київської районної адміністрації Одеської міської ради із заявою в порядку ст. 3 Закону України "Про доступ до публічної інформації". Проте, відповідач всупереч положень чинного законодавства не надав позивачу вичерпну відповідь на її звернення. У зв'язку із чим, позивач змушена звертатися до суду із позовом.
У судовому засідання представник позивача ОСОБА_3 - ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала та просить позов задовольнити.
Представник відповідача Київської районної адміністрації Одеської міської ради - Клименко І.В. у судовому засіданні підтримала надані письмові заперечення на позовну заяву та просить відмовити у задоволенні позову. При цьому представник вказала, що позивачем не надано доказів порушення відповідачем законних прав, свобод та інтересів.
Вислухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Як встановлено у судовому засіданні, 29.11.2016 року позивач ОСОБА_3 звернулася до Київської районної адміністрації Одеської міської ради із запитом в порядку ст. 3 Закону України "Про доступ до публічної інформації", в якому просила повідомити: коли, яким підрозділом, та на якій підставі, з яких питань, та якими посадовими особами Київської районної адміністрації Одеської міської ради проводилося обстеження житлового будинку АДРЕСА_2. Позивач просила надати копії матеріалів обстеження (перевірки); інформацію коли, на якій підставі та якою посадовою особою Київської районної адміністрації Одеської міської ради прийняте рішення щодо звернення з адміністративним позовом до Одеського окружного адміністративного суду про скасування реєстраційного запису про реєстрацію права власності на житловий будинок АДРЕСА_2 /а.с. 39/.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації", публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Згідно зі ст. 3 Закону України "Про доступ до публічної інформації", право на доступ до публічної інформації гарантується:
1) обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;
2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє;
3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації;
4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством;
5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації;
6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
06.12.2016 року Київська районна адміністрація Одеської міської ради надала відповідь на запит ОСОБА_3 від 29.11.2016 року стосовно обстеження житлового будинку АДРЕСА_2 /а.с. 6/. Листом повідомлено, що у зв'язку із скаргами суміжних з ділянкою за адресою: АДРЕСА_2 землекористувачів, відділом благоустрою Київської районної адміністрації Одеської міської ради з виїздом на місце, було проведено фото фіксацію та складено акт. З урахуванням зібраних матеріалів, Київська районна адміністрація Одеської міської ради звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовом (за підписом голови Київської районної адміністрації Одеської міської ради) до Державного реєстратора прав на нерухоме майно КП Новоселівської сільської ради «Регіональне бюро державної реєстрації» - ОСОБА_5 про скасування рішення про державну реєстрації. Копії запитуваних матеріалів додаються на 22 арк.
У судовому засіданні 04.05.2017 року за участю представників сторін судом поставлено на обговорення питання про надання стороною відповідача документів, що були надані позивачу у відповідь на її запит від 29.11.2016 року.
Так, 06.09.2017 року представником Київської районної адміністрації Одеської міської ради на виконання вимог суду надано додатки, які були додані до відповіді від 06.12.2016 року № ЗПИ-82 на запит на інформацію ОСОБА_3 на 22 арк., а саме:
-Копія листа Департаменту комунальної власності Одеської міської ради від 26.07.2016 року № 01-18-920 на 1 арк. в 1 прим.;
-Копія листа Департаменту Державного архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області від 19.08.2016 року № 1015-01/12-13983 на 1 арк. в 1 прим.;
-Копія листа Управління архітектури та містобудування Одеської міської ради від 09.09.2016 року № 01-11/4963 на 1 арк. в 1 прим.;
-Копія акту обстеження та фото фіксації до акту від 25.07.2016 року на 3 арк. в 1 прим.;
-Копія витягу про держану реєстрацію № 33387427 від 05.06.2012 року на 1 арк. в 1 прим.;
-Копія дублікату договору дарування від 27.12.1991 року на 2 арк. в 1 прим.;
-Копія договору дарування від 27.12.1991 року на 2 арк. в 1 прим.;
-Копія технічного паспорту на житловий будинок АДРЕСА_2 (паспорт виготовлено станом на 05.12.2012 року) на 7 арк. в 1 прим.;
-Копія розпорядження Київської районної адміністрації виконавчого комітету Одеської міської ради від 24.01.2009 року № 82 на 1 арк. в 1 прим.;
-Копія довідки про розрахунок ідеальних часток в домоволодінні АДРЕСА_2 на 1 арк. в 1 прим.;
-Копія адміністративної позовної заяви Київської районної адміністрації Одеської міської ради від 25.10.2016 року № 821/01-12 на 3 арк. в 1 прим.
Таким чином, проаналізувавши відповідь Київської районної адміністрації Одеської міської ради від 06.12.2016 року, надану на запит позивача від 29.11.2016 року, а також приймаючи до уваги надані відповідачем у ході розгляду справи документи на 22 арк., які були додані до відповіді від 06.12.2016 року № ЗПИ-82 на запит на інформацію ОСОБА_3, суд приходить до висновку, що відсутні підстави для визнання дій Київської районної адміністрації Одеської міської ради неправомірними.
15.12.2017 року набрав чинності Закон України від 03.10.2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».
Згідно з п. 10 Розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, справи у судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Згідно з положеннями ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням вказаного, приймаючи до уваги надання стороною відповідача на виконання положень ст. 77 КАС України доказів щодо правомірності дій при наданні відповіді від 06.12.2016 року, суд приходить до висновку, що позовні вимоги до Київської районної адміністрації Одеської міської ради не підлягають задоволенню, так як є надуманими та безпідставними.
Керуючись ст. ст. 2, 5, 77, 255, 295, 297 КАС України, Законом України "Про доступ до публічної інформації", суд,-
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 /РНОКПП НОМЕР_1, місце реєстрації - АДРЕСА_1, місце проживання - 65016, АДРЕСА_2 тел. НОМЕР_2, НОМЕР_3/ до Київської районної адміністрації Одеської міської ради /ЄДРПОУ 26303241, адреса - 65114, м. Одеса, вул. Ак. Корольова, 9, тел. 048-747-29-40, факс 0482-45-63-89, e-mail: kra@omr.odessa.ua/ про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
До утворення апеляційних судів в апеляційних округах, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня одержання копії рішення шляхом подання апеляційної скарги через Київський районний суд м. Одеси.
Суддя Васильків О. В.