Ухвала від 22.01.2018 по справі 209/2313/17

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

22 січня 2018 р. м. Дніпро справа № 209/2313/17(2-а/209/74/17)

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Лукманова О.М., перевіривши на відповідність нормам КАС України апеляційну скаргу Кам'янського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області на постанову Дніпровського районного суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 06 листопада 2017 року у справі № 209/2313/17 (2-а/209/74/17) за позовом ОСОБА_1 до Кам'янського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області, Управління Державної казначейської служби України у м. Кам'янському Дніпропетровської області, про визнання протиправною відмову викладену в рішенні, зобов'язання здійснити перерахунок та виплачу пенсії, -

ВСТАНОВИЛА:

06.11.2017 року Дніпровським районним судом м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області прийнято постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково.

Відповідач - Кам'янське об'єднане УПФУ Дніпропетровської області, не погодившись з вищезазначеною постановою суду, подало 14.12.2017 року до суду, за допомогою засобів поштового зв'язку, апеляційну скаргу, просить скасувати постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.

Пунктом 12 розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції від 03.10.2017 року, передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Отже, апеляційна скарга не може бути залишена без руху за правилами нового кодексу, лише у тому випадку, коли вона відповідає вимогам процесуального закону, діючим до набрання чинності новою редакцією КАС України (15.12.2017 року).

Апеляційна скарга Кам'янського об'єднаного УПФУ Дніпропетровської області не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України у редакції до 15.12.2017 року.

З прохальної частини апеляційної скарги вбачається, що апелянт просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 30.11.2017 року по справі № 209/2313/17.

Відповідно до ч. 1 ст. 186, п. 3, 4 ч. 2 ст. 187 КАС України (у редакції дійсній на час подання апеляційної скарги), апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. В апеляційній скарзі зазначаються вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції, їх обґрунтування із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права.

Варто вказати, що ч. 2 ст. 296 КАС України передбачено, що в апеляційній скарзі зазначаються: 1) найменування суду апеляційної інстанції, до якого подається скарга; 2) найменування суду першої інстанції, який ухвалив рішення, номер справи та дата ухвалення рішення; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності; 4) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 5) вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції; 6) обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права; 7) у разі необхідності - клопотання особи, яка подає апеляційну скаргу, про витребування нових доказів, про виклик свідків тощо; 8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується; 9) перелік матеріалів, що додаються.

Заявником апеляційної скарги невірно вказано вимоги.

В матеріалах справи відсутня постанова Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 30.11.2017 року по справі № 209/2313/17, така постанова по справі № 209/2313/17 (2-а/209/74/17) не ухвалювалась.

Заявнику апеляційної скарги варто знати рішення якого суду і по якій справі він оскаржує.

Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України (у редакції дійсній на час подання апеляційної скарги) до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додаються копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копії апеляційної скарги та додані матеріали до апеляційної скарги необхідно направити всім сторонам по справі. Апелянтом не надано копії апеляційної скарги разом з додатками до них, для направлення другому відповідачу у справі.

Згідно ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки апеляційної скарги можуть бути усунені шляхом надання уточненої апеляційної скарги, вказавши вимоги такої відповідно до норм КАС України та шляхом надання копії апеляційної скарги разом з додатками.

За таких обставин, вважаю необхідним апеляційну скаргу у даній справі залишити без руху для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 169, 298 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Кам'янського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області на постанову Дніпровського районного суд м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 06 листопада 2017 року у справі № 209/2313/17 (2-а/209/74/17) - залишити без руху.

Зобов'язати Кам'янське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області у строк десяти днів з моменту отримання даної ухвали, усунути недоліки апеляційної скарги, надавши до суду апеляційної інстанції:

- уточнену апеляційну скаргу, вказавши вимоги такої відповідно до норм КАС України;

- копію апеляційної скарги разом з додатками.

Відповідно до ч.5 ст. 298 КАС України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Суддя О.М. Лукманова