24 січня 2018 р.Справа №804/639/18
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Дєєва М.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Широківської районної ради про визнання незаконним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Широківської районної ради про визнання незаконним та скасувати Рішення Широківської районної ради від 17 січня 2018 року № 292-28/VII "Про недовіру голові Широківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області ОСОБА_1" та зобов'язання Широківську районну раду повідомити Президента України, Кабінет Міністрів України та Голову Дніпропетровської обласної державної адміністрації про визнання незаконним та скасування Рішення Широківської районної ради від 17 січня 2018 року № 292-28/VII "Про недовіру голові Широківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області ОСОБА_1" в день набуття законної сили судового рішення у справі за цим позовом.
Разом із адміністративним позовом до суду надійшла заява ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії Рішення Широківської районної ради від 17 січня 2018 року № 292-28/УП "Про недовіру голові Широківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області ОСОБА_1" до моменту набуття законної сили судового рішення у справі за позовом про оскарження рішення Широківської районної ради від 17.01.2018 № 292-28/УІІ "Про недовіру голові Широківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області ОСОБА_1", заборони посадовим особам Широківської районної ради повторно вносити на розгляд на сесіях Широківської районної ради питання "Про недовіру голові Широківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області ОСОБА_1" до моменту набуття законної сили судового рішення у справі за позовом про оскарження рішення Широківської районної ради від 17.01.2018 № 292-28/УІІ "Про недовіру голові Широківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області ОСОБА_1" та заборони депутатам Широківської районної ради повторно розглядати та приймати рішення з питання "Про недовіру голові Широківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області ОСОБА_1" до моменту набуття законної сили судового рішення у справі за позовом про оскарження рішення Широківської районної ради від 17.01.2018 № 292-28/УІІ "Про недовіру голові Широківської районної державної адміністрації Дніпропетровської області ОСОБА_1".
В обґрунтування заяви зазначено, що оскаржуване рішення має очевидні ознаки протиправності, тому існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі.
Згідно ч. 1 ст.154 КАС України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Відповідно до частин першої, другої та четвертої статті 150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:
1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду;
2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
Відповідно до статті 151 КАС України адміністративний позов може бути забезпечено:
1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта;
2) забороною відповідачу вчиняти певні дії;
3) встановленням обов'язку відповідача вчинити певні дії;
4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору;
5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Частиною другою статті 151 КАС України передбачено, що заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами. Суд також повинен враховувати співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник, із наслідками вжиття заходів забезпечення позову для заінтересованих осіб.
Проте, в матеріалах справи відсутні докази та підтвердження того, що невжиття заходів до забезпечення позову якимось чином може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду, або ознаки протиправності оскаржуваного рішення є очевидними.
Крім того, суд вбачає, що забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення, з огляду на протиправність та необґрунтованість оскаржуваного рішення є предметом позову та буде фактично вирішенням справи по суті до постановлення рішення в даній справі, правову оцінку такому рішенню буде надано судом під час розгляду справи по суті.
Суд зазначає, що подання адміністративного позову предметом якого є визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії не є єдиним та беззаперечним доказом очевидної ознаки протиправності таких дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
З огляду на викладене суд доходить висновку, про відмову в задоволенні клопотання про забезпечення позову.
Керуючись ст.ст. 150, 151, 154, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову - відмовити.
Відповідно до статті 256 КАС України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. ст. 294-297 КАС України.
Суддя М.В. Дєєв