Справа № 484/230/18
Провадження № 3/484/90/18 р.
23.01.2018 року м. Первомайськ
Суддя Первомайського міськрайонного суду Миколаївської області Паньков Д.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Мала Виска, Кіровоградської обл., ІНПП - НОМЕР_2 , прописаний та проживає: АДРЕСА_1 , солдат військової частини НОМЕР_1 , командир гармати, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № М/17/01/18-1 від 13.01.2018 року, ОСОБА_1 13.01.2018 року близько 23.00 год., знаходячись у пункті постійної дисклокації військової частини НОМЕР_1 м. Первомайськ, Миколаївської обл., в умовах особового періоду, на території військової частини, виконував службові обов'язки в нетверезому стані, а саме мав хитку ходу, незв'язну мову, неохайний зовнішній вигляд, був відчутний різкий запах алкоголю. ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп'яніння категорично відмовився, чим своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечував проти даного адміністративного правопорушення, пояснив, що 13.01.2018 року він перебував на території військової частини НОМЕР_1 не в свою зміну, а тому службові обов'язки не виконував.
Частина 3 ст. 172-20 КУпАП, передбачає розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, якщо особу протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності. При цьому, у відповідності до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Згідно із ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення. Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення було встановлено, що в матеріалах справи відсутнє підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно 13.01.2018 року перебуваючи у пункті постійної дисклокації військової частини НОМЕР_1 виконував службові обов'язки військової служби, тож провадження у справі підлягає закриттю в зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю при відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
За таких обставин, коли в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ст. 172-20 ч. 3 КУпАП, справа відносно нього підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 247 п.1, 283, 284 КУпАП, -
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-20 ч. 3 КУпАП, закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Миколаївської області протягом десяти днів з дня винесення постанови через Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області.
Суддя: