Постанова від 22.01.2018 по справі 487/6414/17

Справа № 487/6414/17

Провадження № 2-а/487/83/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22.01.2018 року м. Миколаїв

Заводський районний суд м. Миколаєва в складі: головуючого судді Біцюка А. В., за участю секретаря Попович В. Б., розглянувши в порядку спрощеного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 (54030, АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного Фонду України в Миколаївській області (54020, м. Миколаїв, вул. Морехідна, 1) про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

05.12.2017 року до Заводського районного суду м. Миколаєва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління ПФУ України в Миколаївській області про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії та стягнення недоотриманої пенсії. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з 01 листопада 2010 року він є пенсіонером органів внутрішніх справ України та йому було призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб».

У зв'язку з внесеними змінами до законодавства про пенсійне забезпечення розмір його пенсії повинен був перерахований з 01.01.2016 року з урахуванням видів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських. Звернувшись до ГУ ПФУ в Миколаївській області з заявою та скаргою про перерахунок пенсії, отримала відмову з посиланням на не, що перерахунок буде проведено після отримання додаткових коштів з Державного бюджету України. Таку відмову позивач вважає незаконною та такою, що порушує його права.

В зв'язку із вищевказаним, вимушений звернутись до суду із позовом в якому просить: визнати незаконною бездіяльність посадових осіб ГУПФУ в Миколаївській області щодо не проведення перерахунку та виплати йому пенсії з 01.01.2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справУкраїни та їх сімей» №900-VІІІ від 23.12.2015 року та ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,зобов'язати Головне управління пенсійного фонду України в Миколаївській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії у розмірі 7975 грн. з 01.01.2016 року, згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VІІІ від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

22 січня 2018 року ОСОБА_1 надав до канцелярії суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду, посилаючись на те, що про наявність порушеного права дізнався лише в листопаді 2017 року, зокрема з офіційної відповіді відповідача - листа від 22.11.2017 року №2449-Г-07.

Крім того, надав відповідь на відзив, в якому зазначив, що має законне право на перерахунок пенсії у зв'язку із з внесеними змінами до законодавства про пенсійне забезпечення з 01.01.2016 року з урахуванням видів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських. Зокрема, перерахунок пенсії не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії. Також просив суд при ухваленні рішення застосувати положення ч.1 та ч.2 ст. 371 КАС України щодо негайного виконання рішення.

Представник відповідача надав до суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив у задоволенні позову відмовити, посилаючись на безпідставність позовних вимог, оскільки в Державному бюджеті на 2016 та 2017 роки видатки на проведення перерахунку пенсій особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України виходячи із грошового забезпечення поліцейських не передбачені, а виплата пенсій за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Також зазначили, що пенсія - періодична, щомісячна пенсійна виплата яку отримує особа в разі досягнення нею пенсійного віку. Оскільки позивач отримує пенсію щомісячно, тому про порушення своїх прав повинен був дізнатися ще в січні 2016 року. Просили період з 01.01.2016 року по 04.06.2017 року залишити без розгляду.

Ухвалою Заводського районного суду м. Миколаєва від 05.12.2017 року відкрито скорочене провадження у справі у відповідності до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на момент звернення до суду з позовом).

Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 №2147-VIII Кодекс адміністративного судочинства України викладено у новій редакції, який набрав чинності 15.12.2017 року.

Відповідно до пункту 10 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства (в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII) справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Враховуючи зазначене, справу слід розглядати у відповідності до норм Кодексу адміністративного судочинства України від 03.10.2017 року в новій редакції, яка набрала чинності 15.12.2017 року.

У новій редакції відсутня аналогічна норма, що дозволяє розглядати справу в порядку скороченого провадження. Главою 10 розділу ІІ КАС України в редакції від 03.10.2017 року передбачено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Зокрема, ч.5 ст. 262 КАС України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

09.01.2018 року представник відповідача подав до суду клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, вивчивши, яке суд приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Згідно з п. 2. ч.1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Враховуючи вищевикладене та керуючись п. 10 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства(в редакції Закону України від 03.10.2017 №2147-VIII), суд вважає, що справа підлягає розгляду в порядку спрощеного провадження за правилами, визначеними ч. 5 ст. 262, п.2 ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позовні вимоги такими, що підлягають частковому задоволенню виходячи з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 з 01.11.2010 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», що підтверджується грошовим атестатом №55 НДЕКЦ при УМВС України в Миколаївській області.

Згідно довідки від 28.04.2017 року, що видана ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ПС №01258 за вислугу років, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року складає: посадовий оклад - 2900 грн., оклад за військом званням - підполковник (міліції) - 2200 грн., надбавка за стаж служби 2040 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 290 грн., премія 188,72 грн., усього 7618,72 грн.

Отримавши довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №01258 від 28.04.2017 року, позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку призначеної йому пенсії, у зв'язку зі зміною розміру видів грошового забезпечення, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №998 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», у відповідь на що позивачу було відмовлено листом ГУПФУ в Миколаївській області від 28.11.2017 року за №2449-Г-07, в якому зазначено, що перерахунок пенсії буде здійснено після виділення коштів з Державного бюджету України.

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992pоку № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до п. 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45 (надалі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом №2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року№988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» установлено грошове забезпечення поліцейських.

Згідно абзацу другого п.15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (згідно із Законом України від 23.12.2015 року № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною, якою передбачено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

З 01.01.2016 року грошове забезпечення поліцейських є більшим від грошового забезпечення, розмір якого враховувався при визначенні пенсії позивачу, а розмір такого грошового забезпечення встановлений постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року.

Набуття Законом України № 900-VIII чинності після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. №988 жодним чином не впливає на виникнення підстав для перерахунку пенсії позивачу, оскільки, як вже зазначалось вище, мало місце встановлення нових щомісячних видів грошового забезпечення.

Конституційний Суд України в Рішенні від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист» (справа про ветеранів органів внутрішніх справ) зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей, що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або у відставку.

Згідно п. 2. Порядку №45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони,МВС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. № 3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Відповідно до п. 4 Порядку № 45 Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Згідно приписів ч. 3 ст. 51 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на таких перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Як вбачається з письмових доказів справи довідка про розмір підвищеного грошового забезпечення на ім'я позивача відповідачу була надана. Відповідач не виконав обов'язку провести перерахунок та виплату пенсії виключно з підстав відсутності коштів.

Європейський суд з прав людини у справах «Кечко проти України», «Ромашов проти України», «Шевченко проти України» зауважив, що реалізація особою права, яке пов'язано з отриманням бюджетних коштів, що базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань, є безпідставними. Європейський Суд з прав людини у своїх рішеннях констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань.

Згідно з ч. 2 ст. 8 КАС України, суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.

Відповідно до вимог ст. 17 ЗУ «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

Крім того, Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою в Конституції України виокремлюються певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави; до них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі, у тому числі у поліції, Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, органах, що забезпечують суверенітет і територіальну цілісність, її економічну та інформаційну безпеку (рішення від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002, від 17 березня 2004 року № 7-рп/2004).

Конституційний Суд України зазначав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена, зокрема, тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави, до яких, зокрема, відносяться органи поліції, пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей (абзац другий пункту 3 мотивувальної частини Рішення від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002, абзац четвертий пункту 3 мотивувальної частини Рішення від 17 березня 2004 року № 7-рп/2004).

Рішення Конституційного Суду України має преюдиціальне значення при розгляді судами загальної юрисдикції позовів у зв'язку з правовідносинами, що виникли внаслідок дії положень законів України, визнаних неконституційними.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. У адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінюючи надані докази, суд приходить до висновку про те, що відповідачем встановлений законодавством обов'язок не виконаний, оскільки відсутність фінансування коштів з Державного бюджету України не може бути підставою для відмови у проведенні перерахунку та виплаті перерахованої пенсії.

Також, позивач подав до суду заяву про поновлення строку звернення до суду за захистом порушених прав. Вказана заява підлягає задоволенню, оскільки реалізації права позивача була пов'язана з діями третьої особи (Міністерства внутрішніх справ), яке повинно було надати до Пенсійного фонду інформацію про наявність підстав для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016 року. Про порушення відповідачем свого права на отримання перерахованої пенсії, як свідчать матеріали справи, позивач дізнався з листа відповідача від 28.11.2017 року. За такого, існують об'єктивні підстави для поновлення позивачу строку для захисту порушених прав з 01.01.2016 року, оскільки цей строк пропущено з поважних причин.

Крім того, слід зазначити, що при визначенні періоду перерахунку пенсії, суд враховує межі позовних вимог а також правову позицію Верховного Суду України, висловлену в постанові від 01.07.2014 р. у справі №21-244а14, відповідно до якої правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначається за спеціальними законами, виникають не в момент звернення за призначенням пенсії, а в момент виникнення права на її призначення.

Щодо вимоги позивача про стягнення пенсії 7975 грн., слід зазначити наступне.

Перерахунок пенсії військовослужбовцям може бути проведено лише на підставі відповідної довідки щодо зміни розмірів грошового забезпечення, яка видана уповноваженим органом, відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.08 №45, у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Довідка про грошове забезпечення позивача для проведення перерахунку пенсії надійшла до відповідача від ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області та в ній зазначено розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідача. Іншого способу для визначення розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовцям призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» законодавством не визначено.

Виходячи з вищевикладеного суд приходить до висновку, що в задоволенні позову в цій частині слід відмовити, оскільки суд не вправі визначати розмір грошової суми, яку належить нарахувати та виплатити позивачу в зв'язку з тим, що вчинення таких дій є виключною компетенцією відповідача. За такого, позивачем обрано неналежний спосіб захисту своїх прав, оскільки належним способом захисту прав позивача є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України розглянути його заяву про перерахунок пенсії з прийняттям рішення про перерахунок пенсії за результатами її розгляду.

Так, що стосується негайного виконання рішення суду, то вказане питання не є позовною вимогою, а є процесуальним питанням, пов'язаним з виконанням судового рішення.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 371 КАС України встановлено, що негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць. Одночасно в п.1 ч.2 вказаної статті зазначається, що суд, який прийняв постанову, може звернути до негайного виконання постанову у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті.

Враховуючи предмет спору, яким є перерахунок пенсії, а не її призначення, що на день розгляду справи позивач отримує пенсію, суд не вбачає підстав для звернення рішення до негайного виконання.

Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Тому на користь позивача слід стягнути з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань сплачений позивачем судовий збір в сумі 640,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. 263,293,295,297,382 КАС України, ст. 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», суд -

УХВАЛИВ:

Поновити ОСОБА_1 строки звернення до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного Фонду України в Миколаївській області про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії.

Адміністративний позов ОСОБА_1 (54030, АДРЕСА_2) до Головного управління Пенсійного Фонду України в Миколаївській області (54020, м. Миколаїв, вул. Морехідна, 1) про визнання незаконною бездіяльності, зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії та стягнення недоотриманої пенсії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо не проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.ст.51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції», згідно наданої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахування пенсії ПС №01258 - за вислугу років.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2016 року, як пенсіонеру органів внутрішніх справ, згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.ст.51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції», згідно наданої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахування пенсії ПС №01258 - за вислугу років.

Стягнути з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області на користь ОСОБА_1 сплачений ним судовий збір у сумі 640,00 грн.

В задоволенні решти вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до п.15.5 Перехідних положень КАС України від 15 грудня 2017 року, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя А. В. Біцюк