Рішення від 15.01.2018 по справі 823/2104/17

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 січня 2018 року справа № 823/2104/17

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді: Паламаря П.Г.,

за участю секретаря: Тригулова Б.Л.,

представника позивача - ОСОБА_1 (за довіреністю),

представника відповідача - Батаргіної Ю.О. (за довіреністю),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

13.12.2017 фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, 19700), звернувшись до суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України (Львівська площа, 8, м. Київ, 04053), просить визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України від 03.08.2017 № 35693/2457414984 про відмову у реєстрації в ЄРПН, податкової накладної фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 від 20.06.2017 № 248.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначає, що оскаржуваним рішенням протиправно відмовлено у реєстрації зазначеної податкової накладної незважаючи на її відповідність всім вимогам та критеріям, що встановлені Податковим кодексом України та відповідними підзаконними нормативно-правовими актами. При цьому, оскаржуване рішення ДФС України не містить жодної інформації щодо невідповідності накладної законодавчо встановленим вимогам, або щодо порушення законодавства при її складанні та поданні до реєстрації в ЄРПН. Заначено, що критерій, який визначений відповідачем у квитанції № 1 від 12.07.2017, як невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД у п. 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків не передбачений. Окрім того, відповідачем всупереч вимогам п.п. "в" п. 201.16.1 ст. 201 ПК України, не було визначено вичерпного переліку документів, надання яких дало б позивачеві можливість реєстрації податкової накладної, а відмова у прийнятті до реєстрації податкової накладної з підстав недостатності документів для прийняття рішення можлива виключно за умови наявності вичерпного переліку таких документів (п.п. "в" н. 201.16.1 ст. 201 ПК України). Проте, відповідач в оскаржуваному рішенні не зазначив, які саме документи складені з порушенням законодавства, які вимоги законодавства порушено позивачем при складанні документів та яких документів не вистачає для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних, тобто оскаржуване рішення відповідача не відповідає наведеним вище вимогам щодо чіткості та зрозумілості, та породжує його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав викладених у письмових запереченнях.

Представник Державної фіскальної служби України щодо задоволення адміністративного позову заперечував з підстав викладених у відзиві. Свою позицію обґрунтовував тим, що позивачем згідно положень ст. 201 Податкового кодексу України було направлено на реєстрацію податкову накладну 20.06.2017 № 248. Проте реєстрація вказаної податкової накладної була зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 ПК України, згідно квитанції №1, оскільки направлена податкова накладна відповідала ступеням ризиків визначених п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків достатніх для зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 7419, та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 та/або таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу. 20.07.2017 позивачем було надано повідомлення щодо подачі документів з поясненням «підтвердження придбання, невірний код» та доданими документами: видаткова накладна від 23.02.2017 № ХВ - 0263 та товарно - транспортна накладна від 23.02.2017 № ХВ - 0194501. Проте, платником не надано договору № 008375-14 від 20.01.2014, рахунку - фактури від 23.02.2017 № ХВ - 0396730 та платіжних доручень, а в товарно- транспортній накладній від 23.02.2017 № ХВ - 0194501 супровідним документом на вантаж, вказано іншу видаткову накладну, ніж та що додана до повідомлення № 248, а саме від 23.02.2017 № ХВ - 0263959. Інші ж документи, зазначені в позові до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій позивачем не надавались. Враховуючи викладене, ДФС України розглянувши пояснення позивача та надані ним документи прийшла до висновку, що надані документи є недостатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив таке.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_3, зареєстрована 05.01.1998, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 та є платником ПДВ у відповідності до свідоцтва № 84942526.

Позивачем згідно із п. 201.10 ст. 200 ПК України було складено податкову накладну на СТОВ "Воля" від 20.06.2017 № 248 та направлено її для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) і яка прийнята, але реєстрація її зупинена.

Згідно квитанції № 1, контролюючим органом зроблено висновок про відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН, затверджених наказом МФУ від 13.06.2017 № 567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно УКТ ЗЕД: 7419, та запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН відповідно до пункту «в» пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом МФУ від 13.06.2017 № 567 та/або таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

На виконання пп. 201.16.2. п. 201.16. ст. 201 ПК України позивачем було направлено до контролюючого органу повідомлення від 20.07.2017 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по вказаній податковій накладній в кількості 1 документ - видаткова накладна від 23.02.2017 № ХВ - 0263 та товарно - транспортна накладна від 23.02.2017 № ХВ - 0194501.

Рішенням комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія ДФС України) від 03.08.2017 №35693/НОМЕР_1 відмовлено у реєстрації ПН № 248 від 20.06.2017 з підстав надання платником податку документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття рішення щодо реєстрації податкової накладної в ЄРПН.

Не погоджуючись з правомірністю рішення Комісії ДФС України, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Згідно Української класифікації товарів ЗЕД - 7419 «інші вироби мідні».

З наданихпозивачем додатків до позову, судом також встановлено.

20.01.2014 між ТОВ «Торгово-промислова кампанія «Омега-Автопоставка» (постачальник) та ФОП ОСОБА_3 (покупець) укладено договір поставки № 008375-14. Згідно п. 1 даного договору, постачальник зобов'язується постачати покупцю товари (запчастини та/або шини до транспортних засобів) в асортименті у відповідності до заявок. Постачання товару здійснювалося на підставі видаткових накладних, які є також і специфікацією.

19.01.2017 між ТОВ «Ресурс Трейдінг» (продавець) та ФОП ОСОБА_3 (покупець) укладено договір поставки № 19011701. Згідно п. 1 даного договору, продавець продає, а покупець купує нафтопродукти на підставі узгоджених заявок. Кількість товари визначається в рахунках та видаткових накладних.(п. 1.2 Договору).

Згідно видаткової накладної № 12 від 23.01.2017 від ТОВ «Ресурс Трейдінг», позивачем отримано 9,646т. моторної оливи М10Г2 на суму 211247,40 грн.

Згідно видаткової накладної № ХВ-0263 від 23.02.2017 від ТОВ «Торгово-промислова кампанія «Омега-Автопоставка», позивачем отримано товару на суму 14625, 95грн.,

02.01.2017 між ФОП ОСОБА_3 (продавець) та СТОВ «Воля» (покупець) укладено договір №110. Згідно п. 1 даного договору, продавець зобовязується поставити паливо-мастильні матеріали та запчастини для автотранспортних засобів і витратні матеріали, а покупець приняти і оплатити поставку. Поставка продукції здійснюється на АЗС продавця на умовах 100% предоплати.

Відповідно до рахунку на оплату № УТН00001744 від 16.06.2017, позивачем поставлено СТОВ «Воля» товар: олива М10Г2К - 400л.; набір кілець ущільнювачів чорні 382 шт.; клема ак. 2 шт. (латунь) - 2 шт.; масло SHIHL 2х тактне 1л. - 5 шт. на суму 10885 грн.

Рахунку на оплату № УТН00002052 від 20.06.2017, позивачем поставлено СТОВ «Воля» товар: олива М10Г2К - 400л. та рахунку на оплату № УТН00002268 від 20.06.2017, позивачем поставлено СТОВ «Воля» товар: набір кілець ущільнювачів чорні 382 шт.; клема ак. 2 шт. (латунь) - 2 шт.; масло SHIHL 2х тактне 1л. - 5 шт.

Також в матеріалах справи наявні платіжні доручення № 1170_6К030/134 від 20.06.2017 на суму 885 грн. та № 1169_6К030/150 від 20.06.2017 на суму 10000 грн., без наявності відмітки про проведення проплати банком.

До суду не надано товаро-транспортних накладних.

Податкова ж накладна виписана на суму 10885 грн. по рахунку на оплату № УТН00001744 від 16.06.2017 за поставку: олива М10Г2К - 400л.; набір кілець ущільнювачів чорні 382 шт.; клема ак. 2 шт. (латунь) - 2 шт.; масло SHIHL 2х тактне 1л. - 5 шт. на суму 10885 грн.

Відповідно п. 74.2 ст. 72 Податкового кодексу України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Пунктом 201.16 статті 201 ПК України, передбачено, що реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, та вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.06.2016 № 752/30620 (далі - наказ №567) затверджено критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» від 29.12.2010 року №1246, визначено механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних.

Пунктом 12 постанови № 1246 передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, зокрема відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу.

Згідно п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом № 567, моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

Згідно пп. 201.16.1 п. 201.16 ст. 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються:

а) порядковий номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування;

б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;

в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пп. 1 п. 1 вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567:

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв:

-договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

-договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

-первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання- передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

-розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

-документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв:

-договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;

-договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції;

-первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

-розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків;

-документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

Частиною 2 переліку Критеріїв, встановлено, що надання письмових поясненнь та копії документів, зазначені у Переліку, платник податку подає до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв'язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та нормативно-правового акта щодо порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

За приписами пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 ПК України письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Підпунктом 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 ПК України визначено, що письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику. Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою КМУ № 190 від 29.03.2017 визначено, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

-ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосовано процедура зупинення реєстрації згідно з п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України;

-надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

З поданої на реєстрацію податкової накладної № 248 на загальну суму 10885грн., в тому числі 1814,17грн. ПДВ, вбачається, що ФОП ОСОБА_3 реалізувала СТОВ «Воля» - оливу М10Г2К - 400л.; набір кілець ущільнювачів чорні 382 шт.; клеми ак. 2 шт. (латунь) - 2 шт.; масло SHIHL 2х тактне 1л. - 5 шт.

На підтвердження реальності здійснення господарських операцій з поставки запчастин та нафтопродуктів, було надано до ДФС України, видаткову накладну від 23.02.2017 № ХВ - 0263, товарно - транспортну накладну від 23.02.2017 №ХВ - 0194501.

Відповідно ж до видаткової накладної від 23.02.2017 № ХВ - 0263 ООО «ТПК «Омега - Автопоставка» (постачальник) на підставі договору № 008375-14 від 20.01.2014 та рахунку - фактури від 23.02.2017 № ХВ - 0396730 здійснено поставку товару позивачу.

Платником не надано до контролюючого органу договору № 008375-14 від 20.01.2014, рахунку - фактури від 23.02.2017 № ХВ - 0396730 та платіжних доручень.?

В товарно - транспортній накладній від 23.02.2017 № ХВ - 0194501 супровідним документом на вантаж вказано іншу видаткову накладну, ніж та що додана до повідомлення № 248, а саме від 23.02.2017 № ХВ - 0263959.

З наданих документів, неможливо дійти висновку про відповідність обсягів постачання обсягам придбання (в даному випадку клем акамуляторних) по товарах згідно УКТ ЗЕД: 7419, оскільки, надані документи зазначають лише про деякі елементи організації роботи позивача пов'язаної із купівлею - продажем товару. Документи щодо здійсненої господарської операції, на підставі якої було складено податкову накладну від №248 до повідомлення не було надано.

Жоден з наданих до ДФС документів та всі вони в сукупності не підтверджують того обсягу купівлі товару, що було реалізовано СТОВ «Воля», який зазначений у податковій накладній № 248.

При цьому, надані до суду документи також не можуть бути належними доказами щодо купівлі-продажу товарів.

Враховуючи викладене, суд зазначає, що ДФС України розглянувши надані ним документи, дійшла правомірного висновку, що останні документи є недостатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної.

Таким чином, у суду відсутні підстави для задоволення позовних вимог про скасування рішення комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації від 03.08.2017 № 35693/НОМЕР_1 про відмову в реєстрації податкової накладної № 248 від 20.06.2017.

Відповідно до ст. 139 КАС України, судові витрати, зі сплати судового збору не підлягають відшкодуванню.

Керуючись ст.ст. 9, 14, 73-78, 90, 143, 242- 246, 250, 252, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, яка може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Черкаський окружний адміністративний суд.

Суддя П.Г. Паламар

Повний текст рішення виготовлено 19.01.2018