Ухвала від 19.01.2018 по справі 805/390/18-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

19 січня 2018 р. Справа №805/390/18-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинини певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною завою до Управління пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області про визнання протиправною діяльність Управління пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області щодо відмови у прийнятті заяви про призначення пенсії за віком відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та доданих до неї документів, яка направлена поштою 08.11.2017 року; зобов'язання Управління пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області прийняти і розглянути заяву про призначення пенсії за віком відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та доданих до неї документів, яка направлена поштою 08.11.2017 року; зобов'язання Управління пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області при розгляді заяви, яка була направлена поштою 08.11.2017 року зарахувати до пільгового стажу період робот з 01.08.1989 року по 19.09.1991 року ПАТ «Донецькгірмаш»; період робот з 21.10.1991 року по 17.07.1993 року, та з 16.05.1996 року по 31.07.1999 рік у ПАТ «Донецький металургійний завод»; з 01.08.1999 року по 31.10.2013 року ПрАТ «Донецький електрометалургійний завод»; та період з 05.11.2013 року по теперішній час в ПАТ «Енергомашспецсталь».

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, набуваю висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно ч. 5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч.4 ст. 161 КАС України, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В порушення вказаних норм позивачем до позовної заяви не додано лист №257/13-22-01-01 від 21.11.2017 року Управління пенсійного фонду України у м Краматосрьку Донецької області про неприйняття заяви для призначення пенсії, разом з тим позивач зазначає, що копія листа додається до позовної заяви. (аркуш 2 позовної заяви)

Також, відповідно до ч.3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року №3674-VI “Про судовий збір” (далі - Закон №3674-VI) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 цієї статті визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позивачем заявлені дві вимоги немайнового характеру, а саме:

- про визнання протиправною діяльність Управління пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області щодо відмови у прийнятті заяви про призначення пенсії за віком відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та доданих до неї документів, яка направлена поштою 08.11.2017 року та похідна від неї: про зобов'язання Управління пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області прийняти і розглянути заяву про призначення пенсії за віком відповідно до п. «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та доданих до неї документів, яка направлена поштою 08.11.2017 року;

- про зобов'язання Управління пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області при розгляді заяви, яка була направлена поштою 08.11.2017 року зарахувати до пільгового стажу період робот з 01.08.1989 року по 19.09.1991 року ПАТ «Донецькгірмаш»; період робот з 21.10.1991 року по 17.07.1993 року, та з 16.05.1996 р по 31.07.1999 рік у ПАТ «Донецький металургійний завод»; з 01.08.1999 року по 31.10.2013 року ПрАТ «Донецький електрометалургійний завод»; та період з 05.11.2013 року по теперішній час в ПАТ «Енергомашспецсталь».

Частиною 3 ст.6 Закону №3674-VI, визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Таким чином, під час подання позову позивач мав сплатити судовий збір за адміністративний позов немайнового характеру у сумі 1409,60 гривень, однак сплачено лише 704,80 грн.

Згідно з частинами 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області про визнання дій неправомірнимиі та зобов'язання вчинини певні дії - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання листа №257/13-22-01-01 від 21.11.2017 року Управління пенсійного фонду України у м Краматорську Донецької області та документу про сплату судового збору у сумі 704,80 грн.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя Христофоров А.Б.