Рішення від 16.01.2018 по справі 582/1562/17

Провадження № 2-а/582/5/18

Справа № 582/1562/17

Копія

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2018 року

Недригайлівський районний суд Сумської області у складі головуючого судді Петен Я.Л., за участі секретаря Климась С.В., розглянувши у судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, смт. Недригайлів Недригайлівського району Сумської області, до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області, м. Суми, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Недригайлівського районного суду Сумської області з адміністративним позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області та просить суд ухвалити рішення, яким визнати бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області щодо невиготовлення для перерахунку його пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, та ненаправлення до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Сумській області його нової довідки про розмір грошового забезпечення для подальшого перерахунку пенсії, протиправною, та зобов'язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір його грошового забезпечення з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 3250,00; оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000,00; надбавка за вислугу років (30%) - 1575,00; надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 3412,00; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) - 325,00; премія (77,10%) - 8143,68; всього: 18706,18 грн., з дати виникнення права на перерахунок. Також просить встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду, та справу розглянути в порядку скороченого провадження.

Ухвалою від 01 грудня 2017 року у даній справі відкрито скорочене провадження.

Представником відповідача 15 грудня 2017 року до суду направлене заперечення на позов ОСОБА_1, в якому він просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі за необґрунтованістю.

Оскільки провадження у даній справі відкрито до набрання чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу Адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, яким КАС України викладено в новій редакції, то відповідно до п. 9 перехідних положень КАС України в редакції від 15.12.2017, розгляд справи проводиться за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу.

Ухвалою від 21 грудня 2017 року справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

15 січня 2018 року до суду надійшло клопотання представника відповідача, в якому він просить відкласти судове засідання, призначене на 16.01.18 на іншу дату, у зв'язку з його перебуванням у додатковій відпустці.

Враховуючи, що для даної категорії справи визначений розгляд у порядку спрощеного позовного провадження, а ухвалою від 21.12.17 справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), заперечення відповідача проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження до суду не надходило, тому підстав для відкладення судового розгляду справи не вбачається, оскільки в такому разі лише буде порушений строк розгляду справи. Крім того, в матеріалах справи наявні заперечення відповідача, які по своїй суті є відзивом на позовну заяву, а перебування представника відповідача у додатковій відпустці не є поважною причиною для неприбуття у судове засідання, оскільки відповідач не позбавлений можливості направити, у разі необхідності, іншого представника.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, зокрема, щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.

Судом встановлені наступні обставини справи.

Позивач ОСОБА_1 у 2008 році був звільнений з посади заступника начальника відділу - начальника міліції громадської безпеки Недригайлівського РВ УМВС України у Сумській області у званні майора міліції та з 30.11.2008 перебуває на обліку у ОСОБА_2 управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області як отримувач пенсії, призначену відповідно до ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Позивач ОСОБА_1 22 вересня 2017 року отримав копію довідки №11/146- 614 (2988) від 26 травня 2017 року щодо його грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року (а.с.18). Довідка виготовлена Ліквідаційною комісією УМВС України в Сумській області. У даній довідці зазначено, що відповідно до частини третьої статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988, Наказу МВС від 06.04.2016 року № 260, розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 за посадою: заступник начальника Недригайлівського РВ- начальник міліції громадської безпеки УМВС України в Сумській області (заступник начальника відділу поліції) становить: посадовий оклад 3250,00 грн.; підвищення посадового окладу (0 %) 0,00; оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції 2000,00 грн.; надбавка за вислугу років (стаж служби) (30 %) 1575,00 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби (0 %) 0.00; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10 %) 325,00 грн.; премія (2,65 %) 189,48 грн.; всього на суму 7339,48 грн.

Не погоджуючись зі складовими даної довідки, позивач 17 жовтня 2017 року направив відповідачу письмову заяву про виготовлення та направлення йому та до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Сумській області нової довідки про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням збільшення грошового забезпечення поліцейських, оскільки, на його думку, попередня довідка була складена без урахування всіх необхідних, законних складових грошового забезпечення, а саме без урахування надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50 %, та із значно заниженим відсотком премії у розмірі 2,65 % у порівнянні із розміром 77,10%, вказаних у останній довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №11/653-1868 (2913) від 11.06.2012 року. А саме у даній заяві позивач просив надати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у зв'язку із збільшенням грошового забезпечення поліцейських згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 3250,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції 2000,00 грн.; надбавка за вислугу років (30%) 1575,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) 3412,50 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) 325,00 грн., премія (77,10%) 8143,68 грн., всього: 18706,18 грн. (а.с. 19-21).

Так, відповідно до копії грошового атестату №11 від 03.12.08, виданого Недригайлівським РВ УМВС України у Сумській області, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, заступник начальника відділу - начальник міліції громадської безпеки, мав посадовий оклад 1100,00 грн., оклад за спеціальним званням 125,00 грн., відсоткова надбавка за вислугу років 367,5 грн., відсоткова надбавка за виконання особливо важливих завдань 796,25 грн., премія 374,81 грн. (а.с.16).

Як вбачається з копії довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 11.06.2012 за №11-653-1868 (2913), перерахунок пенсії позивача здійснювався у тому числі з урахуванням збільшених показників: надбавки за вислугу років (30%), надбавки за виконання особливо важливих завдань (50%), надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (10%), премії (77,10%) (а.с.17).

З відповіді відповідача від 25.10.2017 року за вих. №33/0-57лк на вищезазначену заяву позивача, вбачається, що до оскарженої довідки було включено відомості про посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткову надбавку за вислугу років у розмірах, встановлених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", а відомості про інші щомісячні надбавки, доплати, підвищення та щомісячну премію було вказано відповідно до зазначеного у листі Міністерства внутрішніх справ України від 19.04.2017 року №4060/03/48-2017 середнього розміру за посадою позивача, фактично виплаченого за місяць, в якому виникло право на перерахунок пенсії, тобто за грудень 2015 року (а.с. 22). У даному листі зазначено, що розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року за посадою заступник начальника - начальник міліції громадської безпеки Недригайлівського РВ УМВС України в Сумській області становив: 7372,37 грн., з яких: посадовий оклад - 3250,00 грн., оклад за звання (майор міліції) - 2000,00 грн., надбавка за стаж роботи (30 %) - 1575,00 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби (0 %) - 00,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10,0%) - 325,00 грн., премія (3,11%) - 222,37 грн.

З письмового заперечення відповідача на позов, вбачається, що зазначена вище довідка про новий розмір грошового забезпечення позивача ОСОБА_1 була передана відповідачем ОСОБА_2 управлінню ПФУ в Сумській області, який позивачу і повинен перерахувати розмір пенсії відповідно до грошового забезпечення поліцейських. Таким чином, відповідач вважає, що виконав вимоги закону щодо надання органам пенсійного фонду відповідної довідки про нові складові грошового забезпечення позивача для здійснення перерахунку йому пенсії.

Не погодившись з такими діями відповідача, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Суд, дослідивши матеріали справи, доходить до висновку про часткове задоволення позову.

Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" № 580-VIII від 2 липня 2015 р. № 580-VIII (далі Закон № 580-VIII), пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до частини 18 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 pоку №2262-XII (далі - Закон №2262-XII, в редакції зі змінами, внесеними Законом № 580-VIII), у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року №900-VIII статтю 63 Закону №2262-XII після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

За правилами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45 (надалі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом №2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з пунктом 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Проаналізувавши вищезазначені правові норми, суд вважає, що позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45).

Цим нормативно-правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.

Зокрема, Порядком №45 визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію. На підставі такого рішення МВС повинно повідомити у п'ятиденний строк ПФУ про підстави для перерахунку пенсій відповідним категоріям осіб, а ПФУ, в свою чергу повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються на осіб, які звільненні із служби.

Разом з цим, питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління ПФУ від 30 січня 2007 року № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).

Відповідно до пункту 4 Порядку № 3-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.

Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.

Таким чином, пенсіонер органів внутрішніх справ, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право самостійно отримати довідку про складові грошового забезпечення.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 року по справі №21-484а13.

Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за стаж служби, надбавка за особливо важливі завдання, премія мають бути включені до довідки про складові грошового забезпечення.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідач протиправно відмовив позивачу у видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення: посадовий оклад 3250,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції 2000,00 грн., надбавка за вислугу років (30%) 1575,00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) 3412,50 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) 325,00 грн., премія (77,10%) 8143,68 грн., всього 18706,18 грн., з 01.01.2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок.

Що стосується позовних вимог про оскарження бездіяльності Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області суд зазначає наступне.

Визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо невиготовлення для перерахунку пенсії нової довідки встановленої форми про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1 та неподання нової довідки встановленої форми про розмір грошового забезпечення до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Сумській області для подальшого здійснення перерахунку пенсійного забезпечення у спірних правовідносинах не є належним способом захисту порушеного права позивача, у зв'язку з чим суд відмовляє у задоволенні позову в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача.

Таким чином, позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню в частині зобов'язання відповідача подати нову довідку.

Щодо встановлення судового контролю за виконанням даного судового рішення відповідно до ст. 382 КАС України, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Цій нормі кореспондують положення п. 1 ч. 6 статті 246 КАС України, згідно з яким у разі необхідності у резолютивній частині рішення також вказується порядок і строк виконання рішення.

Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень (відповідачем у справі) суд може під час ухвалення рішення у справі.

Такий контроль здійснюється судом, зокрема, зобов'язанням надати звіт про виконання судового рішення.

Оскільки рішення суду вимагає вчинення певних дій, ухвалене не на користь суб'єкта владних повноважень - відповідача у справі, то суд вбачає за можливе встановити відповідачу строку для подання звіту до суду про виконання рішення терміном десять днів з дня набрання рішенням суду законної сили.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову, судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5-9, 72-77, 90, 243 -246, 250, 255, 257-263, 382 КАС України, суд-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Сумській області (40000, м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 23) виготовити та направити до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Cумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2 Б, з повною реальною інформацією, за формою, передбаченою додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 3250,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції 2000,00 грн., надбавка за вислугу років (30%) 1575,00 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) 3412,50 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10%) 325,00 грн., премія (77,10%) 8143,68 грн., всього 18706,18 грн., з 01.01.2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок.

В іншій частині позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Встановити судовий контроль за виконанням рішення шляхом зобов'язання Ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області (40000, м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 23) подати до суду у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду (ст. 382 КАС України).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень з Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області (40000, м. Суми, вул. Г. Кондратьєва, 23) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2 Б) 320 (триста двадцять) грн. витрат по сплаті судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення, з урахуванням п. 15.5 ч. 1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України від 15.12.2017, до Харківського апеляційного адміністративного суду через Недригайлівський районний суд Сумської області.

Повне рішення складено 19 січня 2018 року.

Суддя:підпис З оригіналом згідно

Суддя: Я. Л. Петен