Ухвала від 28.12.2017 по справі 2-а-554/10/2270/10

ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА

28.12.2017 Київ К/9901/1087/17 2-а-554/10/2270/10

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача - Хохуляка В.В.,

суддів - Бившевої Л.І., Шипуліної Т.М.,

перевіривши касаційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 на ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 03 серпня 2017 року у справі № 2-а-554/102270/17 за позовом Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому до Військової частини НОМЕР_1 про звернення стягнення на активи в рахунок погашення податкового боргу, -

ВСТАНОВИВ:

18 грудня 2017 року до Верховного Суду надійшла касаційна скарга Військової частини НОМЕР_1 на ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 03 серпня 2017 року у справі № 2-а-554/102270/17. Одночасно заявником порушено питання про поновлення строку на подання касаційної скарги.

Касаційна скарга надіслана до суду 15 грудні 2017 року, про що свідчить відтиск поштового штемпеля на конверті, тобто після набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ (далі - Закон № 2147-VІІІ).

Відповідно до частини третьої статті 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Перевіряючи касаційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону, які діяли на час її подання, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.

Згідно з пунктом 14 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України судові рішення, ухвалені судами апеляційної інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в касаційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.

Відповідно до частини другої статті 212 КАС України (в редакції чинній на момент виникнення права на касаційне оскарження) касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, заявник в обґрунтування клопотання про поновлення процесуального строку на подання касаційної скарги, посилається на відсутність у кошторисі, затвердженому для Військової частини НОМЕР_1 на 2017 рік, коштів на сплату судового збору.

В той же час, будь яких доказів про звернення до суду касаційної інстанції в межах строку на касаційне оскарження із касаційною скаргою заявником не надано.

Розглянувши подане заявником клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження слід зазначити, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для звільнення від законодавчо встановленого обов'язку зі сплати судового збору.

Фінансування витрат на оплату судового збору для державних органів із державного бюджету передбачено за кодом економічної класифікації 2800 «Інші поточні платежі», розмір яких щорічно затверджується відповідним кошторисом.

Відтак, названа причина не вказує на поважність пропуску відповідачем строку касаційного оскарження.

Згідно з частиною третьої статті 332 КАС України (в редакції чинній на момент звернення із касаційною скаргою) касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

За таких обставин, у випадку наявності інших підтавав та доказів, які б підтверджували неможливість своєчасного вчинення процесуальної дії зі звернення до суду касаційної інстанції з касаційною скаргою у строк, визначений законом, відповідач має право звернутися до суду касаційної інстанції з відповідним обґрунтованим клопотанням.

Таким чином, заявнику касаційної скарги слід надати суду касаційної інстанції клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження з доказами на обґрунтування поважності причин пропуску цього строку.

На підставі викладеного, керуючись статтями 169, 248, 332, підпунктом 12 пункту 1 Розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України в редакції Закону № 2147-VІІІ, суд -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Військової частини НОМЕР_1 на ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 03 серпня 2017 року у справі № 2-а-554/102270/17 за позовом Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому до Військової частини НОМЕР_1 про звернення стягнення на активи в рахунок погашення податкового боргу - залишити без руху.

Встановити особі, що подала касаційну скаргу десятиденний строк для усунення виявлених недоліків касаційної скарги з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху.

Після усунення недоліків касаційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.

Роз'яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк касаційна скарга разом із доданими до неї матеріалами буде вважатись неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя В.В. Хохуляк

Судді Л.І. Бившева

Т.М. Шипуліна