Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13 грудня 2017 року Справа № П/811/515/17
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Притула К.М. розглянувши у порядку письмового провадження справу за позовом фермерського господарства «Лан» до Голованівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень - рішень,-
Фермерське господарство «Лан» звернулось з позовом до Голованівської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень - рішень в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 10.03.2017 року № 0000101401 в частині зобов'язання Фермерського господарства «Лан» сплатити податкового зобов'язання з ПДВ за травень 2016 р. в сумі 91639,00 грн. та штрафні санкції у розмірі 45819,50 грн.
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000941302 від 10.03.2017 року про зобов'язання сплати Фермерським господарством «Лан» в сумі 11391,53 грн. з податків та зборів, в тому числі з податку на доходи фізичних осіб, штрафних санкції у розмірі 5695,77 грн., та пені у розмірі 4115,79 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог, позивач зазначила, що Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області було проведено планову виїзну перевірку фермерського господарства «Лан» (код -31541177) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 рік, внаслідок чого було складено акт від 20.02.2017 року № 52/11-28-14-01/31541177.
На підставі проведеної перевірки, позивачем отримано податкові повідомлення-рішення від 10.03.2017 року № 0000101401 та № 0000941302.
Позивач вважає, що висновки Акта перевірки є необґрунтованими, а спірні податкові повідомлення-рішення являються неправомірним та підлягають скасуванню.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Представник відповідача до судового засідання надав заяву про розгляд справи без його участі. Також, відповідачем подано письмові заперечення, де зазначено, що позовні вимоги не визнаються в повному обсязі та зазначається, що прийняття оскаржуваних рішень обумовлено порушенням податкового законодавства, що виявлені під час перевірки, а тому є правомірними та не підлягають скасуванню.
В судовому засіданні 13.12.2017 року за участю представника позивача суд у відповідності до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалив подальший розгляд справи провести у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані позивачем і відповідачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Судом встановлено, що посадовими особами відповідача було проведено планову виїзну перевірку фермерського господарства «Лан» (код -31541177) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 рік (а.с. 10-40).
В акті № 52/11-28-14-01/31541177 від 20.02.2017 року зазначено, що перевіркою встановлено порушення:
- п.198.3, п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість по податковій декларації з ПДВ зі спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства, в періоді, що перевірявся на загальну суму 115186 грн., в т.ч. за вересень 2014 року в сумі 23547 грн., за травень 2016 року в сумі 91639 грн. та відповідно в даному розмірі не за призначенням та/або всупереч умовам чи цілям її надання отримано (застосовано) податкову пільгу;
- пп.164.2.5, п.164.2, ст. 164, п. 167.1 ст. 167, пп. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168, п. 170.1.4 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України, в результаті чого встановлено несплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі 11391,53 грн. в тому числі до бюджету податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі 11391,53 грн., в тому числі по періодам: - жовтень 2015 року у сумі 11190,00 грн.; - листопад 2015 року у сумі 201,53 грн.;
- ст. 129, пп. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України в результаті чого допущено порушення вимог податкового законодавства під час перевірки питань щодо своєчасності перерахування податку на доходи фізичних осіб до бюджету в періоді, що перевірявся, відповідно до яких встановлено несплату бюджету податку на доходи фізичних осіб в сумі 11391,53 грн., за що нарахована пеня в сумі 4115,79 грн.
На підставі висновків, викладених в акті перевірки податковим органом прийнято податкове повідомлення - рішення №0000101401 від 10.03.2017 року, відповідно до якого збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "Податок на додану вартість" - 115186 грн. та застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 57593 грн.; податкове повідомлення - рішення №0000941302 від 10.03.2017 року, відповідно до якого визначено суму грошового зобов'язання з податків та зборів в тому числі з податку на доходи фізичних осіб, пені в загальній сумі 11391,53 грн., з яких за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в розмірі 5695,77 грн. та сума пені відповідно до підпункту 129.1.1 пункту 129.1 ст. 129 податкового кодексу України в розмірі 4115,79 грн. (а.с.41-42).
Позивач зазначає, що не погоджується з висновком Акту № 52/101/31541177 перевірки в тій частині, що в травні 2016 року ФГ «Лан» списано більше на 277,13 мішків насіння кукурудзи на суму 458 194,38 грн. використаного не в господарській діяльності та відповідно на порушення п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України занижено податкові зобов'язання з ПДВ за травень 2016 року в сумі 91 638,88 грн. ( 458 194,38 х 20%). ФГ «Лан» в дійсності на площу 1 384,87 га затратило 1 700 мішків насіння кукурудзи, що стверджується Актом від 31.05.2016 р. № 00000000005 витрат насіння на посів кукурудзи. При посадці кукурудзи посів загустили, але це не є порушенням. Крім того, землі для посіву кукурудзи роздріблені на паї - окремі земельні ділянки, які необхідно обходити, обсівати сільськогосподарською технікою і тому на 1 га потрібно більше посівного матеріалу, чим рекомендує селекційна компанія. Рекомендації селекційної компанії носять лише рекомендаційний характер, а не обов'язковий, тому посилання в Акті № 52/11-28-14-01/31541177 перевірки на рекомендації селекційної компанії є безпідставними і такими, що підлягають скасуванню.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 200.1 статті 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
За змістом пункту 200.3. статті 200 Податкового кодексу України, при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Згідно з п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України встановлено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
При цьому в пункті 198.2 зазначеної статті передбачено, що датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів із банківського рахунку платника податку в оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках такі обов'язкові реквізити: а) порядковий номер податкової накладної; б) дата виписування податкової накладної; в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); ґ) місцезнаходження юридичної особи - продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; є) ціна постачання без урахування податку; ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; и) вид цивільно-правового договору; і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).
З аналізу наведених правових норм, суд дійшов висновку, що необхідною умовою для правомірності формування податкового кредиту та валових витрат, є фактичне здійснення господарської операції платником податків.
У свою чергу, фактичне здійснення господарської операції платником податків посвідчується, зокрема, належно оформленими податковими накладними та іншими первинними бухгалтерськими документами.
Так, податкова звітність формується на підставі первинних бухгалтерських документів, які, для надання їм юридичної значимості (сили), крім іншого, мають бути складені за фактично вчиненою операцією, повинні мати всі обов'язкові реквізити, містити відомості про господарську операцію, про зміст та обсяг операцій, та бути підписані уповноваженими особами, що надає первинному документу юридичну значимість для цілей відображення спірних операцій у бухгалтерському та податковому обліку, а також, відповідно, для цілей формування відповідних сум податкових вигод.
Згідно з пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
При цьому, платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності (пункт 44.3 статті 44 Податкового кодексу України).
Зазначеному обов'язку платника податків кореспондує визначене пунктом 85.4 статті 85 Податкового кодексу України право посадових осіб органу державної податкової служби при проведенні перевірок отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування, несплату податків, зборів (обов'язкових платежів), порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.
Пункт 44.4 статті 44 Податкового кодексу України містить застереження, за яким вищезазначені документи, пов'язані з предметом перевірки, проведенням процедури адміністративного оскарження прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення або судового розгляду, повинні зберігатися до закінчення перевірки та передбаченого законом строку оскарження прийнятих за її результатами рішень та/або вирішення справи судом, але не менше строків, передбачених пунктом 44.3 цієї статті.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.
Згідно зі статтею 1 Закону України від 16.07.1999 № 996-ХІV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства. Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.
Статтею 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" встановлені вимоги до первинних документів, які є підставою для бухгалтерського та податкового обліку.
Так, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Такі первинні документи повинні мати обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Відповідно до підпункту 2.4 пункту 2 Положення "Про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку", затвердженого Наказом Міністерства фінансів України № 168/704 від 05.06.1995 року, первинні документи (на паперових і машинозчитувальних носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов'язкові реквізити: назва підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному вираженні), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійсненні господарської операції і складання первинного документа.
З урахуванням викладеного, для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.
У той же час, правові наслідки у вигляді виникнення у покупця права на формування податкового кредиту з ПДВ виникають за наявності сукупності обставин та підстав, з якими наведені вище норми податкового законодавства пов'язують можливість формування спірних сум податкового кредиту та які є передумовою їх формування.
Зокрема, такі правові наслідки наступають у разі: фактичного (реального) здійснення оподатковуваних операцій; документального підтвердження реального здійснення господарських операцій сукупністю юридично значимих (дійсних) первинних та інших документів, які зазвичай супроводжують операції певного виду (в залежності від характеру певних операцій) та які містять інформацію про зміст та обсяг операції, підписані уповноваженими особами; придбання товарів/робіт/послуг з метою їх використання у власній господарській діяльності; наявності розумних економічних причин (ділової мети) для здійснення господарських операцій.
Недоведеність наявності цих чинників, з якими наведені вище норми законодавства пов'язують можливість формування платником податків податкового кредиту, зокрема, недоведеність здійснення певних операцій (нездійснення операцій), позбавляє первинні документи юридичної значимості для цілей формування податкових вигод, а покупця - права на формування цих податкових вигод, навіть за наявності правильно оформлених за зовнішніми ознаками та формою, але недостовірних та у зв'язку з цим юридично дефектних первинних документів.
Судом встановлено, що 30 листопада 2015 року між ТОВ «Агро Експерт» (продавець) та фермерським господарством «Лан» (покупець) укладено договір поставки №АЕ-38-3011/16, за умовами якого продавець передає у власність покупцеві (постачає), а покупець приймає та оплачує (купує) товари у кількості, в одиницях виміру, асортименті, упаковці за ціною та вартістю, в порядку та на умовах, визначених цим Договором. Товаром за цим договором є насіння та/або засоби захисту рослин. Орієнтовні номенклатура, асортимент, кількість, ціна та загальна вартість товару визначаються специфікаціями у відповідних додатках до цього договору (а.с.124-128).
На підтвердження фактичного виконання сторонами умов даного договору, до суду надано товарно-транспортні накладні, видаткові накладні, рахунки на оплату, додаток-специфікація (а.с. 129-146).
Позивачем до складу податкового кредиту віднесено відповідні суми ПДВ, за податковими накладними, виданими вищевказаним контрагентом (а.с.147-159).
Всі документи підписані відповідальними особами та скріплені печатками як позивача так і контрагентів.
Судом також враховано наступні обставини.
Придбані посівні матеріали фермерським господарством було використано у господарській діяльності та взято до уваги посилання, як на доказ Акт від 31.05.2016 року № 00000000005 витрат насіння на посів кукурудзи (а.с.160).
Дослідивши надані до суду первинні документи, суд встановив, що вони складені відповідно до вимог ч. 2 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
За таких обставин, факт здійснення господарських операцій підтверджується позивачем належним чином оформленими первинними та розрахунковими документами, що згідно з ст.198 ПК України свідчить про належне формування позивачем на підставі цих первинних документів податкового кредиту з податку на додану вартість та валових витрат.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, про неправомірність прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення від 10.03.2017 року № 0000101401 в частині зобов'язання Фермерського господарства «Лан» сплатити податкового зобов'язання з ПДВ за травень 2016 р. в сумі 91639,00 грн. та про задоволення позовних вимог в цій частині.
Стосовно висновків Акту перевірки №52/11-28-14-01/31541177 в частині про несплату до бюджету податку на доходи фізичних осіб у загальній сумі 11 391,53 грн, за - жовтень 2015 р. у сумі 11 190 грн., листопад 2015 року - 201,53 грн. суд зазначає наступне.
Відповідно до фактів встановлених перевіркою, а саме - згідно оборотно - сальдових відомостей по рахунку 68511.6411, касової книги, первинних касових документів за період жовтень та листопад 2015 року, звіту 1ДФ за 4 квартал 2015 року, в жовтні та листопаді 2015 року ФГ «Лан» було нараховано та виплачено доходи фізичним особам - орендодавцям в рахунок виплати орендної плати за користування земельними паями, за майбутні періоди.
Так, у 4 кварталі 2015 року ФГ «Лан», за згодою сторін, на підставі заяв фізичних осіб - орендодавців, 3 фізичним особам - орендодавцям, було нараховано та виплачено орендну плату згідно договорів оренди землі, достроково за майбутні періоди.
Податковим агентом - ФГ «Лан» зазначені доходи відображено у податковому розрахунку форма № 1ДФ за 4 квартал 2015 року, з ознакою доходу « 106», як дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому пунктом 170.1 ПК (пп. 164.2.5 ПК), а саме: ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_3) нараховано та виплачено дохід у сумі 67680,00 грн., нараховано та утримано ПДФО у сумі 27072,00 гри.; ОСОБА_2 (РНОКПП-1181308715) нараховано та виплачно дохід у сумі 67680,00 грн., нараховано та утримано ПДФО у сумі 10152,00 грн.; ОСОБА_3 (РНОКПП - НОМЕР_4) нараховано та виплачно дохід у сумі 16210,77 грн., нараховано та утримано ПДФО у сумі 2431,62 грн.
Із каси ФГ «Лан» готівковими коштами було видано орендну плату за земельні паї за майбутні періоди, фізичним особам орендарям: ОСОБА_1 (РНОКПП- НОМЕР_3) у сумі 150700,80 грн., за оренду земельного паю за період 2015 рік - 2034 рік, згідно видаткового касового ордера №171 від 06 жовтня 2015 року; ОСОБА_2 (РНОКПП-1181308715) у сумі 56512,80 грн., за оренду земельного паю за період 2015 рік - 2029 рік, згідно видаткового касового ордера №171 від 16 жовтня 2015 року; ОСОБА_3 (РНОКПП - НОМЕР_4) у сумі 13536,00 грн., за оренду земельного паю за період 2015 рік - 2017 рік. згідно видаткового касовою ордера №211 від 05 листопада 2015 року.
Згідно зі статтею 21 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998 № 161-ХIV орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Дохід фізичної особи - орендодавця від надання в оренду земельної ділянки включається до загального оподатковуваного доходу такої фізичної особи (пп. 164.2.5 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ із змінами та доповненнями). Податковим агентом орендодавця в цьому разі є орендар. Об'єкт оподаткування відповідно до підпунктів 170.1.1 та 170.1.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ із змінами та доповненнями) визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше: - для земельної ділянки сільськогосподарського призначення - 3% нормативної грошової оцінки (пп. 288.5.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ зі змінами та доповненнями).
Відповідно до пп. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VІ із змінами та доповненнями (в редакції, що діяла на момент виникнення правовідносин) дохід від надання землі в оренді потрапляє до місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків .
Відповідно до пункту 167.1 статті 167, підпункту 170.1.4 пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України (в редакції, що діяла на момент виникнення правовідносин), доходи фізичної особи-орендодавця від надання в оренді земельної ділянки оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати у 2015 році за ставкою 15% (20% - якщо сума компенсації більша 10-кратного розміру мінімальної заробітної плати, установленої на 1 січня поточного року . До суми такого перевищення застосовується ставка 20%. При грошовій виплаті від суми орендної плати віднімається податок на доходи, розрахований за зазначеною вище ставкою, а різниця виплачується фізичній особі.
Виходячи з вищевикладеного та відповідно до пп. 170.1.4 п. 170.1 ст.170 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-УІ із нарахованих та виплачених доходів за орендну плату за користування земельними паями необхідно було утримати податок на доходи фізичних осіб в загальній сумі 51047,15 грн., в тому числі: за жовтень 2015 року в сумі 48414,00 грн. ОСОБА_1 в сумі 35487,00 грн. (12180 грн.* 15%=1827,00 грн. (180480-12180)*20%=33660,00грн); ОСОБА_2 в сумі 12927,00 грн. (12180 грн.*15%=1827,00 грн. (67680,00-12180)*20%=11100,00 грн); за листопад 2015 року в сумі 2633,15 грн.: ОСОБА_4 в сумі 2633,15 грн.. (12180 грн.*15%=1827,00 грн. (16210,77-12180)*20%=806.15 грн).
Відповідно до пп.. 168.1.4 п. 168.4 статті 168 Податкового кодексу України при виплаті орендної плати за землю готівкою з каси податкового агента ПДФО сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такої виплати.
Також, судом встановлено, що згідно ст.129 Податкового кодексу України, на суму заниженого податку на доходи фізичних осіб в розмірі 11391 грн. відповідачем було правомірно нараховано пеню в сумі 4115,79 грн.
Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення № 0000941302 від 10.03.2017 року про зобов'язання сплати Фермерським господарством «Лан» в сумі 11391,53 грн. з податків та зборів, в тому числі з податку на доходи фізичних осіб, штрафних санкції у розмірі 5695,77 грн., та пені у розмірі 4115,79 грн., прийнято відповідно до норм законодавства та не підлягає скасування. Тому, в задоволенні даної частини позовних вимог, суд вважає за необхідне - відмовити.
Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 94, 162, 163 КАС України, суд, -
Позовні вимоги фермерського господарства «Лан» - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 10.03.2017 року № 0000101401 в частині зобов'язання Фермерського господарства «Лан» сплатити податкового зобов'язання з ПДВ за травень 2016 р. в сумі 91639,00 грн. та штрафні санкції у розмірі 45819,50 грн.
В задоволені решти позовних вимог - відмовити.
Присудити фермерському господарству «Лан» (ЄДРПОУ 31541177) з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Голованівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області судовий збір у сумі 1600,00 грн.
Постанова відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду К.М. Притула