29.12.2017 Справа №607/16980/17
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбановський Ю.І., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління держпраці у Тернопільській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, фізична особа-підприємець, рнокпп: НОМЕР_1,
за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
Управлінням держпраці у Тернопільській області направлено суду адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 41 КУпАП.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення №19-16-37/317 від 21.12.2017р., ОСОБА_1 здійснюючи підприємницьку діяльність, як фізична особа-підприємець, вчинив адміністративне правопорушення за ознаками ч.1 ст. 41 КУпАП, а саме: в порушення вимог частин 1,2 статті 115 КЗпП України та частини 1 статті 24 Закону України «Про оплату праці», виплата заробітної плати працівникам проводиться нерегулярно, з порушенням встановленого строку її виплати. Заробітну плату за жовтень виплачено єдиним платежем 31 жовтня 2017 року.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування всіх обставин справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Проте, у протоколі про адміністративне правопорушення, всупереч вимогам законодавства не зазначено суті порушення, а саме: не вказано кому із працівників виплата заробітної плати проводилася із порушенням встановленого законодавством строку.
Тому протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Звертаю особливу увагу на те, що саме протокол про адміністративне правопорушення повинен містити визначені ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення дані. Будь-які пояснення, листи чи довідки, складені без дотримання відповідної процедури, не замінюють та не можуть доповнювати його.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, суддя прийшов до висновку, що вказані недоліки не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу та накласти адміністративне стягнення відповідно до вимог ст. 33 КУпАП.
За таких обставин, матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 41 КУпАП необхідно повторно направити в Управління держпраці у Тернопільській області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 256 КУпАП, суддя -
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 41 КУпАП направити в Управління держпраці у Тернопільській області для належного оформлення.
Суддя Ю.І. Дзюбановський