Справа № 755/15327/17
3/755/7549/17
"27" грудня 2017 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Курило А.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Головного управління ДФС у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, працюючого фізичною особою-підприємцем, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164 КпАП України,
10.08.2017 року, приблизно об 11 годині 00 хвилин, за адресою: АДРЕСА_1, при проведенні фактичної перевірки ФОП ОСОБА_1, виявлено порушення, а саме: перевіркою встановлено факт реалізації бокалу (пластиковий стакан 0,5 л.) пива «Розливне фірмове» міцністю 4,5 % об. алк. для споживання на місці за ціною 20,22 грн. без наявності ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, на що продавцем не надано розрахунковий документ. Також в ході перевірки встановлено факт зберігання з метою подальшої реалізації алкогольних напоїв описаних в додатку № 1 до акту перевірки без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, чим порушено вимоги ч.12 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями), відповідно до якого роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензії. ФОП ОСОБА_1 до перевірки не надано документів, щодо узгодження статусу громадського харчування у кафе за адресою: АДРЕСА_1, чим порушено ст.153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями). Також ФОП ОСОБА_1 до перевірки не надано Довідку про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру. Згідно ч.37 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями), зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру. Таким чином, встановлено зберігання алкогольних напоїв (описаних в додатку № 1) не внесених у місця зберігання до Єдиного реєстру, чим порушено вимоги ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями).
В судове засідання ОСОБА_1 вдруге не з'явилася, про день, час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином, про причини не явки суд не повідомила. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення, акт про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарських вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами від 11.08.2017 року № 26/918/40-2821207317 з додатками, акт неможливості вручення акта перевірки у зв'язку з неявкою СГ, акт № 459/26-15-40-01 про неявку на складання протоколу про адміністративне правопорушення, акт № 460/26-15-40-01 неможливості вручення примірника протоколу № 38/26-15-40-01 від 21.09.2017 номер бланку 387821 про адміністративне правопорушення, квитанції, повідомлення, приходить до наступного.
Стаття 7 КпАП України передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно до ст.245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.2 ст.38 КпАП України, адміністративне стягнення може буди накладене не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, подія була вчинена 10.08.2017 року, тобто на день ухвалення постанови минуло три місяці.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 38, 247 ч.1 п. 7, 283-285, 294 КпАП України, суд, -
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164 КпАП України, закрити у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Суддя: