ун. № 759/17832/16-а
пр. № 2-а/759/98/17
08 лютого 2017 року м. Київ
cуддя Святошинського районного суду м. Києва Сенько М.Ф., розглянув у скороченому провадженні адміністративний позов ОСОБА_1 до Правобережного об"єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправним та зобов'язання вчинити дії,-
Сторонами не оспорюється і знаходить своє підтвердження матеріалами справи те, що ОСОБА_1 працювала у Генеральній прокуратурі України, був звільнена з посади старшого прокурора відділу, з квітня 2014 року перебуває на обліку в Правобережному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м. Києві (далі УПФУ) та отримує пенсію за вислугу років, що призначена відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" у розмірі 80% від заробітної плати. 22.11.2016 року вона звернулася до УПФУ із заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки Генеральної прокуратури України від 18.11.2016 року № 18-1669зп про середньомісячну заробітну плату за посадою, яку вона займала при звільненні з роботи, проте, отримала відмову, мотивовану відсутністю правових підстав для перерахунку (див. лист УПФУ від 01.12.2016 р.).
Не погодившись з цим, ОСОБА_1 в грудні 2016 року заявив позов, за яким просила визнати протиправними дії УПФУ щодо відмови в перерахунку та зобов'язати УПФУ здійснити перерахунок пенсії на підставі довідки Генеральної прокуратури України від 18.11.2016 року № 18-1669зп, з урахуванням обмежень максимального розміру пенсії 10-ма прожитковими мінімумами на відповідний рік і без обмеження максимальним розміром - 10740 грн. та виплатити різницю в пенсії, що виявиться при перерахунку.
Представник відповідача Красножон А.С. надіслала письмові заперечення, за якими в задоволенні позову просила відмовити, за безпідставністю.
Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів та слідчих визначено ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" № 1789-ХІІ. Дана норма неодноразово змінювалась.
Відповідно до частини 1 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру", прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Законом України від 08.07.2011р. № 3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності з 01.10.2011р., внесено зміни до ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ, зокрема змінено у відсотках розмір пенсії за вислугу років, яка призначається прокурорам і слідчим у разі реалізації ними такого права.
Відповідно до ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ в редакції Закону № 3668-VІ прокурори і слідчі мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.
Отже, з 01.10.2011 року положення ч. 1 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо призначення прокурорам і слідчим пенсії за вислугу років у розмірі не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку втратили чинність у зв'язку з внесенням змін до цієї норми Законом №3668-VІ.
Відповідно до ст. 2 Закону №3668-VI максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Закону України «Про прокуратуру», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Крім того, визначене п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону №3668-VI обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Разом з тим, підстави та порядок перерахунку пенсій прокурорам регулюють ч.ч. 13, 18 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ, положення яких щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону № 3668-VІ змін не зазнали (змінилась лише нумерація частин цієї статті).
Так, відповідно до ч. 13 ст. 50-1 Закону № 1789-ХІІ обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Відповідно до ч. 18 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.
Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи, а не станом на час звернення за перерахунком.
З наведенного приходжу до висновку, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому внесені Законом № 3668-VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» і Законом № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм проведення перерахунку пенсії за вислугу років прокурорам є частини тринадцята, вісімнадцята статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, які змін у зв'язку із прийняттям Законів № 3668-VІ і № 1166-VII не зазнали.
Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 21.01.2016 у справі № К/800/6054/15.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якої Конституція України та закони України виокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами (в тому числі і Законом України "Про прокуратуру").
У своїх рішеннях Конституційний Суд України вказав на необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно - правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення (Рішення № 5-рп/2002).
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст. 22 Конституції України - не допускається.
Крім того, відповідно до статей 22 та 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України (в тому числі і Законом України "Про прокуратуру") є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.
Аналогічний висновок щодо застосування норм матеріального права міститься, зокрема, у постановах Верховного Суду України від 10.12.2013р. (№ 21-348а13) та від 06.10.2015р. (№21-2432/15).
Виходячи із загальних засад пріоритету законів над підзаконними актами при розрахунку пенсії позивача має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, тобто застосуванню підлягає розмір, встановлений згідно з частини 1 статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру", відповідно до якого розмір пенсії позивача повинен становити 80% від суми місячного заробітку.
Відсутність механізму перерахунку пенсії, не може слугувати підставою для відмови в такому перерахунку. До того, ж з огляду на те, що норми, які регулють перерахунок пенсії змінам не піддавались, то вважаю, що і механізм перерахунку має залишитись попередній.
Інших доводів в обгрунтування заперечень до позову не наведено.
За наведених фактів та відповідних їм правовідносинам, приходжу до висновку, що відмова УПФУ в перерахунку пенсії ОСОБА_1 є протиправною, а відтак визнаю позов обгрунтованим і таким, що підлягає задоволенню повністю.
Оскільки сторонни звільнені від сплати судового збору, то витрати у справі відношу на рахунок держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2,9,18,69-71, 93, 94, 97, 99, 100, 102, 104, 158-163 КАС України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Правобережного об"єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправним та зобов'язання вчинити дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за її заявою від 22 листопада 2016 року.
Зобов'язати Правобережне об'єднання Управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІН НОМЕР_1) перерахунок та виплату пенсії за її заявою від 22 листопада 2016 р., відповідно і на підставі Закону України «Про прокуратуру», з розрахунку 88% від заробітної плати, що зазначена в довідці довідки Генеральної прокуратури України від 18.11.2016 року № 18-1669зп, з урахуванням обмежень максимального розміру пенсії 10-ма прожитковими мінімумами на відповідний рік і без обмеження максимальним розміром - 10740 грн, з урахуванням раніше проведених виплат, починаючи з 01.05.2016 року.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Святошинський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня проголошення.
Суддя Сенько М.Ф.
ОСОБА_1 в грудні 2016р. звернулася до суду з позовом до Правобережного об"єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправним та зобов'язання вчинити дії. Позов обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії в розмірі та відсотках відповідно до ст. 50-1 ЗУ «Про прокуратуру» в редакції на час призначення пенсії у розмірі 80 % від розміру місячної зарплати зазначеної в довідці Генеральної прокуратури України від 18.11.2016 року № 18-1669зп, з урахуванням обмежень максимального розміру пенсії 10-ма прожитковими мінімумами на відповідний рік і без обмеження максимальним розміром - 10740 грн. та виплатити різницю в пенсії за минулий час з урахуванням виплачених коштів з 01.05.2016 року.
В задоволенні заяви було відмовлено.
Не погодившись з такою відмовою ОСОБА_1 звернулася за захистом до суду.
Представник відповідача Правобережного об"єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві надав письмові заперечення, які долучені до матеріалів справи.
Судом встановлено таке.
З 15 квітня 2014 року позивач отримує пенсію за вислугою років згідно із Законом України «Про прокуратуру» у розмірі 80 % суми місячної зарплати.
22.11.2016 року ОСОБА_1 звернулася до відповідача із заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки довідці Генеральної прокуратури України від 18.11.2016 року № 18-1669зп.
Листом № 1330/01/ С-1105 від 01.12.2016 року ПО УПФ в м. Києві повідомило позивача про неможливість здійснення перерахунку пенсії у зв'язку з відсутністю законних підстав.
Не погодившись з такими діями відповідача, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Умови та порядок пенсійного забезпечення прокурорів та слідчих визначено статтею 50-1 Закону № 1789-ХІІ. Редакція зазначеної статті змінювалась.
Згідно з частиною першою статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції Закону України від 12.07.2001 р. № 2663-III, чинній на момент призначення позивачу пенсії) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.
Відповідно до змін, внесених до вказаної правової норми згідно із Законами України від 08.07.2011 р. № 3668-VI, від 27.03.2014 р. № 1166-VII, від 28.12.2014 р. № 76-VIII, розмір пенсії у відсотковому відношенні до заробітної плати зменшено і незалежно від стажу роботи становить: з 01.10.2011 р. - 80%, з 01.04.2014 р. - 70%, з 01.01.2015 р. - 60%.
При цьому в частині п'ятнадцятій статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції Закону України від 08.07.2011 р. № 3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", яка діє до теперішнього часу) встановлено норму про те, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
За змістом пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" вказаного Закону обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом, однак якщо призначена раніше пенсія перевищує максимальний розмір, то її перерахунок не здійснюється до того часу, коли розмір пенсії відповідатиме максимальному розміру пенсії, встановленому цим Законом.
Відповідно до частини тринадцятої статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
Згідно з частиною вісімнадцятою статті 50-1 цього Закону призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій ;провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.
Відповідно, суд приходить до висновку, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а внесені Законом №3668-VІ зміни до статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.
Аналогічний висновок щодо застосування норм матеріального права міститься, зокрема, у постановах Верховного Суду України від 10.12.2013р. (№ 21-348а13) та від 06.10.2015р. (№21-2432/15).
З 15 липня 2015 року набрав чинності Закон України "Про прокуратуру" від 14.10.2014р. №1697-VII та втратив чинність Закон України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-XII, крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п'ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів (їх дія поширюється на осіб, яким присвоєно класні чини до набрання чинності цим Законом), статті 55 щодо посвідчення працівника прокуратури, статті 2 у частині підстав звільнення з посади Генерального прокурора України, а також статті 13 щодо функціонування в системі органів прокуратури міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратур, яка втрачає чинність з 15 грудня 2015 року.
Підстави та порядок перерахунку пенсії працівників прокуратури, передбачені статтею 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2015 року №1697-VII.
Відповідно до ч.13 ст.86 Закону №1697-VII пенсії за вислугу років відповідно до цієї статті призначаються, перераховуються і виплачуються уповноваженими на це державними органами.
Частиною 20 ст.86 Закону №1697-VII передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.
Проте, неприйняття Кабінетом Міністрів України нормативно-правового акта, який би визначав умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, не може бути підставою для відмови у такому перерахунку.
Відповідно до ч.4 ст.45 Закону №1058-IV перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35,частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Частиною 1 ст.44 Закону №1058-IV передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Відповідно до ч.5 ст.45 Закону №1058-IV документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Згідно з положеннями п.1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005р. № 22-1, заява про перерахунок пенсії подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії.
Відповідно до п.1.7 Порядку № 22-1, днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.
Згідно з абз.2 п.4.1 Порядку № 22-1, заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що необхідною умовою для перерахунку пенсії є заява про перерахунок пенсії та документи, подані пенсіонером щодо розміру місячного заробітку за відповідною посадою станом на час звернення за перерахунком пенсії. При цьому, такий перерахунок має здійснюватися виходячи із норм законодавства, які були чинними на момент призначення пенсії позивачу, тобто в розмірі 80% від заробітної плати.
Право на перерахунок пенсії надано позивачу з моменту призначення пенсії і на підставі діючого на той час законодавства, а тому не може бути обмежене чи скасоване при прийнятті нових законів чи інших нормативно-правових актів, оскільки це б суперечило ст.22 Конституції України, яка є нормою прямої дії.
Враховуючи наявність підстав для перерахунку пенсії та зважаючи на те, що виникнення права на перерахунок пенсії нерозривно пов'язане із фактом звернення особи за таким перерахунком, суд вважає, що вимоги підлягають задоволенню.
З огляду на викладене, позов підлягає задоволенню .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2,9,18,69-71, 93, 94, 97, 99, 100, 102, 104, 158-163 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Правобережного об"єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання дій протиправним та зобов'язання вчинити дії задовольнити.
Визнати дії Правобережного об"єднаного Управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови ОСОБА_1 перерахунку пенсії на підставі її завяви від 22 листопада 2016 року та на підставі довідки Генеральної прокуратури України від 18 листопада 2016 року за № 18-1669зп, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ, виходячи з розміру 80% від середнього заробітку, здійснити відповідні виплати неправомірними.
Зобов'язати Правобережне об"єднане Управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ ( в редакції на час призначення пенсії) в розмірі 80 відсотків від розміру місячної заробітної плати, зазначеної у довідці Генеральної прокуратури України від 18 листопада 2016 року за № 18-1669зп, починаючи з 01 травня 2016 року.
В іншій частині позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Святошинський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня отримання її копії
Суддя Сенько М.Ф.