Провадження №3/155/745/17
Справа №155/2198/17
27 грудня 2017 року суддя Горохівського районного суду Волинської області Чонка В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительку села Скобелка Горохівського району Волинської області, вулиця Селищна, 9, непрацюючої,
у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Горохівського районного суду Волинської області з Горохівського ВП ГУНП у Волинській області надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 02 грудня 2017 року о 23 годині 30 хвилин, в селі Привітне Локачинського району Волинської області, по вулиці Центральній, керуючи автомобілем Geely CK-2, реєстраційний номерний знак НОМЕР_1, не врахувала дорожньої обстановки, погодних умов, стану дорожнього покриття, не вибрала безпечної швидкості руху, внаслідок чого автомобіль з'їхав в кювет де зіткнувся з придорожнім деревом. В результаті ДТП автомобіль зазнав механічних пошкоджень.
ОСОБА_1 в суді свою вину визнала повністю та щиро розкаялася.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії АП2 №537474 від 03 грудня 2017 року, схемою місця ДТП від 03 грудня 2017 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 03 грудня 2017 року.
Таким чином, вважаю, що ОСОБА_1 своїми діями спрямованими на порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів вчинив правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.
В той же час, відповідно до ч.1 ст.62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Виходячи з практики Європейського суду з прав людини, зокрема із рішення «Гурепка проти України», вважаю, що зазначений адміністративний матеріал підпадає під дію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, оскільки санкція ст.122-4 КУпАП передбачає такий вид адміністративного стягнення, як накладення штрафу, а також з огляду на те, що результат розгляду такого матеріалу може істотно вплинути на майнові інтереси особи в майбутньому.
Згідно ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Отже, малозначне правопорушення - це такі дії, які не спричинили або не могли спричинити істотної шкоди суспільним та державним інтересам, правам і свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом.
Крім того, Європейський суд з прав людини в своєму рішенні «Ісмаїлов проти Росії» від 06 листопада 2008 року зазначив, що згідно з принципом верховенства права однією з підвалин демократичного суспільства, який закріплений в усіх статтях Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, при розгляді справи та призначенні стягнення потрібно досягти справедливого балансу між загальними інтересами суспільства та вимогами захисту основоположних прав особи, щоб під час відповідного втручання був дотриманий принцип законності і воно не було свавільним, тобто стягнення повинне бути пропорційним, воно має відповідати тяжкості скоєного правопорушення, а також його наслідкам.
Таким чином, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, щире каяття, відсутність тяжких наслідків від вчиненого, інші конкретні обставини справи, вважаю за можливе застосувати положення ст.22 КУпАП, справу закрити, обмежившись усним зауваженням.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винною в правопорушенні, передбаченому ст.124 КУпАП.
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити, звільнивши його від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора до апеляційного суду Волинської області через Горохівський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя /підпис/
Згідно з оригіналом.
Суддя Горохівського районного суду Чонка В.В.