154/3202/17
3/154/1438/17
Копія
26 грудня 2017 року. Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Лященко О.В., при секретарі Баранюк О.В., за участю прокурора Артиш Н.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши матеріали які надійшли з Управління захисту економіки у Волинській області ДЗЕ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживачого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого начальником нафто-газопромислу Локачинський нафто-газопромисел ГПУ «Львівгазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування», депутата сьомого скликання, Володимир-Волинської районної ради, Володимир - Волинського району, Волинської області, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1, ставиться в вину те, що він, будучи депутатом сьомого скликання Володимир - Волинської районної ради, відповідно до п.п. «б», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб'єктом на якого поширюється дія зазначеного Закону, будучи суб'єктом декларування несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст. 45 Закону, вчинивши тим самим адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчинені адміністративного правопорушення визнав та пояснив, що про необхідність подачі декларації йому було відомо із ЗМІ, а також про це наголошувалось на сесіях Володимир - Волинської районної ради. Зазначив, що він не подав своєчасно декларацію, оскільки 13.03.2017 року він офіційно зареєструвався у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб і фактично з того моменту почав заповняти декларацію. У зв'язку із перевантаженням серверу та проведенням регламентних робіт, не зміг належним чином її заповнити. В березні 2017року, точної дати не пам'ятає, повністю заповнив усі позиції електронної декларації та натиснув на позначку «Подати декларацію». Після вказаної дії йому на екрані було висвітлено повідомлення про успішність подання декларації. 25.10.2017 року після дзвінка з Національної поліції України про неподання ним декларації, вирішив подивитись чи є його декларація в Єдиному державному реєстрі декларацій. Зайшовши на даний сайт, він виявив її відсутність. 26.10.2017 року ним було повторно подано декларацію.
Прокурор в судовому засіданні зауважила, що протокол складений підставно з дотриманням вимог КУпАП. В діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією. Просила визнати ОСОБА_1 винним за вказаною статтею та призначити адміністративне стягнення.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суддя прийшов до таких висновків.
Згідно поданих прокурором документів про реєстрацію депутатів Володимир - Волинської районної ради та списку депутатів сьомого скликання Володимир - Волинської районної ради Володимир - Волинського району Волинської області, ОСОБА_1 обрано депутатом сьомого скликання Володимир - Волинської районної ради, Володимир-Волинського району Волинської області.
ОСОБА_1 належним чином був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до вимог ч.1 ст.45 цього ж Закону, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону особи, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
3 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року. Відповідно до цього Закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», подають таку декларацію вперше, продовжено до 1 травня 2017 року.
Відповідно до вимог ст.47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного
державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
За таких обставин, депутат сьомого скликання Володимир - Волинської районної ради ОСОБА_1 був зобов'язаний до 00 годин 00 хвилин 01.05.2017 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларація за 2016 рік подана несвоєчасно, а саме 26 жовтня 2017 року.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мав реальну можливість своєчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв'язку з відсутністю будь-яких поважних причин несвоєчасності подання декларації.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи суб'єктом декларування, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, чим порушив вимоги ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.
В діях ОСОБА_1, вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки факт відсутності його електронної декларації за 2016 рік в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є доведеним належними та допустимими доказами, дослідженими в ході судового розгляду даної справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення у суді доведена повністю і підтверджується його власними поясненнями та матеріалами адміністративного провадження. Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст., 283, 284 КУпАП та на підставі ст. ст. 40-1, 172-6 ч.1 КУпАП
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 320 грн 00 коп судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір, Володимир-Волинський міський суд Волинської області.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: : /-/ підпис.
З оригіналом згідно.
Суддя Володимир-Волинського
міського суду ОСОБА_2