30.11.2017 Справа №607/13487/17
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Позняк Василь Михайлович, розглянувши матеріали, які надійшли з Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
18 жовтня 2017 року о 13 год. 35 хв. по вул. Центральна в с. Домаморич Тернопільського району Тернопільської області, громадянин ОСОБА_1 керував транспортним засобом - мотоблоком ЗУБР з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, тремтіння рук, нестійка хода. На місці зупинки продувати газоаналізатор Алкотест Драгер та їхати в медичний заклад для проходження медичного огляду з метою визначення ступеня алкогольного сп'яніння відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху.
ОСОБА_1, будучи належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи (зокрема, двічі повідомлявся шляхом надсилання рекомендованих повідомлень на адресу, що згідно Відомостей відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС України в Тернопільській області від 21 листопада 2017 року, є зареєстрованим місцем проживання ОСОБА_1Р.), в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи не подавав. Тому, з метою недопущення необгрунтованого порушення строків розгляду справи про адміністративне правопорушення, встановлених ст. 277 КУпАП, а також зважаючи на обмежені строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст. 38 КУпАП, пропущення яких може призвести до уникнення адміністративної відповідальності особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, та зважаючи на те, що судом вичерпано усі можливі засоби для належного повідомлення ОСОБА_1 про розгляд справи про адміністративне правопорушення, тому приймаючи до уваги вимоги ст. 268 КУпАП, вважаю за можливе розгляд справи у його відсутності.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
В судовому засіданні достовірно встановлено, що такого обов'язку водій ОСОБА_1 не виконав, а його вина у вчиненні адміністративного правопорушення доведена матеріалами справи, дослідженими та проаналізованими в судовому засіданні, а саме:
- даними, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії БД № 023297 від 18 жовтня 2017 року, який містить всі необхідні реквізити;
- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 18 жовтня 2017 року, згідно яких 18 жовтня 2017 року о 13 год. 45 хв. в їх присутності громадянин ОСОБА_1, який перебував з явними ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці за допомогою алкотестера та їхати в медичний заклад для встановлення степені алкогольного сп'яніння відмовився;
- відеоматеріалами, долученими до протоколу про адміністративне правопорушення, з яких вбачається, що ОСОБА_1, який перебував з ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження оглду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки та проїхати в медичний заклад для проходження медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння, відмовився. При цьому, не заперечив факту керування ним транспортним засобом.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто - відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння і тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.
При накладенні адміністративного стягнення, суддя враховує характер вчиненого правопорушення, те, що ОСОБА_1 умисно вчинив грубе порушення Правил дорожнього руху України, що безпосередньо впливає на безпеку дорожнього руху та її учасників, особу порушника, відсутність обставин, які обтяжують та пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, приходжу до переконання, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Також, у відповідності до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 320 гривень.
Керуючись ст.ст. 40-1, 130, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення в розмірі 320 (триста двадцять) гривень.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області.
Копію постанови надіслати ОСОБА_1.
Строк пред'явлення постанови до виконання - 3 (три) місяці з дня її винесення.
Головуючий суддяОСОБА_4