19.12.2017 справа № 489/4984/17
провадження № 3/489/1922/17
Іменем України
19 грудня 2017 року м. Миколаїв
Суддя Ленінського районного суду м. Миколаєва Коваленко І.В., розглянувши справу про притягнення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 130 КУпАП,
встановив:
Із протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 081199 від 12.10.2017 встановлено, що водій ОСОБА_1 12.10.2017 о 03 год. 30 хв. в м. Миколаєві керувала транспортним засобом ОСОБА_2, номерний знак HHN419, по вул. Будівельників в районі будинку № 18А з явними ознаками наркотичного сп'яніння (звужені зіниці, які не реагують на світло, підвищена жвавість мови), від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння в медичному закладі відмовилась, чим порушила вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306 (далі - Правила дорожнього руху), за що відповідальність передбачена ч. 1 ст.130 КУпАП. Також, ОСОБА_1 відмовилася від підпису протоколу.
У судові засідання 03.11.2017, 28.11.2017 та 19.12.2017, про час та місце проведення яких ОСОБА_1 повідомлена належним чином, що підтверджується направленням судових повісток на адресу її проживання, вказану в протоколі, не з'явилася та причини неявки суду не повідомила.
Згідно п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Отже, ОСОБА_1 обвинувачується у відмові від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Відповідно до вимог ст. 266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані наркотичного сп'яніння підлягають оглядові. Направлення особи і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103 (далі - Порядок).
За положеннями п.п. 3, 8 зазначеного Порядку огляд водія транспортного засобу на стан наркотичного сп'яніння проводиться в закладі охорони здоров'я, а у разі відмови від проведення огляду поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Факт відмови водія ОСОБА_1 від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння в установленому законом порядку підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 081199 від 12.10.2017, складеного за встановленою формою з урахуванням всіх вимог, передбачених ст. 256 КУпАП, та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 07.11.2015 № 1395, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.11.2015 за № 1408/27853.
Вказані в протоколі про адміністративне правопорушення, який відповідно до ст. 251 КУпАП є доказом, обставини підтверджуються письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які долучено до протоколу, що свідчить про дотримання поліцейським при складанні протоколу вимог п. 8 Порядку, а саме щодо присутності двох свідків, які своїми підписами в протоколі засвідчили факт відмови ОСОБА_1 від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп'яніння.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в ній докази в сукупності, прихожу до висновку про порушення ОСОБА_1 п. 2.5 Правил дорожнього руху та наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного.
Враховуючи наведене, а також беручи до уваги, що згідно ч.2 ст.33 КУпАП при накладенні стягнення за порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, пом'якшуючі і обтяжуючі відповідальність обставини не враховуються, вважаю за можливе накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Згідно положень ч. 4 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» за рішеннями про стягнення в дохід держави коштів або вчинення інших дій на користь чи в інтересах держави, прийнятими у справах про адміністративні правопорушення, стягувачем виступає державний орган за матеріалами якого судом прийнято відповідне рішення. За рішеннями про стягнення судового збору, про накладення штрафу (як засобу процесуального примусу) стягувачем є Державна судова адміністрація України.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Таким чином, стягувачем в частині стягнення штрафу виступає держава в особі територіального управління Національної поліції, за матеріалами структурного підрозділу якого прийнято постанову, а в частині судового збору у розмірі 320 гривень - Державна судова адміністрація України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 280, 283 КУпАП, суддя -
постановив:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до неї стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 гривень (десять тисяч двісті гривень), який стягнути в дохід держави на р/р 31111149700001 ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, ОКПО 37992030, код класифікації доходів бюджету 21081300 (стягувач - держава в особі Головного управління Національної поліції в Миколаївській області) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 320 гривень (триста двадцять гривень), який перерахувати на рахунок 31215256700001 , отримувач коштів: ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019 , код класифікації доходів бюджету22030106.
Роз'яснити, що в разі не сплати штрафу в строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, (не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу) сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І.В.Коваленко