Постанова від 29.11.2017 по справі 753/16738/17

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/16738/17

провадження № 2-а/753/616/17

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" листопада 2017 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді Даниленко В.В.

при секретарі Пасько І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Києві справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Пухівської сільської ради Броварського району Київської області про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у наданні земельної ділянки та зобов'язання вчинити певні дії, суд, -

встановив:

У вересні 2017 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Пухівської сільської ради Броварського району Київської області, в якому просив: визнати протиправним та скасувати рішення Пухівської сільської ради Броварського району Київської області «Про відмову у наданні земельної ділянки громадянці ОСОБА_2» від 05.07.2017 року № 659-ХУІ-УІІ щодо відмови громадянці ОСОБА_2 у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,6000 га для ведення особистого селянського господарства в селі Пухівка, вул. Набережна, у зв'язку з тим, що вказана на картографічному матеріалі земельна ділянка згідно Генерального плану зарезервована для громадського центру; зобов'язати Пухівську сільську раду Броварського району Київської області надати їй дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 0,60 гектара на території Пухівської сільської ради, Броварського району, Київської області в межах населеного пункту відповідно із графічними даними розташування бажаної земельної ділянки в порядку і спосіб, передбачений статтею 118 Земельного кодексу України.

В обґрунтування вказаного клопотання вказав, що рішенням Пухівської сільської ради Броварського району Київської області №659-ХУІ-УІІ від 05.07.2017 року відмовлено йому у наданні земельної ділянки. Ввважає, що прийняте рішення відповідача є незаконним, порушує норми чинного земельного законодавства України та повинно бути скасоване.

У судове засідання позивача не з'явився, надала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, при цьому вказала, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився повторно, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, з будь-якими до суду не звертався.

Враховуючи дане, суд вважає можливим розгляд справи провести у відсутність сторін.

Вивчивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини і визначені їм правовідносини.

30.06.2017 року ОСОБА_2 звернулася до Пухівської сільської ради Броварського району Київської області із заявою про надання їй у власності земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, площею 0,60 гектара та надати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки та території Пухівської сільської ради Броварського району Київської області в межах населеного пункту. До заяви було додані графічні матеріали, копія паспорту та копія реєстраційної картки платника податків.

Відповідно до рішення Пухівської сільської ради Броварського району Київської області «Про відмову у наданні земельної ділянки громадянці ОСОБА_2» від 05.07.2017 року № 659-ХУІ-УІІ щодо відмови громадянці ОСОБА_2 у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,60 га для ведення особистого селянського господарства в селі Пухівка, вул. Набережна в зв'язку з тим, що вказана на картографічному матеріалі земельна ділянка згідно Генерального плану зарезервована для громадського центру.

У відповідності до п.34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відповідно до ст.2 Земельного кодексу України земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею.

Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади. Об'єктами земельних відносин є землі в межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї).

Згідно з ст.18 ЗК України до земель України належать усі землі в межах її території, в тому числі острови та землі, зайняті водними об'єктами, які за основним цільовим призначенням поділяються на категорії.

Категорії земель України мають особливий правовий режим.

Ст.19 ЗК України встановлено, що землі України за основним цільовим призначенням поділяються на категорії, серед яких в окрему категорію виділені землі житлової та громадської забудови.

Так, ч. 1 ст. 116 ЗК України передбачено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.

Частиною 3 ст. 116 ЗК України передбачено, що безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі, зокрема, одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Разом з цим, пунктом «в» ч. 1 ст. 121 ЗК України визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Пунктом 6 ст. 118 ЗК України передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно- територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку ( абз. 1 ч. 7 ст. 118 ЗК України).

Відповідно до вимог ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України визнаються незаконними в судовому порядку.

Згідно із ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст. 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Аналізуючи вищевикладені доводи в їх сукупності, суд приходить до висновку про неправомірність прийнятого відповідачем рішення № 659-ХУІ-УІІ від 05.07.2017 року про відмову на подану позивачем заяву від 30.06.2017 року.

На підставі ст.ст. 18, 19, 26, 116, 118, Земельного кодексу України, ст.ст. 10, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», керуючись ст.ст. 5-12, 17-20, 49, 51, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_2 до Пухівської сільської ради Броварського району Київської області про визнання протиправними та скасування рішень про відмову у наданні земельної ділянки та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Пухівської сільської ради Броварського району Київської області «Про відмову у наданні земельної ділянки громадянці ОСОБА_2» від 05.07.2017 року № 659-ХУІ-УІІ щодо відмови громадянці ОСОБА_2 у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,60 га для ведення особистого селянського господарства в селі Пухівка, вул. Набережна, у зв'язку з тим, що вказана на картографічному матеріалі земельна ділянка згідно Генерального плану зарезервована для громадського центру.

Зобов'язати Пухівську сільську раду Броварського району Київської області надати ОСОБА_2 дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, орієнтовною площею 0,60 гектара на території Пухівської сільської ради, Броварського району, Київської області в межах населеного пункту відповідно із графічними даними розташування бажаної земельної ділянки в порядку і спосіб, передбачений статтею 118 Земельного кодексу України.

Стягнути з Пухівської сільської ради, Броварського району, Київської області на користь ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 1 280,00 гривень 00 копійок.

Постанова суду може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Дарницький районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: