Ухвала від 14.12.2017 по справі 819/2192/17

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

Справа № 819/2192/17

14 грудня 2017 рокум.Тернопіль

Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Баб'юк П.М. перевіривши виконання вимог ст.ст.105, 106 КАС України за позовною заявою ОСОБА_1 до Тернопільського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, Головного державного виконавця Мисан Ольги Петрівни про скасування постанови про стягнення виконавчого збору,

ВСТАНОВИВ:

До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Тернопільського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області, Головного державного виконавця Мисан Ольги Петрівни про скасування постанови про стягнення виконавчого збору.

Суд вважає, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 та 181 КАС України, та містить такі недоліки.

Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Так, відповідачами у позові вказано двох осіб:Тернопільський районний відділ Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області та головний державний виконавець Мисан Ольга Петрівна, проте, вимога в прохальній частині вказана лише одна.

Також, відповідно до вимог ч.3 ст.181 КАС України, відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.

Крім цього, в обґрунтуванні мотивів адміністративного позову позивач зазначає протиправною постанову про стягнення з нього виконавчого збору ВП №53586797 від 10.11.2017, проте, в прохальній частині просить визнати протиправною та скасувати постанову головного державного виконавця Тернопільського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Мисан О.П. від 10.11.2017 про відкриття виконавчого провадження №55130871 про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору в сумі 374690,00 грн.

В порушення норм статей 105, 106 КАС України вимоги позивача, викладені в прохальній частині позову не відповідають обґрунтуванням адміністративного позову. У зв'язку з цим, незрозуміло, яке рішення позивач просить скасувати: чи про відкриття виконавчого провадження чи про стягнення виконавчого збору.

Частиною другою статті 87 КАС визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Проте, позивач не подав суду доказів сплати судового збору в розмірі, визначеному Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674).

Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 3674 судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону № 3674 судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674 визначено, що ставки судового збору за подання адміністративного позову, який подано фізичною особою встановлюються у таких розмірах: немайнового характеру - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб; майнового характеру - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 21 грудня 2016 року №1801-VIII з 01 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1600 гривень.

Відтак, позивачу слід сплатити 640,00 грн. судового збору у разі подання позову про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження, як за вимогу немайнового характеру, або 3746,90 грн. судового збору за подання позову про скасування постанови про стягнення виконавчого збору в сумі 374690,00 грн., як за вимогу майнового характеру.

За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами: отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі, код отримувача 37977726, банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області, код банку отримувача 838012, рахунок отримувача 31216206784002, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу "*;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Тернопільський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)".

Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суд, встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюють строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулась із позовною заявою.

За наведених обставин, суд приходить до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання позовної заяви з виправленими недоліками, а також, подання до суду доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі.

З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 105, 106, 108 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 05 січня 2018 року.

У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Баб'юк П.М.

Копія вірна

Суддя Баб'юк П.М.