Справа № 815/6607/17
18 грудня 2017 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Андрухів В.В.,
розглянувши матеріали:
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «РСВ ПАК» (65033, м. Одеса, вул. Мельницька, 29)
до Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, 8)
про зобов'язання вчинити певні дії
14.12.2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю «РСВ ПАК» звернулось до суду з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України про зобов'язання зареєструвати податкову накладну №105 від 29.06.2017 року в Єдиному державному реєстрі податкових накладних датою її фактичного направлення.
15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 року №2147-VIII.
Вказаним Законом вводиться в дію нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України, який визначає юрисдикцію та повноваження адміністративних судів, встановлює порядок здійснення судочинства в адміністративних судах.
Відповідно до пункту 12 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України (у редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 року №2147-VIII), заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Зазначена позовна заява надійшла до суду 14.12.2017 року, отже вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суд з'ясовує її відповідність вимогам КАС України в редакції від 06.07.2005 року, чинного та момент звернення до суду із вказаним позовом.
Так, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України (в редакції від 06.07.2005 року), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України (в редакції від 06.07.2005 року) до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивач судовий збір за звернення до суду з даним позовом не сплатив.
У відповідності з ч. 2 ст. 87 КАС України (в редакції від 06.07.2005 року), розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року №3674-VI (остання редакція від 01.01.2017 року).
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, встановлено ставку судового збору у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” від 21.12.2016 року №1801-VIII, з 01 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум працездатних осіб на місяць у розмірі 1600 гривень.
З огляду на заявлену позивачем вимогу, ставка судового збору становить 1600 грн.
Згідно вимог ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Таким чином, зазначений адміністративний позов не відповідає вимогам ч. 3 ст. 106 КАС України (в редакції від 06.07.2005 року) в частині сплати судового збору.
Крім того, зазначена позовна заява подана без додержання інших вимог ч. 3 ст. 106 КАС України (в редакції від 06.07.2005 року), відповідно до якої до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
В порушення вищевказаних вимог, позивачем до адміністративного позову не надано його копії з додатками для відповідача по справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України (в редакції від 06.07.2005 року), на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Натомість, позивач не надав жодних доказів на підтвердження обставин якими обґрунтовуються позовні вимоги. При цьому, позивач не зазначив й причин неможливості подання таких доказів для витребування їх судом.
Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України (в редакції від 06.07.2005 року), суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху та роз'яснює позивачу, що виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, примірнику позовної заяви та усіх документів, що приєднуються до неї для відповідача, а також оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 1600 грн.
Платiжні реквiзити для перерахування судового збору: отримувач коштів - УК у м. Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38016923; банк отримувача - ГУ ДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) - 828011; рахунок отримувача - 31212206784005; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626.
Керуючись ст.ст. 169, 256, 293 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «РСВ ПАК» до Державної фіскальної служби України про зобов'язання зареєструвати податкову накладну №105 від 29.06.2017 року в Єдиному державному реєстрі податкових накладних датою її фактичного направлення - залишити без руху.
Надати позивачу для усунення недоліків позовної заяви 10-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя В.В. Андрухів