Ухвала від 13.12.2017 по справі 815/5801/15

Справа № 815/5801/15

УХВАЛА

13 грудня 2017 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Гусев О.Г., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Арцизької ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області про зупинення виконавчого провадження №53459624 та визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню по справі №815/5801/17,-

ВСТАНОВИВ:

04 грудня 2017 року від Арцизької ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області про зупинення виконавчого провадження №53459624 та визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню по справі №815/5801/17.

До судового засідання заявник не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином та завчасно.

Представник ПП «Ламінар-Україна» до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином.

Згідно з ч.7 ст.9 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Як встановлено судом Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2015 року відмовлено в задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства „ЛАМІНАР-УКРАЇНА” до Арцизької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними та скасування рішення щодо непогодження застосування податкового компромісу від 18.06.2015 року №5139/10/2-15-07-22-01-46, податкового повідомлення-рішення №0000202200 від 19.06.2015 року, зобов'язання вчинити певні дії.

Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24 лютого 2016 року постанову Одеського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2015 року скасовано.Прийнято по справі нову постанову, якою адміністративний позов приватного підприємства "Ламінар-Україна" до Арцизької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про визнання протиправними та скасування рішення щодо непогодження застосування податкового компромісу №5139/10/2-15-07-22-01-46 від 18 червня 2015 року, податкового повідомлення-рішення №0000202200 від 19 червня 2015 року, зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково.Визнано протиправним та скасовано рішення щодо непогодження застосування податкового компромісу №5139/10/2-15-07-22-01-46 від 18 червня 2015 року Арцизької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в частині відмови в застосування податкового компромісу. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Арцизької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області №0000202200 від 19 червня 2015 року. Зобов'язано Арцизьку об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області повторно розглянути питання застосування процедури податкового компромісу відповідно до поданого уточнюючого розрахунку з податку на прибуток №1500004430 по уточненню показників податкових декларацій за звітні (податкові) періоди, що передували 01 квітню 2014 року, з урахуванням обставин, які стали підставою для скасування попередньої відмови.

08 грудня 2016 року Одеським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист по справі №815/5801/15.

Обґрунтовуючи подану заяву Арцизька ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області зазначає, що питання щодо застосування процедури податкового компромісу відповідно до поданого уточнюючого розрахунку з податку на прибуток №1500004430 по уточненню показників податкових декларацій за звітні (податкові) періоди, що передували 01 квітню 2014 року ПП «Ламінар-Україна», з урахуванням обставин, які стали підставою для скасування попередньої відмови є неможливим у зв'язку з відсутністю починаючи з січня 2017 року повноважень у відповідного контролюючого органу на здійснення даних заходів..

Відповідно до ч. 2 ст. 259 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, або визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.

Згідно з ч. 4 вказаної статті суд ухвалою вносить виправлення до виконавчого листа, а у разі якщо його було видано помилково або якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин, суд визнає виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню повністю або частково.

Тобто зазначена норма визначає три підстави для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, а саме:

- якщо його було видано помилково;

- якщо обов'язок боржника відсутній повністю чи частково у зв'язку з його припиненням добровільним виконанням боржником;

- з інших причин.

При цьому із поданої заяви та доданих до неї документів суд не вбачає жодних обґрунтованих обставин, в тому числі зазначених вище, та які б давали можливість визнати виконавчий лист від 08.12.2016 таким, що не підлягає виконанню.

Так, на сьогоднішній день продовжує існувати обов'язок боржника по виконанню рішення суду. Крім того, постановою заступника начальника відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області від 03.11.2017 виконавче провадження № 52038843 з примусового виконання виконавчого листа від 12.08.2016 закінчено

Суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 14 Кодексу адміністративного судочинства України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Аналогічні норми містять ст. 129-1 Конституції України та ст. 13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Крім того, суд звертає увагу на практику Європейського суду з прав людини, зокрема, у справі “Шмелько проти України”, в якій наголошено, що право на суд було б ілюзорним, якби правова система держави допускала, щоб остаточне рішення, яке має обов'язкову силу не виконувалось на шкоду однієї із сторін.

В даному випадку суд не вбачає жодної із обставин, передбачених ч. 4 ст. 259 Кодексу адміністративного судочинства України, для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, у зв'язку з чим відмовляє в задоволенні поданої заяви.

Керуючись ст. ст. 165, 259 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ

Відмовити в задоволенні заяви Арцизької ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню по справі №815/5801/17.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя О.Г. Гусев