Автономна Республіка Крим, 95000, м.Сімферополь, вул. К.Маркса, 18, к.
Іменем України
29.05.2007
Справа №2-11/19132-2006А
За позовом - Контрольно-ревізійного управління в АРК, (95006, м.Сімферополь, б.Леніна, 5/7)
До відповідача - Управління закладів освіти Київської міської ради м.Сімферополя, (95000, м.Сімферополь, б.Франко, 25)
Про зобов'язання виконання
Суддя А.С. Цикуренко
При секретарі Лисюк О.Д.
Від позивача - Ященко І.М., дов. у справі
Від відповідача - Осадча Є.М., дов. у справі
Обставини справи:
Позивач звернувся з позовними вимогами до відповідача про зобов'язання відповідача забезпечити виконання обов'язкових вказівок (вимог) КРУ в АРК від 03.04.2006 р. №03-14/1961 та стягнути з бюджету суму у розмірі 36,7 тис.грн.
Відповідач з позовними вимогами не згоден та просить в задоволенні позову відмовити за мотивах, викладених у відзиві.
Судове засідання слуханням відкладалося, в судовому засіданні оголошувалась перерва в порядку ст..150,160,165 КАС України.
По клопотанню представників сторін провадження по справі здійснювалося російською мовою у відповідності зі ст. 10 Закону України «Про судоустрій».
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд -
встановив :
Контрольно-ревізійне управління в Автономній Республіки Крим звернулось до Господарського суду АРК з позовом до відповідача Управління закладів освіти Київської міської ради м. Сімферополя про забезпечення виконання обов'язкових вказівок (вимог) КРУ в АРК від 03.04.2006 р. № 03-14/1961 і відшкодування до бюджету суми у розмірі 36,7 тисяч грівень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що у порушення чинного законодавства, відповідачем передбачені кошторисом і проведені витрати на оплату теплопостачання сторонньої організації КП «Общепит», у зв'язку з чим за період, що перевіряється, різниця по сплаченому теплопостачанню сторонньої організації склала 36,7 тис грн.
Відповідач позов не визнає, вважає що порушень бюджетного законодавства їм не допущено, оскільки в його компетенцію входить організація матеріально-технічного і фінансового забезпечення установ освіти.
Позовни вимоги задоволенню не підлягають виходячи з наступного.
Перевіркою встановлено наступне.
Централізованою бухгалтерією і КП «Общепит» укладени договори :
· договір про надання послуг з організації харчування школярів від 09.01.2004 р. №3;
· договір про надання послуг з організації харчування школярів від 04.01.2005 р. №9;
· договір про надання послуг з організації харчування школярів від 03.01.2006 р. №5.
Пунктом 1.1 договорів КП «Общепит» забезпечує організацію харчування шкіл району, що вчаться :
· дітей пільгової категорії
· дітей сиріт
· учнів 1-4 класів
· у літніх таборах при школах №№3,8,12,16,18,19,20,23,24,25,28,31,32,33,40,41 та ліцей №1.
Пунктом 5.1 договорів передбачено відшкодовувати Управлінню закладів освіти витрати за спожиту електроенергію, теплоенергию, водопровід і вивіз сміття відповідно до розрахунків управління.
Пунктом 8.6 договорів передбачено, що невід'ємним додатком є акт прийому-передачі майна. Акт прийому-передачі майна до перевірки не представлений.
У вищезазначених договорах КП «Общепит» не вказана площа приміщень займаних в піщеблоках. Додатком №2 до договорів представлений розрахунок до договорів централізованою бухгалтерією, яким передбачена займана площа у кількості 426,7 кв.м. У розрахунку вартості послуг з опалювання піщеблоков шкіл (додаток №2 до договору) вказана займана площа піщеблоков по школах в кількості 426,7 кв.м. (згідно вищезгаданому розрахунку).
Централізованою бухгалтерією в періоді, що ревізується, виставлялися рахунки КП «Общепит» на відшкодування плати за опалювання в квадратних метрах і відповідно до тарифів по рахунках «Кримтеплокоммуненерго».
Для перевірки правильності розрахунків і виставлених рахунків за відшкодування послуг за опалювання КП «Общепит» комісією у складі головного фахівця управління закладів освіти, заступників директорів з адміністративно-господарської частини шкіл, заступників директора по учбово-виховній роботі шкіл, економіста управління установ освіти і завідувачок виробництвом КП «Общепит» проведені фактичні виміри площ піщеблоков шкіл.
Фактична площа займаних приміщень КП «Общепит» склала 1561,3 кв.м., а рахунки і розрахунки виставлялися в періоді, що ревізувався, на площу 426,7 кв.м. Різниця за опалювальною площею складає 1134,6 кв.м.
Відповідно до Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», тендерним комітетом Управління закладів освіти Київської міської ради м. Сімферополя був проведений тендер на право надання послуг з організації харчування учнів шкіл району. Переможцем торгів стало Комунальне підприємство «Общепит» (далі- КП «Общепит»).
На підставі ст. 32 Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням №34 від 29.10.2002г. Сімферопольської міської ради були розмежовані повноваження між Сімферопольською міською радою, його виконавчими органами і районними в місті радами. Зокрема, виконавчим органам районних в містах радам були визначені повноваження по організації матеріально-технічного і фінансового забезпечення установ освіти.
Відповідно до довідки Управління закладів освіти Київської міської ради м. Сімферополя вих. № 02.15-8/1195 від 30.08.2006 р., на 2006 р. кошторисні призначення по загальноосвітніх школах по КЕКР 1161 «Оплата теплопостачання» складають 4108200 грн.
Згідно ст. 32 Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 32 рішення №34 від 29.10.2002 р. Сімферопольської міської ради, оплата комунальних послуг в установах освіти є повноваженням виконавчих органів районних в місті рад - в даному випадку Управління закладів освіти Київської міської ради м. Сімферополя. При цьому, кошти на оплату комунальних послуг у закладах освіти Київського району м. Сімферополя передбачаються місцевим бюджетом Київського району, який відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням №34 від 29.10.2002 р. Сімферопольської міської ради затверджується на сесії Київської районної ради м. Сімферополя.
Таким чином, оплата послуг з теплопостачання в установах освіти є обов'язком відповідача, який виникає безпосередньо із закону.
Довід КРУ в АРК, викладений в обов'язкових вказівках № 03-14/1961 від 03.04.2006 р., про те, що КП «Общепит» має заборгованість по оплаті комунальних послуг з теплопостачання, є необгрунтованим і не відповідає нормам чинного законодавства.
На підставі договорів, укладених між КП «Общепит» і відповідачем на надання послуг з організації харчування учнів шкіл району та Додатком № 2 до ніх, визначений обов'язок КП «Общепит» сплачувати вартість послуг з опалювання піщеблоків шкіл площею 426, 71 кв.м.
Відповідно до ст. 11 Цивільного Кодексу України, цивільні права і обов'язки виникають з дій осіб, передбачених актами цивільного законодавства.
Також, згідно ч.2 ст. 11 Цивільного Кодексу України, підставою виникнення цивільних прав і обов'язків зокрема є договори і правочини.
Обов'язок КП «Общепит» по сплаті комунальних послуг за опалювання приміщень в загальноосвітніх школах не передбачений актами чинного законодавства. При цьому, КП «Общепит», маючи договірні відносини з Управлінням закладів освіти, несе зобов'язання по сплаті комунальних послуг за опалювання приміщень площею 426,7 кв.м., тобто тільки за тією площею, по якій досягнута домовленість між сторонами.
Оскільки оплата Управлінням закладів освіти комунальних послуг є його обов'язком через закон, КП «Общепит» не зобов'язано сплачувати послуги за опалювання площі, не передбаченої договором, оскільки в даному випадку зобов'язання у КП «Общепит» виникають тільки через договір.
Таким чином, Управлінням закладів освіти Київської міської ради м. Сімферополя обгрунтовано були списані на витрати по сплаті комунальних послуг грошові кошти на суму 36,7 тис грн., оскільки ці засоби передбачені кошторисом відповідно до витрат районного бюджету і направлені на оплату послуг теплопостачання у встановленому законом порядку.
Згідно п 8 ст.10 Закону України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні», контрольно-ревізійному управлінню в АР Крим надано право в судовому порядку стягувати в дохід держави засоби, отримані підконтрольними організаціями, за незаконними угодами, без встановлених законом підстав і з порушенням чинного законодавства.
Законом України «Про контрольно-ревізійну службу в Україні» не передбачені інші підстави для стягнення органами КРУ в судовому порядку засобів.
Таким чином, вимоги Контрольно-ревізійного управління в АРК щодо спонукання забезпечити виконання обов'язкових вказівок (вимог) КРУ в АРК від 03.04.2006 р. №03-14/1961 та стягнути з бюджету суму у розмірі 36,7 тис.грн. є безпідставними.
Згідно із ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Вступна та резолютивна частина постанови оголошена в судовому засіданні 29.05.2007 р.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст..ст. 150, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Постановив:
У задоволенні позова відмовити
Постанова складена та підписана 11.06.2007 р.
У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення (у разі складання постанови у повному обсязі, відповідно до ст..160 КАСУ - з дня складення у повному обсязі).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, передбачені
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Цикуренко А.С.