12.3
про залишення позовної заяви без руху
13 грудня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1965/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії про визнання звільнення незаконним, скасування наказу від 06.11.2017 № 12о/с, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди,-
12 грудня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії, в якому позивач просив суд:
- визнати незаконним та скасувати наказ по особовому складу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії «12о/с від 06.11.2017 в частині звільнення ОСОБА_1 з органів внутрішніх справ;
- поновити майора міліції ОСОБА_1, старшого уповноваженого сектору карного розшуку Кремінського районного відділу ГУМВС України в Луганській області з 08.06.2016 з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу;
- стягнути з ГУМВС України у Львівській області 100000 гривень завданої моральної шкоди.
Відповідно до вимог п.5 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк (частина третя статті 99 КАС України).
Якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень (частина четверта статті 99 КАС України).
З позовної заяви вбачається, що публічно-правовий спір виник між Позивачем та Відповідачем, оскільки Позивач перебував в безпосередніх трудових відносинах з Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії.
06 листопада 2017 року Головним управлінням Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії винесено наказ №12 о/с звільнення майора міліції ОСОБА_1 у запас збройних сил за п.64 «г» (через скорочення штатів) з 08.06.2016.
В позовній заяві позивачем зазначено, що останні дізнався про своє звільнення 10.11.2017 отримавши поштове повідомлення на свої адресу в якій було вкладено копію витягу з даного наказу.
Однак позивачем до матеріалів позовної заяви не надано зазначене поштове повідомлення, згідно якого йому стало відомо про порушення своїх прав.
Таким чином, суддя позбавлений можливості виконати вимоги частини першої статті 107 КАС України щодо дотримання позивачем строку звернення до суду.
Крім того, відповідно до пункту 3 частини першої статті 107 далі - КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
З пункту третього прохальної частини позовних вимог вбачається, що позивач просить суд стягнути з ГУМВС України у Львівській області 100000 гривень завданої моральної шкоди.
Однак, відповідачем ОСОБА_1 визначив саме Головне управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії.
У зв'язку з викладеним, позивачу необхідно привести прохальну частину позовної заяви у відповідність вимогам ст. 106 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії про визнання звільнення незаконним, скасування наказу від 06.11.2011 № 12о/с, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди підлягає залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків до 15 січня 2018 року.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області в особі ліквідаційної комісії про визнання звільнення незаконним, скасування наказу від 06.11.2017 № 12о/с, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків до 15 січня 2018 року шляхом надання до суду доказів:
- на підтвердження своєчасного звернення до суду з адміністартивним позовом, а в разі пропуску строку звернення - надати докази поважності причин пропуску;
- адміністративний позов оформлений у відповідності до вимог статті 106 КАС України з копією для відповідача.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву буде повернуто позивачу зі всіма доданим до неї документами.
Роз'яснити позивачу, що у разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяН.М. Басова