вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
10.12.09 Справа №2а-5855/08/4
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Криму в складі головуючого судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Кравченко О.І., за участі представників сторін:від позивача - не з'явився,
від відповідача - не з'явився;
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління ПФУ в Роздольненському районі АРК,
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1,
про стягнення заборгованості у розмірі 170,00 грн.
Суть спору: Управління ПФУ в Роздольненському районі АРК (далі -позивач) звернувся до адміністративного суду із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі -відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 170,00 грн., яка виникла на підставі рішення позивача №13 від 24.04.08р.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 30.10.2008 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою суду від 19.01.09р. зупинено провадження по справі до набрання законної сили рішенням Роздольненського районного суду АР Крим по справі № 2-а-140/08 про скасування рішення Управління ПФУ в Роздольненському районі № 13 від 24.04.08р.
Ухвалою від 23.11.09р. поновлено провадження по справі у зв'язку з тим, що відпали обставини, що зумовили зупинення провадження по справі.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, направив на адресу суду клопотання про розгляд справи у відсутності представник, позовні вимоги підтримав.
Відповідач в судове засідання не з'явився, направив на адресу суду клопотання про розгляд справи без його участі, просить закрити провадження по справі, оскільки постановою Роздольненського районного суду від 26.05.09р. за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління ПФУ в Роздольненському районі АРК рішення ПФУ №13 від 24.08.08р. скасовано, зазначене судове рішення набрало законної сили.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі суд вважає можливим розглядати справу за відсутності сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд -
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 ст.3 КСА України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 №121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, а також забезпечує збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення.
Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 та реєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 за № 442/6730, (далі - Положення про Управління Фонду) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.
Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, останнє, відповідно до покладених на нього завдань, контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Отже, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду.
Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки.
Таким чином, управління Пенсійного фонду в Роздольненському районі АРК, реалізуючи свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами виступає як суб'єкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію; спір, що виник між сторонами, є публічно правовим та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" всі відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Згідно з ст.14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальниками є роботодавці підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.
Судом встановлено, що відповідач - ОСОБА_1, зареєстрований як фізична особа-підприємець Роздольненською районною державною адміністрацією АРК 10.10.2007 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію, ідентифікаційний код НОМЕР_1. Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управління Пенсійного фонду України в Розольненському районі.
Заборгованість, про стягнення якої просить позивач, складається у повному обсязі з сум фінансових санкцій за несвоєчасне надання відомостей до системи персоніфікованого обліку, застосованих до відповідача згідно з рішенням №13 від 24.04.2008 (а.с.7). Вказане рішення прийнято на підставі акту про виявлене порушення від 17.04.2008 (а.с.6).
Рішення позивача №13 від 24.04.2008 року оскаржено відповідачем в судовому порядку.
Постановою Роздольненського районного суду АР Крим від 26.05.2009 року у справі №2-а-34/09 (а.с.30) позов задоволено, рішення №13 від 24.04.2008 скасовано. Вказане судове рішення набрало законної сили 08.06.2009.
Згідно із ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги про стягнення 170,00 грн. не обґрунтовані і не підлягають задоволенню.
При цьому суд зазначає про відсутність передбачених ст.157 КАС України підстав для закриття провадження по справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд,
В задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня отримання постанови через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Циганова Г.Ю.